Penicuik333 Penicuik333 komentáře u knih

Poupátka Poupátka Hana Lehečková

Dobrá kniha o tom žádná. Důležité téma. Ale prostě jsem vypravecce ten vek vubec neverila a porad se mi nabizely Vrány, kde byl detsky hrdina mnohem autentictejsi a uveritelnejsi.

07.09.2023 2 z 5

Anonymita Anonymita Arno Strobel

Řeklo by se průměrná slušně napsaná detektivka s nepřekvapivou ústřední dvojicí, ale nakonec bych si možná i přečetla pokračování.

30.08.2023 2 z 5

Růže sama Růže sama Muriel Barbery

Tuhle knihu se rozhodně přečtěte. Je plná Japonska, rostlin a stromů, zámlk, nostalgie, bolesti i naděje. Je zádumčivá, lyrická a hluboká.

15.08.2023 2 z 5

Země těch druhých: Válka, válka, válka Země těch druhých: Válka, válka, válka Leïla Slimani

Kniha vůbec není špatná, rozhodně pojednává o zajímavé době, místě a tématech, ale nějak mě začala postupně rozčilovat. Postavy mi lezly na nervy a přestala jsem chápat jejich pohnutky.

05.08.2023 2 z 5

Dědečkův deník Dědečkův deník Libuše Koubská

Ze začátku mi kniha připadala toporná a příliš faktografická, ale postupně jakoby se autorčin styl uvolňoval a zemocňoval a já díky ní objevila jeden neobyčejný příběh česko-nemecke rodiny a dozvěděla se spoustu nového z dějin českého 20.stoleti.

24.07.2023 2 z 5

Na odstřel Na odstřel Miloš Cajthaml

Mno, knihu jsem dočetla a chvílemi mě zajímala, ale zároveň i stvala. Zapletky deus ex machina, slova jako přikejvnout nebo nalíhat a spousta rysů YA romanku a la Lenka Lanczová nebo Stanislav Rudolf. Nicméně nepovazuju to za úplnou ztrátu času.

18.07.2023 2 z 5

Velice lehká smrt Velice lehká smrt Simone de Beauvoir

Utla kniha, kterou jsem musela cist na etapy, protoze jeji tema je tezke a potrebovala jsem ho vstrebavat pomalu
Velice aktualni, bolavy a dulezity text.

05.07.2023 2 z 5

Hry bez hranic Hry bez hranic Michal Kašpárek

Nemůžu se rozhodnout, jestli me hrdina knihy štval, pobuřoval, odpuzoval nebo jestli jsem tajně obdivovala jeho bezstarostnost a egocentrismus. Velice současná sonda do života jednoho ajťáka.

28.06.2023 2 z 5

Manuál pro uklízečky Manuál pro uklízečky Lucia Berlin

Pokud chcete číst kvalitní povídky, přečtěte si Lucii Berlinovou. I na jedne strance dokáže vykouzlit mistrovské dílko.

25.06.2023 2 z 5

URaNovA URaNovA Lenka Elbe

Tohle se velmi povedlo a chápu všechna ocenění. Nesmírně originální kniha se širokým záběrem témat, žánrů a stylů.

25.06.2023 3 z 5

Kov Kov Karel Veselý

Wow, wow, wow. Jesteze si pred ctenim nedelam velke pruzkumy o knize. Tohle byla úžasná jízda. Román o metalu, ale jaký. Budete bloudit a budete nachazet, budete hledat a budete ztrácet.

20.03.2023 3 z 5

Obecná teorie zapomínání Obecná teorie zapomínání José Eduardo Agualusa

Moc příjemná kniha. Zajimave misto a obdobi velkych dejin. Zachvevy magickeho realismu. Obdivuhodná a dojemná hlavní postava.

07.03.2023 2 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Upřímně musím přiznat, že jsem se v těch vztazích, rodinách a historiich dost ztrácela. Působilo to na mě dost roztristene. Až závěr mi celkový dojem trosku vylepsil. Každopádně výběr tématu velice kvituji.

27.02.2023 2 z 5

Návštěva arcibiskupa Návštěva arcibiskupa Ádám Bodor

Magický realismus říznutý absurdním dramatem. Moc mě to bavilo a vůbec teď v produkci Havranu objevuji zajímavé knihy.

22.02.2023 2 z 5

Děti nade vše Děti nade vše Delphine de Vigan

Téma je velice aktuální, mrazive naléhavé a atraktivní. Delphine dokáže vtáhnout do děje a skvěle napsat postavy. Jen pasáž z budoucnosti byla poněkud slabší.

17.02.2023 2 z 5

Klobouk dolů! Klobouk dolů! Michèle Rozenfarb

Tohle je super kniha. Citlivá, smutná, dojemná, vtipná. Musíte obdivovat a zlobit se a být frustrovaní a unešení.

10.01.2023 3 z 5

Sobí mafie Sobí mafie Mikko-Pekka Heikkinen

Tuhle knihu jsem nedocetla. Není nijak špatná, ale prostě mi nesedla. Námět mě velice nalákal, ale žádná postava mě nezaujala, ani v pozitivnim, ani v negativním slova smyslu.

02.01.2023 2 z 5

Šťastně až do smrti Šťastně až do smrti Anna Ekberg

Velmi příjemné překvapení. Čekala jsem předvídatelný tuctový thriller, ale tenhle byl velice překvapivý a dobře vystavěný.

09.12.2022 2 z 5

Símka Símka Lucie Hušková

Velice zdařilá prvotina. Doporučuji všem dětem i rodičům. Všem egoistům i nesobeckým duším.

31.10.2022 3 z 5

Srdce včely má pět komor Srdce včely má pět komor Helen Jukes

Fascinujici vhled do sveta vcel a vcelaru. Dozvěděla jsem se o nich spoustu věcí. To spojování faktu a zajimavosti pribehem vsak bylo hidne sroubovane a nepřirozené.

12.07.2022 2 z 5