Parwana Parwana komentáře u knih

City a pocity City a pocity Jana Jahodová

Nedočetla jsem ani první stránku. Taková lanczovka pro dospělé.

09.01.2021 odpad!

Růže a čokoláda Růže a čokoláda Teresa Simon (p)

Krásná kniha, která se báječně četla, plná čokolády a starých tajemství, které ovlivnilo několik generací žen. Sice je to slaďák, ale i tak se mi líbila.

23.12.2020 3 z 5

Láska na jedno kliknutí Láska na jedno kliknutí Cyril Massarotto

Oddechovka na dva dny, když si chcete odpočinout od náročnější knihy. Bylo to sice ke konci napínavé, ovšem zhruba od půlky knížky jsem tušila, jak to dopadne.

30.11.2020 2 z 5

Pravda přichází z Novy Pravda přichází z Novy Kateřina Kašparová

Knihu jsem jen zběžně prolistovala a pročetla některé pasáže. Jedná se spíš o rádoby bulvární čtení, které není úplně můj šálek čaje, proto jsem knihu poslala dál.

24.10.2020 odpad!

Boží hrob Boží hrob Jay Kristoff

Boží hrob byl prostě boží. Na začátku předchozího dílu jsem se v čtení dost zasekávala, teď ovšem děj plynul hladce jako po másle. Opět neuvěřitelně čtivé, strhující, napínavé, navíc s relativně šťastným koncem, a spoustou zvratů, a nebylo od autora moc hezké, že to utnul v nejlepším a nechal nás do dalšího dílu čekat. I přes některé až příliš podrobně popisované milostné scény a překladatele, který se stále nenaučil skloňovat latinská jména, dávám plný počet.

24.10.2020 5 z 5

Game Game Anders de la Motte

Kniha se četla téměř sama, z konce mě zamrazilo. Nicméně se mi úplně nelíbil styl, jakým byla knížka psaná, příliš hovorově až buransky.

05.10.2020 2 z 5

Děti krve a kostí Děti krve a kostí Tomi Adeyemi

Velmi čtivá a dobře psaná fantasy. Zaujal mě svět připomínající Afriku, kde se děj odehrává. Trochu mi sice vadil jednodušší styl psaní, ale dalo se to zkousnout. Byla jsem ráda za vydřený happy end. Inan mě svým přizdisráčstvím dost štval, nakonec ale on i jeho otec dostali, co si zasloužili. A z Amari se vyklubala opravdová královna. Těším se na další díly.

22.09.2020 4 z 5

Milovaná Milovaná Toni Morrison

Knížku jsem po dvou kapitolách odložila, protože to opravdu nešlo. Stále vzpomínky, ve kterých se postavy i autorka ztrácejí, a téměř žádný děj. Chtěla jsem ji do čtenářské výzvy, ale holt si budu muset vybrat jinou knihu, nedá se.

13.09.2020 odpad!

Cena vítězství Cena vítězství Mads Drange

Pěkně a stručně, navíc čtivě shrnuto. Mrzí mě ovšem, že dopinogvé aféře v Soči nebylo věnováno víc prostoru, a knize více péče, co se týče korektur.

21.08.2020 4 z 5

Plíseň Plíseň Siri Pettersen

Slušné pokračování prvního dílu. Chvíli mi trvalo, než jsem se zorientovala, i z toho důvodu, že už je to dlouho, co jsem četla první díl. Nebylo to špatné, jen mi vadilo, že autorka některé fráze stále opakovala a jiné důležité věci nezazněly. Těším se na finále.

17.08.2020 3 z 5

Smrtící řeka Smrtící řeka Dervla McTiernan

Knížka vypadala jako fajn thriller, ale bylo vidtě, že ji psala žena - bylo to na mě až moc emocionální. Po celou dobu jsem byla lehce zmatená z postav, protože jich tam bylo relativně hodně a já se v nich neorientovala. Konec jsem nepochopila vůbec.

