Pepa0216 Pepa0216 komentáře u knih

Jan Žižka Jan Žižka Petr Čornej

Výbornĕ zpracovaná a objektivní kniha o životĕ Jana Žižky. Po dřívĕjší návštĕvĕ Tábora jsem si doplnil znalosti a nelze před takovým dílem jinak než smeknout klobouk. Petr Čornej knihu nejen že napsal nezávisle a odbornĕ, ale hlavnĕ i docela čtivĕ takže musela zaujmout i všechny laické zájemce o naší historii. Jen více takových skvĕlých a poučných knih...

04.01.2021 5 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Zatím nejslabší kniha co jsem od Nesba četl. Jsem rád že jsem začínal sérií o Harry Holeovi a ne tímto, protože bych jinak další knihou nepokračoval a to by byla škoda. Zrychlený dĕj, spousta mrtvých, podivný příbĕh. Přečíst se to dalo, ale nic víc.

18.10.2020 1 z 5

Vídeňský sen Vídeňský sen Vlastimil Vondruška

Klasický Vondruška. Skvĕle propracované příbĕhy a zábava od první do poslední stránky. Oproti Přemyslovské a Husitské epojeji ustupuje historie do pozadí a do popředí se dostává příbĕh rodu Heřmanů.

17.10.2020 5 z 5

Velice zajímavá kniha. Robert Šlachta na mĕ působil jako naprostý profesionál a človĕk na svém místĕ, ale ten systém propojení zločinců a policie je hrozný a demoralizující. Robert Šlachta je v knize hodnĕ sebevĕdomý, ale výsledky práce a to že se jeho útvar nebál žádných kauz proti komukoliv a odvádĕl skvĕlou práci ho k tomu opravňuje. Josef Klíma pak odvedl solidní novinářskou práci. Nejde Šlachtovi na ruku, nenahrává mu a nebojí se mu pokládat složité i nepříjemné otázky, což je jen ve prospĕch objektivity knihy.

08.07.2020 5 z 5

Klub podivných živností / Anarchista Čtvrtek Klub podivných živností / Anarchista Čtvrtek Gilbert Keith Chesterton

Ke knize jsem se dostal náhodou díky Čtenářské výzvĕ. O autorovi jsem do té doby neslyšel, ale taková kniha je přesnĕ jedním z důvodů proč se jí zúčastnit. Nadčasová kniha plná Anglického humoru mĕ bavila od začátku do konce. Velice se mi líbil Klub podivných živností. Anarchista čtvrtek už tolik ne. Zajímavý autor a nejspíše si přečtu i Chestertonovi další knihy.

11.05.2020 4 z 5

Deník knihkupce Deník knihkupce Shaun Bythell

Specifická kniha. Je to první kniha která se mi líbila a přitom se vlekla a já jí četl tak dlouho. Je plná suchého Anglického humoru, který nemusí sedĕt každému a i já si chvíli zvykal a postupnĕ došel k tomu že dám knize dobré hodnocení. Forma knihy psaním deníku může občas nudit, ale i tak jsem se vĕtšinu knihy dobře bavil. Kdo nĕkdy pracoval v obchodĕ jako já tak se v určitých situacích popisovaných v knize jistĕ najde.

05.04.2020 4 z 5

Jak se žije za zdmi Valdic Jak se žije za zdmi Valdic Petr Šámal

Zajímavý náhled na fungování nejtĕžší vĕznice u nás. Kniha není jen samochválou na vĕzeňský systém a je to dobře. Problémy jako malé stavy, či podfinancování jsou vážné. Výpovĕdi vĕzňů jsou zajímavé a je dobře že zůstali autenticky přepsané. Snad všichni včetnĕ vĕznů a různých pracovníků vĕznice se pak shodují na tom že mají Valdice nejlepšího ředitele v historii. Vypadá jako človĕk na svém místĕ. Za co sundávám hvĕzdu? Pan Šámal si to v popisu kriminálních zločinů spletl s detektivkou a při líčení popisu trestné činnosti přidává vymyšlené podrobnosti co si kdo s kým povídal a říkal. Pro knihu o vážném tématu a plnou zajímavých informací se takové přibarvování nehodí. Celkovĕ ale hodnotím knihu kladnĕ, je to zajímavý náhled na České vĕzenství.

29.01.2020 4 z 5

.Tak znovu .Tak znovu Gabriela Jakoubková

Gabriela Jakoubková novou knihou opĕt nezklamala. Přináší v ní příbĕh 13 neobyčejných lidí, kteří se ze dna dokázali vrátit do života. Čtení je to inspirující. Autorka rozhovory doplňuje vlastními pro mĕ docela sympatickými názory a životním nadhledem.

22.01.2020 5 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Podle mĕ nejlepší díl série. Rowlingovou, nebo Galbraith mám rád hlavnĕ díky skvĕle propracovaným postavám a skvĕlém popsání vývoje vztahů. Tady opĕt nezklamala. Občas si tu pár lidí stĕžuje že byla kniha moc dlouhá a tak, ale mĕ ta příbĕhová omáčka okolo bavila stejnĕ jako detektivní případ. Už teď se tĕším na pokračování a další případ spojený se zpletitým vztahem dvou hlavních postav Cormorana a Robin.

