PAVEL z BRNA PAVEL z BRNA komentáře u knih

Čarodějův synovec Čarodějův synovec C. S. Lewis (p)

Další poučná fantasy ze které se dá hodně naučit jako ze všech sedm dílů. Mnohokrát jsem se k ní musel vracet.

09.08.2014

Kletba faraónů Kletba faraónů Philipp Vandenberg

Skvělá kniha, která mě, co by milovníka záhad, nadchla, takže jsem ji slupl za jeden den a jednu noc.

08.08.2014 5 z 5

Utíkej, malý, utíkej Utíkej, malý, utíkej Nicky Cruz

I mě kniha chytla srdce, četl jsem ji několikrát.

27.07.2014 5 z 5

Kmen Andromeda Kmen Andromeda Michael Crichton

Pro mě první kniha, velmi napínavá a souhlasím, že těch technických popisů tam bylo trochu moc, ale jinak skvělý.

24.07.2014

Temný anděl Temný anděl Mika Waltari

Knihu jsem se pokoušel číst, aspoň čtyřikrát, ale nikdy se mi ji nepodařilo přečíst. Teprve po páté byl můj pokus úspěšný a vcelku mohu říci, že se mě líbila, i když jedním dechem jsem ji rozhodně nečetl. U čtení mě udržela touha zvědět, proč je hrdina temný anděl a nakonec jsem se to dověděl.

14.07.2014 3 z 5

Sedm mystických zahrad Sedm mystických zahrad Paul Sédir

Tato kniha mě nadchla, neboť jsem se dověděl jak daleko jsem se dostal svým duchovním růstem. Krátké -jen 27 stran, levné a přehledné. Vřele doporučuji všem duchovním hledačům.

14.07.2014 4 z 5

Detektiv z U.S.A. Detektiv z U.S.A. Edgar Wallace

Toto je v pořadí třetí Wallaceovka, která mě nadchla svou napínavostí a čtivostí.

14.07.2014 5 z 5

Noční můra Noční můra Thomas N. Scortia

Noční můrou jsem byl nadšen stejně jak Skleněným peklem a doslova četl jedním dechem. Nadchlo mě to tak, že si přečtu i další dílka této dvojice.

10.07.2014

Za Modrým měsícem Za Modrým měsícem Simon R. Green

Prima děj a hrdinové, četl jsem jedním dechem.

27.06.2014

Hadrářův syn Hadrářův syn Kirk Douglas

Moc pěkná kniha, kterou jsem četl jedním dechem

24.06.2014 5 z 5

Hrobka Hrobka Howard Phillips Lovecraft

Tady se L. teprve rozjíždí a je skvělé, že jsem od něho četl jeho pozdní díla dříve než vyšli sebrané spisy, neboť by mě asi odradil.

21.06.2014

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

Tuto knihu rád rozdávám svým smutným přátelům, abych si ji znovu za babku koupil a znovu přečetl. Skvělá.

21.06.2014

Kopí osudu Kopí osudu Trevor Ravenscroft

Velmi zajímavé dílo jsem četl několikrát, ale teprve po letech mi došlo, že Hitler se svezl jak surfař po okultní vlně v Německu a naučil se manipulovat s davy. Zda se to naučil sám nebo ho zasvětil do tohoto umění někdo z okultní společnost Thule, to už se nikdy nedozvíme, a tak je tu místo na fantazírování.

21.06.2014 5 z 5

Dost bylo kokotů! Dost bylo kokotů! Xavier Crement

Kniha mě vážně urazila a to především proto, že na obálce je mé foto a nedostal jsem od nikoho zaplaceno. Ale jinak jde o úchvatnou knihu pro milovníky sebepoznání a humoru, ale především pro všechny, kdo se dokáží smát sami sobě.

21.06.2014 5 z 5

Knihu jsem si koupil omylem, neboť jsem si nepřečetl, že autor je psychiatr a vědec, který hledá fakta. Já jsem doufal, že kniha bude konspirativně fantastická a byl jsem překvapen a nutno říci mile. Po prvním přečtením, jsem zjistil, že Digitální demence je hrůzyplná kniha a její autor je skutečný mistr hrůzy. V každém případě si tento realný horor přečtu ještě aspoň dvakrát a doporučím všem svým známým.

17.06.2014

Dobývat nebe Dobývat nebe Louis de Wohl

Nadherné duchovní dobrodružstvi světice a mystičky jsem přečetl jedním dechem za tři dny, což se mi už dlouho nestalo.

16.06.2014

Chůze Chůze Henry David Thoreau

Knihu jsem si koupil proto, abych se vyléčil z postelového peciválství a to se opravdu stalo. Začal jsem chodit a oběvil nového autora, jehož názory mi dobře chutnají.

11.06.2014

Apokalypsa – brána ráje: Skrytá osnova Zjevení svatého Jana Apokalypsa – brána ráje: Skrytá osnova Zjevení svatého Jana Ladislav Moučka

Knihu jsem četl několikrát a stále mi má co říci, neboť je to ukazatel, jak se dostat do ráje nyní a tady.

26.05.2014

Kabala Kabala Maggy Whitehouse

Tak takhle přehlednou knihu o kabale neznám. Je velmi dobrá pro každého, kdo sice nechce studovat kabalu ale třeba mít jen letmý náhled na tuto problematiku- mystické vnímání Bible

22.05.2014 5 z 5

Cesta do hlubin noci Cesta do hlubin noci Louis Ferdinand Céline (p)

Depresivní kniha jako je tahle, na to člověk opravdu nezapomene, i když ji četl dávno.

21.05.2014 2 z 5