26.07.2020 2 z 5

Krvavé Impérium Krvavé Impérium S. J. Kincaid

Čekala jsem strhující pokračování prvního dílu, bohužel z toho autorka udělala sci-fi limonádu. Z toho důvodu gradace děje až k hořkému konci působila poněkud směšně. Na to, kterak dva diabolici a jedna pirátka hodlají porazit Tyruse a ovládnout celý vesmír, si sice počkám, ale nějaký velký čtenářský zážitek od toho nečekám. O špatných korekturách a překladu raději pomlčím.

22.06.2020 2 z 5

Dámská volenka Dámská volenka Larissa Zageris

Až na ty místama příliš chlípné pasáže to bylo skvělé. Já zůstala se svým skotským krasavcem a to mi bohatě stačilo ;) na dlouhé zimní večery báječná kniha.

31.05.2020 3 z 5

Deníky cizince Deníky cizince Elly Griffiths

Knížka nebyla špatná, dobře se četla. Místy ovšem kulhal překlad a korektury (hrubky, překlepy apod.), nepřesnosti (Harbinder nejdřív uvedla, že dosud spí z muži, a po pár stranách ní byla lesbička), též jsem čekala větší ponurost. Gotický thriller se nekonal, ale určitě jsem nebyla zklamaná.

31.05.2020 3 z 5

Znamení Jednorožce Znamení Jednorožce Hana Marie Körnerová (p)

Dobrá oddechovka, i když psaná jednodušším stylem.

17.05.2020 4 z 5

Hroši žerou trpaslíky Hroši žerou trpaslíky Alex Boese

Poměrně zábavná kniha, v níž jsem našla spoustu zajímavých věcí. Hoaxy se však nezabývala natolik intenzivně, jak bych čekala. Něco podobného by se mohlo napsat i o hoaxech, které putují po ČR, aby si lidi dali pozor a byli v obraze.

17.05.2020 3 z 5

Proč sníme? Proč sníme? Alice Robb

Čekala jsem od knížky hodně, a byla jsem jen hodně zklamaná. Polovinu obsahu knihy tvořila historie zkoumání snění, druhou polovinu zase novodobé techniky pro vytěžení ze snů co nejvíc, v jejichž účinnost nevěřím, a sem tam zkušenosti autorky, co se týče lucidního snění. Ze začátku jsem čekala na čtivější pasáže, kterých jsem se nedočkala ani ke konci - naopak ještě přituhlo a posledních dvacet stran jsem s knihou těžce bojovala. Dočetla jsem ji jen proto, abych ji mohla zařadit do čtenářské výzvy. Nejhezčí byly obrázky.

04.05.2020 1 z 5

Velké trojhvězdí Velké trojhvězdí Guillaume Apollinaire

Krásně graficky zpracovaná kniha plná nádherných básní. Pokud člověk zatouží po kráse, měl by po ní sáhnout. Mým největším oblíbencem je Jacques Prévert, mezi jehož největší klenoty bych zařadila básně Jako zázrakem, Píseň šneků jdoucích na pohřeb, Jak namalovat ptáka v kleci a pohřeb mrtvého ptáka.Vlek poklad a zlatý standard každé knihovny.

02.05.2020 5 z 5

Logoz aneb Robert Holm, marketér dánský Logoz aneb Robert Holm, marketér dánský David Zábranský

Odloženo zhruba pod třiceti stranách. Nechápu, jak mohla být kniha nominovaná na Magnesiu literu, když je to sračka. Škoda slov a papíru.

10.04.2020 odpad!

Helix - I ty budeš nahrazen Helix - I ty budeš nahrazen Marc Elsberg (p)

Moje první knížka od tohoto autora; atraktivní námět slušně zpracovaný, jen jsem s eobčas v některých dějových liniích ztrácela a závěr na letišti mi přišel trochu úřitažený za vlasy. Dávám o jednu hvězdu méně za spoustu překlepů, zbytečných vykřičníků a sem tam hrubku.

10.03.2020 4 z 5