perko perko komentáře u knih

Půlnoční lupič Půlnoční lupič Steve Jackson

Stále mám v živé paměti den, kdy jsem si, ještě jako kluk, zakoupil očekávaný gamebook s názvem Půlnoční lupič. Ihned mě pohltila jeho atmosféra a užíval jsem si to. A to nezapomenutelné vyvrcholení... To byla opravdu bomba, která mi na tváři vykouzlila široký úsměv. Jeden z mých nejoblíbenějších gamebooků celé série.

26.07.2015 5 z 5

Tufova dobrodružství (6 povídek) Tufova dobrodružství (6 povídek) George R. R. Martin

Moje první setkání s G. R. R. Martinem a moje první knižní sci-fi. Knihou jsem byl unešen, i když ne všechny povídky mám rád stejně. U mě vždycky vedla Morová hvězda, ostatní jsou však taky velmi dobré. Přečteno několikrát a určitě ne naposled :)

Knihy psané Satanem Knihy psané Satanem Wolfgang Hohlbein

Pro mě velice zvláštní díl série. Každopádně se mi líbil

Dům na konci času Dům na konci času Wolfgang Hohlbein

Tento díl mám z celé série nejradši. Londýn je dostatečně temný a děsivý. Přečteno několikrát, pokaždé skvělá atmosféra.

Tyran z hlubin Tyran z hlubin Wolfgang Hohlbein

Začátek zajímavé série s motivy Cthulhu. Jedna z mých výjimečných odboček od fantasy sérií. Není to můj neoblíbenější díl, ale má svoje kouzlo.

Krispův vzestup Krispův vzestup Harry Turtledove

Další z knih, kterou jsem ještě jako kluk dostal k Vánocům. Nedávno jsem ji znovu přečetl a stále je pro mě velice zajímavá. Možná je to tím, že čtenář s Krispem "prožije" celé jeho dětství a dospívání. Jediné, co mi vadilo, je skutečnost, že Krispovi se daří snad vše, na co sáhne.

Shannarovy magické elfeíny Shannarovy magické elfeíny Terry Brooks

(SPOILER) Díky této knize, kterou jsem jako malý dostal k Vánocům, jsem se dostal k sérii Shannara. Má u mě svoje zvláštní místo, přečetl jsem jí už několikrát. Pro mě asi nejlepší díl, který jsem prozatím četl (možná je to ovlivněno i vzpomínkami z dětství). Na Eretrii nezapomenu snad nikdy ;)
EDIT 4.1.2019: Opět a zase přečteno. Opět jsem se nemohl zbavit tísnivého pocitu, který jsem měl, když (SPOILER!) Amberle a Willa pronásleduje Žnec. A přesně to se mi na knize líbí nejvíce. Ta atmosféra z knihy přímo dýchá. A ten závěr, ten je tak smutně krásný, nechtěl jsem se rozloučit s knihou ani jejími hrdiny.

Návrat dinosaurů Návrat dinosaurů Wolfgang Hohlbein

Velice poutavě napsáno. První díl jsem přečetl v podstatě jedním dechem. Jsem velmi spokojen

09.03.2015 4 z 5