Hadrářův syn

Hadrářův syn https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/139330/hadraruv-syn-139330.jpg 5 13 4

Biografie mapuje vzestupnou kariéru K. Douglase, který se stal hollywoodskou legendou.

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Quintet

The Ragman's Son , 1988

VladiKlaisner
30.04.2020 4 z 5

"Koneckonců já jsem se v Hollywoodu, kde se hvězdy objevují a mizí, udržel čtyřicet let. Na hadrářova syna to není špatné."

Životopis Kirka Douglese nám přiblíží nejen jeho nelehké dětství, lásku k herectví, první kroky na Broadwayi, slávu v Hollywoodu, ale i lásku k ženám.
Doporučuji nejen pro milovníky filmu z poloviny 20. století.

Marekh
06.07.2018 5 z 5

Kniha se mi celkově líbila. Pokud čtenáři mají rádi tohoto herce a chtějí se dozvědět informace z jeho života, rozhodně kniha stojí za přečtení.

Vzpomínám si, že jsme si v minulosti koupili film s názvem Okovy slávy na VHS. Jednalo se o dvoudílný film (2 VHS), kde hlavní roli ztvárnil herec Kirk Douglas. Film se nám moc líbil.

Rovněž máme rádi herce Michaela Doglase, syna od Kirka Douglase.

PAVEL z BRNA
24.06.2014 5 z 5

Moc pěkná kniha, kterou jsem četl jedním dechem

MayB2
22.05.2014 5 z 5

Když drby, tak od jejich aktéra. Ale hlavní je silný příběh splněného amerického snu, za kterým se však skrývá spousta tvrdé práce a odhodlání. V první třetině knihy je zajímavým tématem také antisemitismus, který nebyl pouze "výsadou" Evropy, ale i "svobodné" Ameriky.

herci

Kirk Douglas