PavlineCZka PavlineCZka komentáře u knih

Holčička, kterou tam nechali Holčička, kterou tam nechali Roxanne Veletzos

Urcite jsou oblasti, ktere by mohly byt zpracovany a rozepsany lepe, treba ta skolni dochazka nebo zamestnani atd. Ale kdyz vezmu v potaz, ze je to inspirovano skutecnym pribehem, tak pribeh je to ctivy a poutavy. Knih o holoukaustu jsem cetla jiz vice a vlastne ti, kdo prezili, v nich vzdy pochazeji z bohatych rodin. Pak si vzdy kladu otazku, jak priserne museli dopadnout ti, kteri z takovych rodin nepochazeli? Kteri nemeli co prodavat.. kteri nemeli dostatek nabytku, kterym by topili? Skoda, ze o Viktorovi, Despine a Antonovi pak uz neni nejaky dovetek.

08.10.2022 5 z 5

Manžel nikdy nespí Manžel nikdy nespí Alena Jakoubková

Nevim proc jsem cekala knihu vtipnou a zabavnou, vzala jsem ji jen tak narychlo v knihovne. To se ovsem nestalo. Kazdopadne i tak celkem fajn jednoducha oddechovka.

25.09.2022 3 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Asi my belosi nikdy nedokazeme plne pochopit otazku rasove diskriminace. Na druhou stranu, i kdyz se snazime byt otevreni, tak druha strana k nam predsudky ma, ze je mame my... myslim, ze v CR se cernochum spatne nezije, i jsem to slysela z nekolika zdroju, ze rasisti nejsme. Samozrejme zalezi kus od kusu. I tak pro me toto tema bylo tezke, tezko pochopitelne, docela me vycerpavala ta nenavist... kazdopadne se kniha cetla dobre a dej utikal. Nepochopila jsem ale, proc Ruth lhala a ve svem lhani pokracovala. Vazne jsem to nepobirala. A na zaver mi prisla upjata, vztahovacna a divim se, ze to dopadlo jak to dopadlo.

23.09.2022 5 z 5

Jednou nohou v blázinci Jednou nohou v blázinci Simona Monyová (p)

Az me sokovalo, jak dobre jsem se u toho bavila. Predcilo to ma ocekavani a bavilo vic nez ostatni humorne knihy zamerene na rodicovstvi.

13.09.2022 5 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Ale jo, bavilo me to. I kdyz je to cele na hlavu postavene. Libil se mi pribeh, i kdyz to cele bylo tak naivni a nepravdepodobne... no ale divne nepravdepodobne veci se deji... cetlo se to dobre.

11.09.2022 5 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Krom Okamziku stesti jsem cetla od Hartla vse... nemuzu si pomoct, ale kazde dalsi dilo na me pusobi ubozeji nez to predchozi. Zacatek knihy tak trapne absurdni, ze to ani vic neslo... dej tak jaksi predikovatelny... navic neustala sprosta slova me vazne nebavi cist. Uz nic dalsiho cist nebudu.

29.08.2022 2 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Detektivky moc nemusim, ale tato me zaujala a bavila celou dobu, vrazila mi ji do ruky pani knihovnice :-D I kdyz televizni prostredi me tolik nebere... opravdu dobre zpracovane, motiv k vrazde ma v podstate kazda postava a nakonec jste prekvapeni rozuzlenim.

29.07.2022 5 z 5

Oční kontakt Oční kontakt Cammie McGovern

Kniha se mi cetla vyborne, tema autismu bylo pro me v literature absolutne nove a krasne zpracovane.. a samozrejme me taky dost zajimalo, kdo je vrah.

25.06.2022 5 z 5

Co je to hovínko? Co je to hovínko? Katie Daynes

Za nas nejlepsi knizka o ho**e :) deti strasne zajimaji vsechny detaily, ktere se v nich popisuji (treba to, ze kdyz boli brisko, nosi se hovinko pani doktorce nebo o pouziti na policko, system splachovani trubkami atd..) opravdu vyborne podane, dobry pomocnik uceni na nocnik. Tema me narozdil od jinych nijak neurazi, naopak mi bylo velkym pomocnikem a navic bych rekla, ze u kluku tzv. "Fekalni obdobi" zacina velmi brzy (a nikdy nekonci??), tak proc to s detmi neprobrat? :)

