perko perko komentáře u knih

Lobo: Kontrakt na Boga Lobo: Kontrakt na Boga Alan Grant

Při čtení tohodle kousku jsem si celou dobu připadal jako kacíř. A to se mi moc líbilo.

11.05.2022 4 z 5

Lobo: Univerzální gladiátoři Lobo: Univerzální gladiátoři Alan Grant

Lobo a jeho komiksy určitě nejsou pro každého. Kdo čeká příběh plný rádoby hlubokých myšlenek, ten by se Lobovi měl vyhnout. Kdo čeká vulgární a nekorektní zábavu, je tady na správném místě. Původně jsem hodnotil 3 hvězdami, svoje hodnocení ale zvyšuju na 4 hvězdy. Je to magořina, na které si začínám ujíždět. Není to Lobův nejlepší kousek, ale zlý to taky není. Stačí vypnout mozek a sledovat tu šílenou jízdu.

05.05.2022 4 z 5

Hitman Hitman Garth Ennis

Jo, tak tohle si nechám líbit. Tommy nechodí kolem horký kaše, není na dlouhé žvanění a raději za sebe nechává mluvit svoje bouchačky. U mě dobrý.

25.04.2022 5 z 5

Lobo se zvrací! Lobo se zvrací! Alan Grant

Ty krávo, to byla úchylárna jak z jinýho světa.

24.04.2022 4 z 5

Lobo: Poslední Czarnian Lobo: Poslední Czarnian Alan Grant

Můj první kousek s Lobem. Nebylo to zlý, je to taková šílená ujeťárna na kvadrát. Snesl bych i krapet vostřejší překlad, sem byl sedl jak prdel na hrnec. Každopádně jsem to zvlád na jeden zátah. Je to cajk.

23.04.2022 4 z 5

Skleněný dům Skleněný dům Paul Tobin

Parádní hororová atmosféra. Nebylo to vůbec zlý, určitě si to v budoucnu dám ještě několikrát.

19.04.2022 4 z 5

Drsný sbohem Drsný sbohem Frank Miller

Tak tohle jsem si neskutečně užíval. Bez jediného zavření knihy jsem to slupnul jako malinu. Fakt pecka!

11.04.2022 5 z 5

Počítání mrtvých Počítání mrtvých Kevin Eastman

(SPOILER) Mrzí mě, že to vůbec není komiks o hlavních protagonistech. Raph ani Casey zde nedostanou téměř žádný prostor. Byla to jízda, ale jiná, než jsem čekal. Škoda.

10.04.2022 3 z 5

Liščí děti Liščí děti Paul Tobin

Občas mě trochu rušila kresba, jinak jsem si to užíval. Pěkný příběh ze světa Zaklínače.

09.04.2022 4 z 5

Vládce vlků Vládce vlků Juraj Červenák

Příjemné přímočaré fantasy z našich luhů a hájů s malým překvapením na konci. Za mě oddychová záležitost v hodnotě 4 hvězd. Těším se na další díly.

15.11.2021 4 z 5

Na ostřích čepelí Na ostřích čepelí Miroslav Žamboch

Ukamenujte mě, ale do téhle knihy jsem se musel nutit. Po skvělém prvním díle to bylo velké zklamání. Asi mi sedí více povídek v jedné knize místo "velkého" příběhu Koniáše. Bohužel...

22.09.2020 2 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Tak tohle nemohu ohodnotit. Kniha je promyšlená do posledního detailu, ale některé čtenáře to může v určitých místech silně nudit. Nevím, jestli vůbec budu mít chuť se ke knize ještě vrátit. Každopádně je to silně nadčasové dílo.

18.08.2019

Propast času Propast času Roman Bureš

Autor přišel s parádní myšlenkou, to se musí uznat. Začátek knihy mě naprosto odrovnal, potom ale přišlo pár pasáží, které mě moc nebraly. Občas mi vadilo neustálé přeskakování mezi "časy". A někdy jsem měl pocit, že Toňa zná a umí všechno. Celkově je to ale povedené dílko.

03.07.2018 4 z 5

Drsný spasitel Drsný spasitel Miroslav Žamboch

Osobně pořádně nevím, co si mám o knize myslet. Začátek mě nadchnul, přišlo pár zajímavých dobrodružství, pár méně zajímavých a pak Ostrava... Chvílemi skvělá, chvílemi jsem se musel nutit do každého dalšího slova v knize. Konec radši nekomentuju. Žambocha mám rád, tohle ale trochu překombinoval.

15.05.2018 3 z 5

O statečném Cibulkovi O statečném Cibulkovi Gianni Rodari

Naprostá srdcovka mého dětství...

27.03.2018 5 z 5

Capricorn 70 Capricorn 70 * antologie

Nechci se tu rozepisovat, komentáře k jednotlivým povídkám budou stačit. Každopádně to je kniha se spoustou zajímavých povídek.

16.03.2018 4 z 5

Hry s příběhem: Zločin a trest Hry s příběhem: Zločin a trest Zbyněk Holub

Tohle dílo ohodnotit, to není žádná sranda. Začátek mě nadchl a navnadil, poté pár slabších chvilek, pak zase nářez. Asi 200 stránek jsem měl přečteno hodně rychle, s tím zbytkem jsem chvílemi trochu zápasil. Z mého pohledu velké výkyvy v atraktivitě povídek, ke konci mi docházel dech. Nakonec 4 hvězdy za skvělé kousky - Dům na vršku a Stíny Erinu.

23.02.2018 4 z 5

V lednici je medvěd V lednici je medvěd Marie Kšajtová

Moje naprostá srdcovka z dětských let.

03.02.2018 5 z 5

Muž na stezce Muž na stezce Miroslav Žamboch

Jak tady zmiňuje uživatelka Erezka, je to takové "jednoduché" čtení, které se hodí jako prokládání náročnějších románů, v mém případě putovních fantasy. Děj pěkně "odsejpá", nikde se zásadně nezasekává a výborně se čte. Nemůžu souhlasit s některými názory, že povídky jsou podobné/stejné. V každé jsme v jiném čase, lokaci a šlamastyce. Ano, jedná se o hrdinské fantasy, takže by měl hrdina přežít/zvítězit, ale nemyslím si, že každé jeho vítězství můžeme považovat za happy end..

03.01.2018 5 z 5

Vlčí krev Vlčí krev Hal George Evarts

Tuhle knihu jsem si půjčil v knihovně na základní škole a vím, že jsem z ní byl naprosto unešen. Musím si ji někde sehnat a přečíst znovu.

12.08.2016 5 z 5