Pravidla žalu

Pravidla žalu https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/7893/pravidla-zalu-7893.jpg 4 29 5

V době, kdy se od žen očekává, že budou maximálně úspěšné, si šestatřicetiletá Sophie Stantonová zoufale přeje být ukázkovou vdovou – půvabnou a vyrovnanou vdovou ve stylu Jackie Kennedyové. Bohužel se jí podobá jen velmi vzdáleně. Ke snídani pořádá kartony zmrzliny, kolabuje v supermarketech, vrazí do práce v županu a růžových pantoflích se zajíčkem… Brzy nebude jen bez manžela, ale taky bez práce, střechy nad hlavou a štíhlého pasu. V zoufalé snaze opět ovládnout svůj život, se Sophie stěhuje do Ashlandu v Oregonu. Ale ani tam to není jednoduché… ... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Good Grief (Sophie´s Bakery for the Broken Hearted) , 2004

BlaV.
05.11.2022 5 z 5

Tato kniha patří k mým nejoblíbenějším, je jednou z těch, které čtu opakovaně.

radus
16.12.2016 3 z 5

Smutné čtení, přečetla jsem pouze 100 stran a vrhnu se v předvánoční době raději na něco méně ponurého.
Třeba se ještě někdy ke knížce vrátím...

bookcase
12.07.2013 4 z 5

Milé, i když místy smutné čtení.

petra106
24.04.2013 4 z 5

Příjemné oddechové čtení - smutné vzpomínky se střídají s realitou, která je spíš tragikomická. Doufám v překlad dalších knížek L. Winston do češtiny. :-)

Agi
15.11.2011 4 z 5

Citlivo vykreslený príbeh čerstvo ovdovenej mladej ženy, ktorá sa snaží vyhrabať z depresií a nanovo si ako-tak poskladať svoj svet.

"Zvláštna vec na úplnom dne je to, že sa pod ním otvára ďalší priestor. Vravíte si: Teraz som úplne na dne. Odteraz je všetko už len
smerom nahor! Potom ale zistíte, že eskalátor ide ešte o jedno podlažie nižšie, do suterénu s odpadkami."

Autorovy knížky

Lolly Winston