Víš, kam chodí kakat myš? Víš, kam chodí kakat myš? Guido Van Genechten

Krasnou formou podany pribeh o mysi, ktera uz umi kakat na zachode. Detem se moc libi, jen me mrzi, ze odklapeci okenka se neotviraji obracene nebo ze nejsou nalepena na opacne strane. Musim prohlizet s detmi, aby kniha nepodlehla brzy totalni zkaze :)

14.06.2022 5 z 5

Nauč mě mluvit - 500 slov, říkadla, pohádky Nauč mě mluvit - 500 slov, říkadla, pohádky Luboš Huml

Vyborna knizka pro rozsireni slovni zasoby, rozmluveni. Je mnohem oblibenejsi nez knizky typu leporel, i kdyz mekke papiry dostavaji dost zabrat.

14.06.2022 5 z 5

Jak to chodí - 8 oblíbených povolání Jak to chodí - 8 oblíbených povolání kolektiv autorů

Knizku jsem nahodou koupila ve skolce a je opravdu nejvic oblibena naseho skoro 4 leteho syna. Temata pro nej nejvic zajimava a oblibena podana peknou konverzaci rozvijejici formou.

Prodloužená jízda Prodloužená jízda Václav Kopta

Zpocatku jsem myslela, ze knizku ani cist nedokazu.. nejak mi vadilo takove to "snazim se byt vtipny za kazdou cenu", i kdyz pribeh celkem o nicem. Pribehy pana Kopty neznam, ale i tak me vetsina naprosto nezaujala. Knihu jsem nakonec docetla, ale pisemna forma jim asi opravdu moc neslusi. Nebavi me ani knizky Haliny P., tak mozna v tom bude ta potiz, ze mi tento styl psani proste nesedi.

14.06.2022 2 z 5

Sluha dvou pánů Sluha dvou pánů Carlo Goldoni

Jako divadelni hra to muze byt super. Ale ctena forma mi neprisla zadny terno, i kdyz dej ma spad, zapletku atd.

11.06.2022 4 z 5

Zlodějka Zlodějka Sarah Waters

Kniha se cetla vazne skvele, krasne napsane, necekane zvraty mi nedovolily usnout a musela jsem cist dal.... Akorat jsem jaksi nepochopila, proc musel nekdo byt zavren do blazince?! To na me pusobilo, ze si jako autorka nastudovala tema blazinec a mermomoci ho musela nekde pouzit.. Autorku jsem neznala a na knihu narazila nahodou, jsem vazne mile prekvapena. Hodne tu doporucuji knihu Spickou jazyka, ale jen kdyz vidim obal, mam strach do ni jit. :-D

16.02.2022 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

No.. dej ubihal, byl celkem predikovatelny a preslazeny. Dle me hlavni hrdinka neumela komunikovat vlastne s nikym (a zejmena ne s tim chlapem) a v podstate se akorat vezla na vlne napadu ostatnich... ale jako ok, jako oddechovka to bylo dobry. Jo a samozrejme bych si ted rada zajela do Kodane a mam hroznej hlad :-D

07.02.2022 4 z 5

Jak to chodí v přístavu Jak to chodí v přístavu Josef Švarc

Moc pekna tvrda knizecka, naseho 3 letaka velmi bavi a navic ji nezmacka :))

31.01.2022 5 z 5

Jak to chodí na letišti Jak to chodí na letišti Josef Švarc

Moc pekna tvrda knizecka, naseho 3 letaka velmi bavi a navic ji nezmacka :))

31.01.2022 5 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Opravdu hodne silny pribeh pani Very a jeji sestry. Je neskutecne, co vsechno dokaze clovek prezit, v jakych podminkach, silou vule, chuti zit, vlivem i stesti samozrejme v tomto pripade. Je silene, ze se tohle delo nebo stale deje, ceho je lidska rasa schopna. Takovych knizek neni nikdy dost!

30.11.2021 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Asi to bylo o něco málo lepší jak Tiché roky, ale i tak mě ani tato kniha moc nenadchla. Je to od autorky má 3.kniha a už se nejspíš do další pouštět nebudu.. Osudy rodin byly zajímavě propletené, i když kolikrát si říkám, zda by to takto bylo i v reálu? Byli by si lidé takto nápomocní i dnes v případě podobného "nouzového stavu"? A jinak samozřejmě pozadí dějin mě zajímá a baví.

09.11.2021 3 z 5