Pavčule Pavčule komentáře u knih

Děvčátko a nacista Děvčátko a nacista Franco Forte

Přečetla jsem na toto téma spoustu knih a tahle je v dobrém slova smyslu jiná . Neřeším , jestli se to skutečně stalo nebo ne . Tento příběh je velmi lidský a po všech těch válečných hrůzách a koncentračních táborech je fajn narazit na něco , kde to dopadne hezky .

12.09.2022 5 z 5

Černý korál Černý korál Andrew Mayne

Moje první setkání s autorem a rozhodně ne poslední . Potapěčka - to tu ještě nebylo a za mě palec nahoru . Příjemné osvěžení a důkaz ,že prostředí vyšetřovatelů jak je známe se ještě dá něčím vylepšit . Čtení celkově moc příjemné .

12.09.2022 5 z 5

O čem se nemluví O čem se nemluví Kelly Rimmer

(SPOILER) Od začátku se příběh moc dobře četl . I když konec nebyl takový, jaký jsem čekala , dopadlo to vlastně dobře . Linka Eddiho zajímavá , paradoxně to byl on , kdo Babču ,,rozmluvil" , ale příběh po přečtení ve mě vlastně nic nezanechal .

04.09.2022 3 z 5

Třetí poločas Třetí poločas Ray Kluun

Vzhledem k tomu, že mám velmi blízkou zkušnost s touto nemocí , tak inbecilství " pana " manžela mi nedovolilo knížku dočíst celou . Možná kdybych tu osobní zkušenost sama neměla , dokázala bych to překousnout , ale takhle ne . Výsměch všem ženám s rakovinou prsu .

23.08.2022 odpad!

Čas riskovat všechno Čas riskovat všechno Clodagh Finn

Zajímavý příběh , který jsem předtím neznala . Fotky tomu daly správnou autentičnost .

21.08.2022 3 z 5

Vyměnit vodu květinám Vyměnit vodu květinám Valérie Perrin

Za začátku knížky jsem si myslela , že dám plný počet hvězdiček - nemůžu . Jak už je tu několikrát psáno , tak kniha je zbytečně zdlouhavá a ten originální námět byl tím doslova zašlapán. Co mě neskutečně uritovalo byla počeštěná přijmení . Když tohle kdekoliv čtu , hned se mi vybaví knížka pro děti. Něco, co je na hraně komedie a nejde to brát vážně. Tohle nestutečně sráží uvěřitelnost . Velká škoda .

17.08.2022 2 z 5

Zmizelí Zmizelí Sibel Hodge

Začátek dobrý , postupně to sláblo . Hvězdička na víc za problematiku s čokoládou . Celé mi to přišlo jako spíše romantický příběh a ne jako krimi či detektivka .

14.08.2022 2 z 5

Volodymyr Zelenskyj: Muž, který píše dějiny Volodymyr Zelenskyj: Muž, který píše dějiny Sergej Rudenko

Je vidět, že autor Zelenského moc nemusí . Prakticky na každého vyhledává jen negativní věci a korunu tomu dávají ,, zaručené " zprávy , za které by se nemusel stydět ani bulvár. Také rozhodně nevidím Zelenského v růžových barvách , nicméně celé to na mě působí jako jedna velká pomsta rivalovi .

05.08.2022 3 z 5

Otisk Otisk Alexandra Oliva

(SPOILER) Tak nějak nevím co si myslet .Nápad dobrý a originální,ale nějak to nebylo úplně dotažené . Virtuální realita mě tam vyloženě překážela a to skákání od minulosti do současnosti, či spíš do budoucnosti mě nesedlo . Netrvalo dlouho a moje nejoblíbenější a nejsympatičtější ,,postava" byl Žužla.

02.08.2022 3 z 5

Volodymyr Zelenskyj – Ukrajina v krvi Volodymyr Zelenskyj – Ukrajina v krvi Gallagher Fenwick

Za mě rozhodně o dost lepší než kniha manželů Čermákových . Více propracováno , více profesionální . Spousta věcí jde hodně do hloubky a spousta věcí najednou dostává srozumitelnější rozměr . Líbí se mi , že se v knize popisují i negativní stránky Zelenského . Malé mínus je chybějící obrazová příloha , ale méně je někdy více . Celkově jsem spokojená .

01.08.2022 5 z 5

Zajímavé téma, jen mohlo být trochu více do hloubky a konec dá se říct otevřený , což u knížek nemám ráda .

19.07.2022 4 z 5

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Film jsem viděla jen zběžně a kniha mě naprosto pohltila . Za mě velmi dobré.

07.07.2022 5 z 5

Později Později Stephen King

King je můj velký oblíbenec ,ale upřímně , kde jsou ty staré časy . Věk a to,že už o všem vlastně napsal se ukazuje už pár let . To, že na zádi knihy je napsáno ,že je King ve své nejlepší formě hodně pobavilo .

06.07.2022 3 z 5

Hodná sestra Hodná sestra Sally Hepworth

Za mě pecka, ze začátku to vypadá ,že tenhle příběh je podobný jako stovky jiných v tomhle žánru a nevybočuje ,ale pak..Dlouho jsem si tak dobře nepočetla.

01.07.2022 5 z 5

Jiná třída Jiná třída Joanne Harris

Moje první setkání s autorkou , takže nemůžu porovnávat . Za mě zklamání , spousta postav , děj zbytečně rozvleklý . Poslední část jsem doslova zběžně prolétla . Nic, co by ve mě zanechalo větší dojem.

27.06.2022 2 z 5

Knihovna mého srdce Knihovna mého srdce Freya Sampson

Půjčeno v knihovně , takže jsem se těšila na téma knihoven o to víc . Čekala jsem něco nenáročného ,ale nenáročné to na mě bylo až moc . Skončila jsem ve třetině a dál to prostě nešlo . Neskutečně mě iritovala ta naivita postav a jejich brutální dětinskost . Tohle opravdu ne .

25.06.2022 odpad!

Chůva Chůva Gilly Macmillan

Za mě velmi dobré, tento styl já ráda a slabší konec mi nevadil . Zbytek to vyvážil .

15.06.2022 5 z 5

Absence zázraků Absence zázraků Michael J. Malone

Četlo se mi to dobře , cca první polovina napínavá a zajímavá , ta druhá už o něco méně . Moc mi nesedl závěr .

12.06.2022 4 z 5

Moje první knížka od autorky. O téhle dámě jsem nikdy předtím neslyšela. Za mě zajímavé čtení o jejím osudu. Nejvíce mě dojímaly kapitoly, kde prožívala stáří a vnímala, že už se její čas pomalu, ale jistě blíží ke konci.

02.06.2022 5 z 5

Volodymyr Zelenskyj – Za svobodu tělo i duši Volodymyr Zelenskyj – Za svobodu tělo i duši Petr Čermák

Jsou knihy, které by si měl přečíst každý a myslím,že právě tahle takovou je .

16.05.2022 5 z 5