petra106 petra106 komentáře u knih

Merde! Rok v Paříži Merde! Rok v Paříži Stephen Clarke

Ze začátku jsem se nemohla začíst, byla to trochu nuda, ale pak se děj celkem rozjel a bylo mi líto, že kniha končí. Přesto asi po dalším díle nesáhnu, trochu se bojím, že jestli to bude o tom stejném, jen v bledě modrém, tak bych to ani nemusela dočíst.

07.05.2013 3 z 5

Pokušení Pokušení Tilly Bagshawe

Kniha má spád, prostředí působí důvěryhodně. Je znát, že se v něm autorka sama pohybovala. Děj odsýpal a ani chvilku jsem se nenudila. Jedna z nejlepších knih od Tilly.

27.04.2014 5 z 5

Sto mien Sto mien Cecelia Ahern

Námět byl originální a asi jsem pochopila, o co autorce šlo. Ale jak píší už jiní - nemohla jsem se s tím příběhem sžít, možná by bylo lepší udělat z toho povídkovou knížku... Do konce jsem dočetla jen proto, abych se dozvěděla, jak to dopadlo. Konec byl nepřesvědčivý.

25.04.2014 3 z 5

O dcerách a milenkách O dcerách a milenkách Hana Lasicová

Než se hlavní hrdinka s přítelem rozjela hledat profesora, viděla jsem to skoro na pět hvězdiček. Ale potom to bylo zbytečně natahované a bez šťávy, škoda. Také její "živnost" nepůsobí důvěryhodně.

08.10.2013 3 z 5

Úžasná na pohled Úžasná na pohled Louise Bagshawe (p)

Dokud popisuje autorka každou z hrdinek zvlášť, čte se to dobře. Tedy až na ty zdrobněliny jako šatečky, papučky, župánek, pyžamko - takové věci prostě dospělé ženy nenosí, byť by byly sebeútlejší. Také tvrdnoucích bradavek tam bylo na můj vkus až moc. Nehledě na dupání nožkou, pokud při setkání s těmito "hvězdami" je někdo hned nesvlékal pohledem a necítil "jemné pohyby v rozkroku". Chápu, že erotické scény jsou v tomto druhu literatury na místě, ale dělat z hlavních postav dokonalé bohyně s "hříběcíma nožkama", to není zas úplně potřeba. Slibovaná pomsta hlavních dvou hrdinek zabrala posledních asi 20 stran, když hodně. Konec byl dost odfláknutý, ale to u sester Bagshawe není poprvé a asi ani naposledy. Pokud někoho zaujalo prostředí reklamní agentury v 60. a 70. letech a postavení ženy v odvětví reklamy, doporučuji seriál Mad Men.

17.09.2013 3 z 5

Profesionálky Profesionálky Louise Bagshawe (p)

Posledních asi 40 stran, kdy se ty dvě skamarádí, mi přijde divně přitažených za vlasy. Jako by najednou chtěla autorka knihu rychle ukončit. To mohla spíš vyškrtnout některé nudné pasáže z prostředku knihy.

16.09.2013 3 z 5

Zasněžená žena Zasněžená žena Leena Lehtolainen

Ne, že by byla tato kniha přímo nudná, ale všechno tak nějak plyne, navazuje na sebe, ještě, že je tam občas i nějaká policejní akce (jedna). Nesmírně mě otravovalo lamentování hrdinky nad případným těhotenstvím - probleskovalo během celých osmdesáti stran, to už je opravdu moc, pokud člověk vezme v potaz, že šlo o třicetiletou ženu. To se nepovedlo. Jinak je ale sympatická, líbí se mi i další členové týmu a od L. L. si určitě přečtu i další knihu.

15.09.2013 3 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Příliš mnoho postav, podobná jména, občas jsem se v tom ztrácela. Poslední čtvrtina byla trochu slabší. Jinak ale King nezklamal.

10.09.2013 4 z 5

Nic netrvá věčně Nic netrvá věčně Sidney Sheldon

Nelíbilo se mi, že už na prvních stránkách autor prozradil, kdo zemře.

20.08.2013 4 z 5

Velký mejdan Velký mejdan Roz Bailey

Příjemná oddechovka. Ocenila jsem, že všichni hlavní hrdinové byli lidé z masa a kostí a potýkali se s problémy. Ovšem štvalo mě, že na asi pěti místech v knize bylo špatně skloňované slovo "uzel", ale to je jen detail. :-)

07.08.2013 4 z 5

Ahoj z nebe Ahoj z nebe Laurie Frankel

Celkem dobře napsáno, i když v polovině knížka trochu ztrácela dech.

11.07.2013 4 z 5

Závist Závist Louise Bagshawe (p)

První polovina byla celkem nezáživná, ale pak věci nabraly spád a kniha se četla moc dobře.

03.07.2013 4 z 5

Deníky psané v korzetu Deníky psané v korzetu Katie MacAlister

Žádný děj, upjatá nesympatická hlavní hrdinka. Nuda.

20.06.2013 1 z 5

Už zase skáču přes Merde! Už zase skáču přes Merde! Stephen Clarke

Mnohem lepší než nudný první díl.

07.06.2013 5 z 5

Pravidla žalu Pravidla žalu Lolly Winston

Příjemné oddechové čtení - smutné vzpomínky se střídají s realitou, která je spíš tragikomická. Doufám v překlad dalších knížek L. Winston do češtiny. :-)

24.04.2013 4 z 5

Temná stezka Temná stezka Åsa Larsson

Prozatím nejlepší kniha série. Děj byl předvídatelný, ale vynahradil to popis a pohledy do minulosti jednotlivých postav.

24.04.2013 5 z 5

Tajná kniha Tajná kniha Irena Obermannová

Mohlo to být trochu kratší. Nicméně to bylo nečekaně příjemné oddechové čtení.

19.04.2013 3 z 5

Aphra Aphra Hana Parkánová-Whitton

Děj knihy byl zajímavý. Vadilo mi ale, že každou chvíli je zdůrazňováno, jak je hrdinka krásná, půvabná... Ono je to tak víceméně v každé knize se zápletkou z historie od H. W. Stačí to přece napsat jednou, aby si člověk udělal o postavě určitou představu...

14.10.2012 3 z 5

Lilibet Lilibet Carolly Erickson

C. Erickson jako vždy popisuje poutavě život významné osobnosti. Moc hezké byly zákulisní historky a osobní svědectví jejích blízkých "kolegů" a současníků.

04.08.2012 5 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

19. 4. 2012 vyšla tato kniha česky. Četla se jedním dechem, výborně vystavěný příběh, fascinující konec... Prostě King.

24.04.2012 4 z 5