Dům na konci času

Syn čaroděje Rodericka Andary Robert Craven konečně dorazil do Londýna, aby tu vyhledal otcova přítele Howarda a převzal otcovo dědictví. Netuší, že je mu v patách nelítostný a zákeřný nepřítel, ohrožující nejen jeho, ale celý Londýn. Smrtelné nebezpečí se skrývá v mlze londýnských ulic i pod temnou hladinou řeky Temže…

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20953/dum-na-konci-casu-20953.jpg 420

Čaroděj ze Salemu 2.

Horory, Romány, Fantasy

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Das Haus am Ende der Zeit

Kniha Dům na konci času

eraserhead
02.08.2021

Stále oddechově dobrodružné jako první díl. Pozitivním jevem je, že ubylo útoků monster a příšer a atmosféra se začala hustit i jinými způsoby. Titulní dům ve druhé půli knihy je velmi milé a působivé zpestření.

Seabeast
07.01.2020

Fandové H. P. Lovecrafta zbystřete! Čaroděj ze Salemu je velmi poutavé a čtivé dobrodružství , jež je silně ovlivněné hrůzným "mýtem Cthulhu". Jeden prastarý sem, druhý prastarý tam. Obsahuje také samotného Lovecrafta a svým podílem tvoří stěžejní postavu pro hlavního hrdinu Roberta Cravena. Ten je synem čaroděje Rodericka Andary, který svou minulostí nezvratitelně zpečetil život svého potomka. Příběh je plný napětí a zvratů, takže zůstanete stále ve stavu zvědavosti, jak se bude osud našeho klaďase vyvíjet. Hned v úvodu této série poznáte, že musíte stránku za stránkou pokračovat ve čtení - je zkrátka o co stát. Co mě mrzí nejvíce je fakt, že zde vyšlo pouze 5 dílů z celkové 24 dílné série a dalších se nedočkáme. Nechal jsem se informovat přímo u nakladatelství MOBA. I tak se rozhodně nenechte odradit, i přesto, že příběh po pátém dílů zůstane otevřen. Já si jako fanda "lovecraftovského hororu" mlaskal jako divý!

perko
23.07.2015

Tento díl mám z celé série nejradši. Londýn je dostatečně temný a děsivý. Přečteno několikrát, pokaždé skvělá atmosféra.