Pavlína197 Pavlína197 komentáře u knih

Se psem mě baví svět Se psem mě baví svět Igor Chaun

Některé povídky byly opravdu dobré, jiné jakoby byly psány jen pro splnění úkolu. Ale ráda čtu o psech, takže mě knížka bavila. Moc se mi líbily ilustrace Weroniky Gray.

02.07.2020 4 z 5

Kletba rodu Bardulfů Kletba rodu Bardulfů Gareth P. Jones

Knihu jsem četla synovi, sama bych po ní nesáhla, vlkodlaci nejsou zrovna moje téma, Trnhoffovi mě bavili víc. Synovi se hodně líbila, poslouchal se zatajeným dechem, nechtěl mě od čtení pustit. Místy se mi zdála pro děti dost drsná, takže slabším povahám doporučuji nečíst před spaním. Zajímavý konec.

30.06.2020 4 z 5

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Prosté, milé a tak laskavé verše! Po sbírce jsem sáhla kvůli výzvě a jsem za to ráda.

30.06.2020 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Obdivuji, jak autorka dokázala vyjádřit Bářino prožívání. Na pár hodin mi bylo zase dvanáct...

29.06.2020 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Jsem z téhle knížky poněkud rozpačitá. Většina ji tu moc chválí, mě se celkem líbila, ale zase tolik mě neuchvátila. Prvních osm kapitol mě nebavilo, od deváté jsem byla zvědavá, co bude dál, konec téměř typický americký happyend. Zamrzely mě drobné nesrovnalosti, např. : pohřeb byl v neděli ( str. 54) X pohřeb se konal v sobotu ( str. 135). Ke konci knihy mi začala vadit častá až křečovitě vtipná přirovnání a chování kocoura mi přišlo nepravděpodobné. Na druhou stranu mě bavilo sledovat, kdo nebo co zase překazí Ovemu plány.Na podobné téma jsem četla knihu Jasno lepo podstín zhyna, ze začátku sice těžší na začtení se, ale oslovila mě mnohem víc.

28.06.2020 4 z 5

Jsi tam, brácho? Jsi tam, brácho? Marek Herman

Knížka se mi líbila moc. Chlapi mi úplně mluvili z duše. U jejich rozhovorů bych chtěla někdy být.

27.06.2020 5 z 5

Schovej mě v dešti Schovej mě v dešti Jojo Moyes

Za mě lehké odpočinkové čtení. Předvídatelný příběh, romantika, která nechytí za srdce, ale ani neurazí.

25.06.2020 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Pro mě fajn čtení na dva večery. Odpočinková, místy úsměvná četba.

21.06.2020 4 z 5

Strašné časy Strašné časy Philip Ardagh

Všechny tři knížky jsou tak potrhlé a ujeté, že jsem se občas smát musela. Sama bych po těchto knížkách nesáhla, četla jsem je synovi, pro něj prý nic moc.

17.06.2020 1 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Po dlouhé době opravdu pěkný český román. Mám ráda, když mě příběh vtáhne, dobře se čte a ještě se něco nového dozvím.

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Příjemné čtení, jako jít s kamarádem na pivo.

Jak přežít pubertu svých dětí Jak přežít pubertu svých dětí Tamara Cenková

Čtivé, stručné, přehledné, výstižné. Bavily mě příběhy z praxe.

Prostor pro duši Prostor pro duši Vlastina Svátková

Příjemné čtení o autorčině cestě ke spokojenosti.

16.06.2020 4 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Crazy one woman road movie. Předchozí knížky autorky se mi líbily mnohem víc. První dvě třetiny byl zmatek vzpomínek, myšlenek a představ hlavní hrdinky, až poslední třetina mi začala dávat smysl. Četla jsem dál jen z úcty k autorce a kvůli pointě, která však nepřišla. Tento styl psaní nemám ráda, takže mně knížka nesedla.

11.06.2020 2 z 5

Jezdecký tábor Yonahlossee Jezdecký tábor Yonahlossee Anton DiSclafani

Příběh zajímavý, ale často jsem se ztrácela v jeho časové posloupnosti.

08.06.2020 4 z 5