26.12.2019 5 z 5

Ester Ledecká Ester Ledecká Roman Smutný

Knihu jsem ani nedočetl. Není to ani autorský životopis, ani autor nespolupracoval s nikým z Ledeckých. Kniha je vytvořená z článků a rozhovorů pro média a občas mĕ pŕijde že si autor nĕco vymyslel aby zaplnil strany. Typická fraška, aneb jak vydĕlat na slávĕ sportovce. Doporučuji počkat na autorizovaný životopis.

20.10.2019 odpad!

Jan Palach - Hrdina, nebo oběť? Jan Palach - Hrdina, nebo oběť? Vladimír Liška

Kniha není jen o Janu Palachovi. Kdo si chce více přečíst přímo o Janu Palachovi tak by měl zvolit knihu Jiřího Lederera, na kterou se ostatně autor v této knize několikrát odkazuje. O Janu Palachovi se tu sice čtenář zajímající se o tuto důležitou postavu Českých či Československých dějin moc nového nedozví, ale dozví se tu o tom proč se to celé vůbec stalo. Kniha přináší ucelený pohled na politickou situaci a dění v zemi, které vedlo Jana Palacha k jeho činu. V přílohách pak najdeme zajímavé politické komentáře té doby, které ukazují jak těžké to v tehdejším Československu bylo. Pro mě narozeného až po Sametové revoluci je takové čtení hodně poučné a zajímavé.

16.10.2019 5 z 5

Rozhovory z Krkonoš a Podkrkonoší Rozhovory z Krkonoš a Podkrkonoší Gabriela Jakoubková

Kniha mě velice mile překvapila. Vůbec by jste nepoznali že jí píše v té době 13 letá dívka. Klást smysluplné a aspoň trochu odborné otázky takovým kapacitám jako je kardiochirurg Jan Pirk, nebo primářka ústavu chirurgie ruky Alena Schmoranzová bylo jistě těžké. Autorka to zvládla a na každý rozhovor v knize se skvěle připravila. Za mě super kniha!

05.10.2019 5 z 5

Falknovská huť Falknovská huť Vlastimil Vondruška

Oproti Přemyslovské a Husitské epopeji je v této knize mĕnĕ historie. Co mĕ ale jako u každé Vondruškovi knihy bavilo je zajímavý příbĕh a propracované postavy. Kniha se četla hezky a je zajímavým úvodem do další série.

13.09.2019 5 z 5

Můj život: Od kolébky ke slávě Můj život: Od kolébky ke slávě Jan Palička

Nečekejte ucelený životopis! Ze začátku jsem tímto byl docela zklamán, ale při čtení knihy mi to přestalo vadit. Petr Čech napsal ve spolupráci s Janem Paličkou zajímavou knihu, která je nejen pro fotbalové fanoušky, ale i pro začínající brankáře velice zajímavá nejen popisem zážitků z kariéry, ale i množstvím rad. Díky tomu je kniha poučná a inspirativní. Jedná se o první díl série, takže se dostaneme jen k angažmá ve Spartě.

22.08.2019 5 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Harry Hole mĕ jako detektiv hodnĕ baví v této knize byl navíc dĕj zajímavĕ propojen s historii. Na druhou stranu ty detektivky začínají být podobné. Jsou to dobré knihy, ale ničím novým mĕ kniha v této sérii o Harrym Holeovi neupoutala.

15.07.2019 4 z 5

Můj sen o zlatě a sněhu Můj sen o zlatě a sněhu Martin Fourcade

Dlouho jsem u čtení knihy přemýšlel jestli je Martin Fourcade tak namyšlený, když popisuje své triumfy a cestu k nim. Není to pravda. Martin Fourcade je neskutečný perfekcionista. Za jeho úspĕchy je vidĕt velká dřina i to jaké malé detaily nepodceňuje a čemu všemu se v tréninku vĕnuje. Inspirativní kniha pro jakéhokoliv sportovce, i pro rekreačního jako jsem já.

30.06.2019 4 z 5

Opuštěná společnost Opuštěná společnost Erik Tabery

Skvĕlá kniha od jednoho z nejlepších investigativních novinářů u nás. Autor je zároveň šéfredaktorem týdeníku Respekt, kde vycházejí další kvalitní a nezávislé články. Ve svĕtĕ kde mediální skupinu Mafra ( Mladá fronta, Lidové noviny, Impuls) ovládá a finančnĕ dotuje Babiš jsou nezávislá média velice důležitá!

09.05.2019 5 z 5

Zajatec Železné hory Zajatec Železné hory Henry Lion Oldie

Velice zajímavá kniha. Jednu hvězdu sundávám za občas dost zmatený děj, ale celkově má kniha nápad, je docela netradiční a celkově vůbec nezklamala.

12.04.2019 4 z 5

Závĕrečný díl dlouhé Husitské epopeje nezklamal, ale nĕkteré předchozí díly byli lepší. Autor možná trochu natahoval počet stran, ale celkovĕ jde o výbornou sérii a pohled do jedné historické etapy.

18.03.2019 4 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

O nĕco lepší než první díl. Napínavá detektivka s pro mĕ překvapivým závĕrem. Jediná výtka je že je to moc surové, ale takové malé části a popisy lze přeskočit. Harry Hole je zajímavá postava a jsem zvĕdavý jak budou vypadat další případy.

01.02.2019 5 z 5