Pepasch1 Pepasch1 komentáře u knih

Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války Jaroslav Hašek

Mám rád Švejka, mám rád Haška. A Osudy... patří zcela po právu mezi skvosty světové literatury. Už jen počtem překladů a zfilmování. A to i v zemích, kde ho nemohou pochopit tak jako my.

14.03.2023

Zásnubní prsten Zásnubní prsten Vlastimil Vondruška

Mně se to prostě líbilo. Tento styl psaní se fakt dobře čte. Můj oblíbený spisovatel. Takže opět plný počet.

13.03.2023 5 z 5

Ďáblova čísla Ďáblova čísla Vlastimil Vondruška

Krásné přenesení dnešní doby do 16. století. Vládnout pomocí strachu, zákazy vycházení, zavřené hospody atd... A vládci jsou stejní hajzlíci jako dnes.

28.05.2022 5 z 5

Neviditelní Neviditelní Vlastimil Vondruška

Výborná kniha, ač místy celkem mrazila.

11.12.2021 5 z 5

Saturnin se představuje Saturnin se představuje Miroslav Macek

Krásně nahláškováno, příjemné čtení, výborně jsem se pobavil. Díky.

16.11.2021 5 z 5

Mnišská kápě Mnišská kápě Ellis Peters (p)

Krásně napsaná historická detektivka. Velmi příjemně se čte. Těším se na další díly.

06.10.2021 5 z 5

Miloš Jakeš - Příběh komunisty Miloš Jakeš - Příběh komunisty Miloš Jakeš

Jen se bojím, že nakonec bude mít Jakeš pravdu a socialismus zvítězí v USA i Evropě.

17.02.2021 4 z 5

Abyste neumřel smíchy Abyste neumřel smíchy Erle Stanley Gardner

Typický, trochu zamotaný, ale čistě logický Gardner.

12.04.2020 5 z 5

Právo první noci Právo první noci Vlastimil Vondruška

Opět starý známý a hlaně vynikajicí Vondruška!!!

06.09.2019 5 z 5

Otec Kondelík a ženich Vejvara Otec Kondelík a ženich Vejvara Ignát Herrmann

Nevěřil bych, jakou radost budu mít při čtení 120 let staré knížky. Velice příjemné a zábavné čtení.

21.08.2019 5 z 5

Breviář pozitivní anarchie Breviář pozitivní anarchie Vlastimil Vondruška

Fantastická kniha.

13.08.2019 5 z 5

Případ ženy za plotem Případ ženy za plotem Erle Stanley Gardner

Tak tato kniha je na šest hvězdiček z pěti!! Perfektní příběh, luxusně napsaný. Pro mě jeden z vrcholů s Perry Masonem.

13.08.2019 5 z 5

Případ majetkového kouzelníka Případ majetkového kouzelníka Erle Stanley Gardner

Opět špičkový Gardner, ale tentokrát hodně nepovedený překlad. Škoda.

23.07.2019 5 z 5

Parabible Parabible Alexandr Flek

Výborný nápad, krásně se čte.

05.01.2019 5 z 5

Případ sametových drápků Případ sametových drápků Erle Stanley Gardner

Spolu s R. Stoutem nejoblíbenější americký autor detektivek. Hlavně knihy s Masonem jsou pro mě špička. Žádná kniha nemá slabinu.

Let do nebezpečí Let do nebezpečí Arthur Hailey

Všechny knihy od tohoto autora jsou asi nejpropracovanější romány které znám. Dokonale popsaná různá prostředí a skvělé zápletky.

Slavné případy soudce Ti Slavné případy soudce Ti Robert van Gulik

Gulik spolu s V. Vondruškem jsou mí nejoblíbenější autoři historických románů. Proto i tady musím hodnotit všechny knihy o soudci Ti za plný počet!!

5 x Nero a Archie 5 x Nero a Archie Rex Stout

Všechny knihy s Nero Wolfem jsou prostě za pět hvězdiček. Nenajde se mezi nimi vyloženě slabá kniha.

Dobronínské morytáty Dobronínské morytáty Vlastimil Vondruška

Letopisy s Adamem jsou detektivky podobné jako o Oldřichovi z Chlumu. Jen z pozdější doby, proto taky modernější vyšetřování i zbraně. Ale kvalita knih je stále na vynikající úrovni!!!

Adventní kletba Adventní kletba Vlastimil Vondruška

Veškeré knihy s Oldřichem z Chlumu jsou prostě perfektně napsány a je radost je číst. Přečtené mám všechny a vřele doporučuji všem, kteří mají rádi detektivky i trochu historie.