Můj život: Od kolébky ke slávě

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Jeden z nejlepších světových fotbalových brankářů Petr Čech se rozhodl poutavou formou sepsat část své autobiografie – a to dobu od svých sportovních začátků až po přestup do Sparty. Dozvíte se tak mnoho exkluzivních zajímavostí z Petrova dětství, jak začínal s hokejkou, jak překonával první zranění apod. Již od brzkého věku můžeme u Petra Čecha sledovat jeho silnou vůli a cílevědomost. Kniha je velmi inspirativní pro všechny čtenáře....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/392913/muj-zivot-fKo-392913.jpg 4.222
Literatura česká, Biografie a memoáry, Sport
Vydáno, Universum (ČR)

Kniha Můj život: Od kolébky ke slávě

Jack93
24. listopadu

Podepsal bych se pod předchozí komentář, zejména pak pod první dvě věty. Počáteční rozpaky po několika stranách odezněly a do knihy, resp. spíše deníkových záznamů jsem se plně ponořil. I vzhledem k formátu textu, členění do krátkých kapitol a kresleným ilustracím je jasné, že primárně je dílo určené začínajícím či pokročilým fotbalistům, přestože ho Čech napsal ve spolupráci s redaktorem MF Dnes. I dospělý čtenář se však dozví spoustu zajímavostí, zejména ohledně přestupu do Blšan a do Sparty.
Jistá je jedna věc - jednoho dne by měl Čech vydat "opravdový" životopis.

Pepa0216

Nečekejte ucelený životopis! Ze začátku jsem tímto byl docela zklamán, ale při čtení knihy mi to přestalo vadit. Petr Čech napsal ve spolupráci s Janem Paličkou zajímavou knihu, která je nejen pro fotbalové fanoušky, ale i pro začínající brankáře velice zajímavá nejen popisem zážitků z kariéry, ale i množstvím rad. Díky tomu je kniha poučná a inspirativní. Jedná se o první díl série, takže se dostaneme jen k angažmá ve Spartě.

stavinohova

Za me jako audiokniha na1*. Super se to posloucha. Myslim motivacne i pro deti a sport. Ja naprosty neznalec fotbalu jsem se bavila vyborne, a pro toho kdo fotbalu trochu rozumi to muze byt dobra kniha....

jenda88

Kniha byla super.

soupik2012

Spíš než-li o autobiografii se jedná o deníkové zápisky. Celá kniha se totiž skládá z jednotlivých kratičkých kapitol. Nudné to nebylo, ale měla jsem mnohem větší očekávání. Audioknihu čte naprosto fantasticky pan Ivan Trojan. Ovšem každou ze 76. kratičkých kapitol začínat hudebním podkesem? To opravdu nebylo moc šťastné rozhodnutí.

jprst

Dobrý dárek pro vnuka, ale pro mne jako fotbalového fandu nic extra. O poutavé autobiografii mám (víc než poněkud) jiné představy.

Wara

Mám rád fotbal a velmi obdivuji Petra Čecha za jeho kariéru. Knížka pro mě ale byla zklamáním. Těšil jsem se na něco jiného než jsem dostal, respektive jsem měl asi špatná očekávání.
Připadá mi to spíše jako motivační knížka pro děti a dospívající než jako seriózně pojatá biografie, která navíc končí ve chvíli na kterou jsem se původně nejvíc těšil (bude pokračování?). Hodně věcí se tam navíc opakuje a mému osobnímu zážitku ze čtení nepomohlo ani členění na větší množství malých kapitol.
Včera Petr oznámil konec kariéry a já doufám, že si někdo dá tu práci a sepíše opravdu poctivý životopis včetně jeho zahraničních angažmá. Gólman a hlavně člověk jeho velikosti by si to určitě zasloužil.

Patrikcz

Pěkné čtení o brankářské legendě českého fotbalu v knize, která se díky ilustracím bude líbit i dětem. Bylo fajn dozvědět se několik zajímavostí o životě Petra Čecha, jen mě trošku mrzí, že se alespoň ve zkratce nezmínil o své kariéře ve Francii a Anglii. Jinak ale spokojenost a můžu doporučit všem fanouškům sportu...7/10.

fotbalisté brankáři fotbal

Autoři knihy