5 x Nero a Archie

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Pět příběhů, v nichž známá dvojice Wolfe a Goodwin řeší případy vražd. Dva z nich se odehrávají za 2. světové války a hrdinové spolupracují se zpravodajci. V prvních dvou příbězích nacházíme Goodwina v uniformě majora kontrarozvědky. Wolfe nejí a hubne, aby jako řadový voják mohl jít zabíjet Němce a Lily Rowanová má poněkud jinou povahu, než na jakou je čtenář zvyklý z pozdějších děl. Zbývající příběhy nejsou o nic méně napínavé, ale mají už standardní podobu. (www.pitaval.cz)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/98_/98352/5-x-nero-a-archie-98352.jpg 4.314
Série

Nero Wolfe

Žánr
Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Oddych
Orig. název

Not Quite Dead Enough / And Four To Go

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha 5 x Nero a Archie

Přidat komentář
toni-az
15. srpna

Dobře napsaná lehká čtivá knížka. Ovšem na můj vkus všechny povídky na jedno brdo. První, možná i druhá dobrá, ale pak už to začne lézt na nervy, jak je to pořád stejné. Někde se stane vražda, Archie nebo Nero je někde poblíž, policie prudí, Nero si všimne nějakého detailu, všichni podezřelí se dostaví (pokaždé je samozřejmě omezený počet podezřelých a je jasné, že to udělal jeden z nich), díky zmíněnému detailu se povede nastražit past, do které se viník chytí. 5x to samé za sebou.

Pepasch1
12.08.2018

Všechny knihy s Nero Wolfem jsou prostě za pět hvězdiček. Nenajde se mezi nimi vyloženě slabá kniha.

woodward
19.08.2015

Šílenost vrahova postupu i neuvěřitelná stopa, po níž se Neru Wolfovi podaří dospět k řešení, činí z povídky "Ne docela mrtvá" jasný vrchol téhle knihy. A to by platilo i tehdy, kdybychom v ní neobjevili hrůzyplný pohled na Wolfa ve svetru a v kanadách, jak se pokouší hubnout pomocí rychlých procházek a živí se jenom švestkami. Jako obyčejně, nebýt Archieho a jeho "svépomocného" konání, kde by byl Wolfe, o inspektoru Cramerovi ani nemluvě?

marlowe
13.01.2014

Tento svazek obsahuje díla vydaná samostatně: A ještě čtyři další / Orchideje a uniformy.

Sbírka „A ještě čtyři další“ (And Four To Go, v britském vydání: Crime and Again) byla vydána v roce 1958 a obsahuje následující povídky:

Vánoční večírek (Christmas Party) – 1957
Velikonoční procesí (Easter Parade) – 1957
Piknik čtvrtého července (Fourth of July Picnic) – 1957
Vražda není legrace (Murder Is No Joke) – 1958

Povídka „Orchideje a uniformy“ (Not Quite Dead Enough) vyšla v roce 1942.