Pepina19

VrányVrányPetra Dvořáková

Smutné, bolestivé pro mne jako pro matku a pro mne jako pro dceru i pro mne jako pro sestru. A přitom se to děje stále. Celou dobu jsem Báře držela palce a konec mě zasáhl jako blesk z čistého nebe.

Lustr pro papežeLustr pro papežeJan Tománek

Neuvěřitelná nespravedlnost a krutost. Ten pocit bezmoci ve mne zůstal doposud. Stojí za přečtení.

17.07.2021

Farma zvířatFarma zvířatG. Orwell (pseudonym)

Když jsem četla tuto knihu, bylo mi hodně úzko.
Na konci jsem bulela. Tato kniha mi zůstala pod kůží.

11.11.2018

Muži, kteří nenávidí ženyMuži, kteří nenávidí ženyStieg Larsson

Konečně jsem se dostala k této knize, víceméně mě k tomu přiměla manželova neteřinka, také horlivá čtenářka. Film jsem neviděla, nejprve jsem si chtěla příběh přečíst a můžu říct, že je to velmi velmi dobré a kvalitní čtení, kdy vás děj udrží stále napnuté a ve střehu. Navíc Lisbeth Salanderová je svá a originální, čtenář jí musí mít rád i kdyby nechtěl. Fakt dobrý čtenářský zážitek.

03.01.2019

BábovkyBábovkyRadka Třeštíková

Kniha se mi moc líbila. Viděla jsem i film, který byl hezký, ale obsahoval jen asi půlku příběhů z knížky. Příběhy se hezky prolínají a některé by klidně mohly pokračovat.

VesniceVesniceKristýna Trpková

Týý brďo, už jsem dlouho nečetla tak dobrou detektivku. Napínáve, pochmurné, nepředvídatelné a hlavně vás příběh pohltí a vy čtete a čtete abyste zjistili kdo ty chlapce odvedl a proč.

Malý životMalý životHanya Yanagihara

Za mě deset hvězdiček. Naprosto nezapomenutelně silný příběh

Peníze od HitleraPeníze od HitleraRadka Denemarková

Naprosto vynikající čtenářský zážitek. Knihu mám stále v hlavě.

05.11.2018

Přátele měj nablízkuPřátele měj nablízkuPaula Daly

Hóóódně dobré, dokonce jsem o některých momentech z knihy diskutovala v práci s kolegy a chtěla jsem znát jejich názor.

15.05.2019

Zničím tě a vezmu si, co je méZničím tě a vezmu si, co je méJane Lythell

Myslím, že to byl docela slušně vystavěný příběh. Nenudilo mě to.

Dál nechoď!Dál nechoď!Václav Křivanec

hodně dobrá detektivka, líbila se mi

28.11.2021

Zimní oheňZimní oheňAnders de la Motte

Dobrá detektivka, rychlý děj, napínavé, poutavé, strach z ohně sugestivně popsaný.
Prolínání současnosti s minulostí, hříchy z minulosti. Za mě dobrý příběh.

Černobílý světČernobílý světKathryn Stockett

Velmi dobře napsaná kniha o světě "bílých" a "černých",
zajímavé, poučné, drsné i vtipné. Velmi hezký zážitek.

Probudím se na ŠibujiProbudím se na ŠibujiAnna Cima

Moc se mi kniha líbila. Vlastně těch několik příběhů. které se v knize prolínaly. Byla jsem velmi mile překvapena.

07.02.2019

ZtracenýZtracenýTim Weaver

Hodně dobrý příběh, hodně dobré čtení...

07.05.2019

Hodná a zlobivá holkaHodná a zlobivá holkaMichael Robotham

Výtečné za mne 95%

Dům plný temnotyDům plný temnotyD. M. Pulley

Tohle bylo vážně dobré. Slušně vystavěný příběh a prolínající se osudy.

Ticho ve sněžném městěTicho ve sněžném městěEva García Sáenz de Urturi

Viděla jsem filmovou verzi, která je podle mne nepovedená, ale kniha je super.

Anglická zahradaAnglická zahradaPetra Klabouchová

Prožívala jsem to až do morku kostí. Tohle mi z hlavy jen tak nezmizí. Přečteno jedním dechem.

17.07.2021

Jarní oběťJarní oběťAnders de la Motte

moc dobře napsané, srozumitelné, napínavé a konec byl uvěřitelný, líbilo se mi to

29.07.2021

Ve stínuVe stínuDominik Dán

parádní počtení jako vždy i když to byl otřesný případ brr

05.09.2021

Tiché dítěTiché dítěSarah A. Denzil

Výborná kniha, dobře vymyšlený příběh od začátku až do úplného konce. Většinou odhadnu dřív kdo je ten zlý, ale tady to bylo fakt neodhadnutelné. Moc se mi to líbilo.

09.09.2021

ÚtočištěÚtočištěJérôme Loubry

to byl dobrý "nářez" a ty úniky v mysli naprosto geniálně vymyšlené...

12.09.2021

Deník farářkyDeník farářkyMartina Viktorie Kopecká

Příjemné a milé čtení kde se prolínají osobní zážitky a skutečnosti s vírou. Líbilo se mi to.

Odbočka v lesíchOdbočka v lesíchKateřina Karolová

Povedená parta, různé charaktery a vztahy mezi sebou na rozdílných úrovních. Nejprve trochu zdlouhavější úvod do děje a potom "Akta X" po česku. Krátké kapitoly, které vás nutily číst dál, aby jste zjistili co za tím vším vězí.

Pojízdný krámek snůPojízdný krámek snůJenny Colgan

Hlavní hrdinka je velmi sympatická už jen tím jak miluje knihy, to máme věru společné. Příběh je milý, nenáročný, ale potěší, zahřeje i pobaví. Hezký zážitek.

17.11.2018

DůmDůmAnna Sedlmayerová

Bomba kniha, silný příběh o tom jak se v jednom domě vystřídají v průběhu dlouhých let různé rodiny, různí lidé s různými a hodně odlišnými povahami, a mají své důvody proč chtějí v tomto domě bydlet. A dům si o tom myslí své.

17.11.2018

Clařino dědictvíClařino dědictvíFrançoise Bourdin

Pokračování se kupodivu povedlo a i přes mé obavy jsem si tuto knihu vychutnala. Dobré čtení.

04.12.2018

Nadobro ztracenýNadobro ztracenýHarlan Coben

Kniha se mi líbila, jen konec mi přišel trochu překombinovaný.

10.02.2019

Pohlavní životy siamských dvojčatPohlavní životy siamských dvojčatIrvine Welsh

To mě dostalo. Dokonce jsem začala víc cvičit :o)