Profesionálky

Profesionálky https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14728/bmid_profesionalky-u9e-14728.jpg 4 41 4

Román pro ženy od anglické autorky je příběhem dvou ctižádostivých dívek z odlišného společenského prostředí. Jedna je chudá židovská dívka ze které se stane vynikající obchodnice, druhá je anglickou šlechtičnou ze soukromé školy a obě mají společnou touhu uniknout své minulosti a prosadit se ve svých oborech. Nejdříve se stanou přítelkyněmi, později se spojí jako obchodní partnerky, rozhodnuté dosáhnout úspěchu. Obě dívky, kterým štěstí v lásce příliš nepřeje, mají řadu nepřátel, jejichž intrikám úspěšně čelí a nakonec se jim podaří zakotvit i v pevném citovém vztahu... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , BB art

Tall poppies , 1997

Kamiliana
25.10.2015 5 z 5

Velice čtivě napsaný příběh, který nepostrádá humor, napětí, vzrušení, erotiku i uvěřitelné životní trable. Odpouštím i to, že se opakuje téma nešťastného dětství a moci a bohatství u imponujícího muže. Vytýkám velice špatný překlad a mnoho gramatických chyb (to náručí, to bakalářství, oslovení pane Geller, Welšanka, bobysté, rugbysté a těch interpunkčních znamének!). Za to však Louisa nemůže :-)

DaPo
07.08.2014 4 z 5

Souhlasím s předchozími komentáři... konec knížky měl moc rychlý spád... Je to škoda, autorka zajímavě popsala začátky obou hlavních hrdinek, jejích vzestupy a pády.... Knížku hodnotím ale jako celek kladně.

petra106
16.09.2013 3 z 5

Posledních asi 40 stran, kdy se ty dvě skamarádí, mi přijde divně přitažených za vlasy. Jako by najednou chtěla autorka knihu rychle ukončit. To mohla spíš vyškrtnout některé nudné pasáže z prostředku knihy.

-Lenicka-
19.07.2011 4 z 5

Tak jsem na rozpacích..knížka byla docela fajn, ale klidně o polovinu bych ji zkrátila, místama byla až moc popisná, podrobná, některé části bych úplně vynechala .. a dala tam trošku více záživnějšího děje .. toť můj názor ..

Louise Bagshawe (p)
anglická, 1971