Lilibet

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Životopisná kniha o současné britské královně Alžbětě II. nám představuje tuto pozoruhodnou ženu v trochu jiném světle, než jak jsme ji zvyklí vnímat prostřednictvím médií. Historička Carolly Ericksonová píše o jejím životě od raného dětství až po současnost a svým nezaměnitelným vypravěčským stylem uvádí čtenáře do zákulisí politiky i běžného života Buckinghamského paláce. Alžbětin otec se stal králem poměrně nečekaně, a tím méně stihl připravit na panovnickou roli svou starší dceru. Pětadvacetiletá. Alžběta nastoupila na trůn v době, kdy se Spojené království vzpamatovávalo z následků druhé světové války, britské impérium se rozpadalo a řada Britů začala zpochybňovat monarchii jako takovou. Královna se musela vyrovnávat s nevyhnutelným dějinným vývojem a dostát nejen roli důstojné reprezentantky státu, který hledá novou tvář, ale i manželky a matky z nejsledovanější rodiny země. Soukromý život Windsorů se stal vděčným soustem pro bulvární sdělovací prostředky, nicméně autorka britskou královnu neskandalizuje a líčí ji jako ženu, která má obyčejné záliby, je vtipná, miluje psy a koně, potýká se s běžnými lidskými chybami, těžkostmi i zármutkem a která se v politice i v rodinných záležitostech řídí především zdravým rozumem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/1968/lilibet-TIq-1968.jpg 4.820
Žánr
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno, Domino
Orig. název

Lilibet: An Intimate Portrait Of Elizabeth II, 2004

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Kniha Lilibet

Přidat komentář
Noisette73
13.11.2020

Užila jsem si ji, jen Alžbětu v mnoha případech nechápu, ale jak bych také mohla, když žijeme úplně odlišné životy, že?

4444913
16.04.2019

Moc dobrá knihadost podrobná a nevyhýbá se ani problematickým situacím.Není povrchní a to možná bude někomu vadit-jiné knížky jsou značně nakloněny skandálům a tím působí přitažlivě.


Leonor
02.08.2017

Čtivě napsáno.

Jája92
24.02.2017

Jsem velmi ráda, že se mi tato kniha dostala do rukou. Bylo nesmírně zajímavé dozvědět se tolik informací o britské královně a pohlédnou na její život také z jiného úhlu, než jaký obvykle známe.

lapagerie
15.04.2016

Zajímavé čtení o současné britské královně. Těžko si představit za oficiální maskou panovnice ženu, která se dokáže v soukromí rozesmát na celé kolo. Poutavě je také vylíčen její vztah k Dianě a překvapil mě i příběh jejího manželství. Určitě si někdy přečtu znovu.

Marika Vanova
14.06.2014

Zajímavý náhled do života monarchie a britské královny Alžběty II. Je to zajímavá osobnost, velmi pracující, oddaná koruně, ale rodinný život asi hodně díky tomu jejímu nasazení a postavení utrpěl. Zvykla si potlačovat své emoce na veřejnosti a příliš neřešit rodinné problémy a to se jí vymstilo. Myslím, že měla slevit z dokonalého obrazu královny a více se zamýšlet a probýrat rodinou. Je to však stejně těžké soudit, neboť je to stejně jen o tom, co si přečteme, ale nemůžeme to úplně prohlédnout a vidět v jasném světle. Je mi sympatická její láska k přírodě, koním a psům, i když v jejím případě si myslím, že je to jakýsi druh útěku před realitou.

petra106
04.08.2012

C. Erickson jako vždy popisuje poutavě život významné osobnosti. Moc hezké byly zákulisní historky a osobní svědectví jejích blízkých "kolegů" a současníků.