Parwana Parwana komentáře u knih

Případ sváteční sukně Případ sváteční sukně Pavel Šoltész

Výborná kniha, škoda, že toho autor nestihl napsat víc. I když mám ráda i Vondrušku, Šoltész mi přišel několikanásobně lepší.

22.04.2019 5 z 5

Kniha krve Kniha krve Kai Meyer

Skvěle napsáno jako obvykle, se strhujícím koncem, málem jsem plakala. I když jsem četla knihu s odstupem od předchozích dílů a spoustu věcí jsem mezitím zapomněla (obtížnější návaznost, tápete, kdo je kdo, kdo kde umřel, kdo se kde vynořil...).

15.04.2019 3 z 5

Slepý vrah Slepý vrah Margaret Atwood

Kniha nebyla špatná, na druhou stranu jsem měla strašný problém se začíst a povedlo se mi to až když jsem měla přečtených zhruba 60% knížky. Rozhodně jsem ale čekala víc. Oproti Příběhu služebnice, který byl mnohem více čtivý, a který by si podle mě Manbookerovu cenu zasloužil mnohem víc, měla knížka menší spád, byla rozvláčná a hlavní hrdinka mě v průběhu dost štvala. Možná si ji ještě jednou přečtu, abych děj lépe pochopila, ale nebude to z důvodu, že by mě kdovíjak zaujala.

09.04.2019 3 z 5

Vlčí jáma Vlčí jáma Jarmila Glazarová

Výtečně napsaná kniha, autorka má neobyčejný dar vystihnout meritum věci a děj popisovat velmi plasticky. Kniha mě strhla, za dva dny byla přečtená. Nedala jsem plný počet bodů pouze za některé pasáže, které bych v knize nejraději přeskočila, protože mě šokovaly, a z toho důvodu už si Vlčí jámu podruhé nepřečtu. I když patří mezi klasiky a je velmi dobře psaná, stačilo jednou, nechci se k ní vracet a prožít to znovu. Je to ztělesněná deprese, bezmoc a žal, člověku je místy velmi úzko. Narozdíl od filmu má děj šťastný konec; za to jsem byla velmi ráda.

24.03.2019 4 z 5

Když Duben přichází Když Duben přichází Jaroslav Foglar

Moc pěkná, i když místy poměrně syrová kniha o dospívání chlapců. Naštěstí to nakonec dobře dopadlo. Když se nad tím hlouběji zamyslím, je škoda, že takoví kluci, o kterých Foglar píše, už dneska nejsou. Místo výprav do přírody a zdravého soupeření si tak akorát poměřují elektroniku, nasávají a spokojeně tloustnou u televize.

21.03.2019 3 z 5

Kouzelníkův únik z reality Kouzelníkův únik z reality Lars Vasa Johansson

Skvělá kniha, bavila jsem se od začátku až do konce. Výtečná oddechovka ;)

13.03.2019 5 z 5

Les Les Chelsea Bobulski

Fajn oddechovka, pěkně napsaný příběh, mám ráda fantasy, takže mě chytil a rychle vtáhl do děje, i když byly v knize chyby (překlepy, místy špatné gramatické obraty). Tím, že je určená spíš pro náctileté čtenářky, jsem na chvíli omládla a vrátila se v čase do stejných let ;)

09.03.2019 3 z 5

Pod Annapurnou svítá modře Pod Annapurnou svítá modře Jiří Fišar

Nádherná, strhující kniha. Jak nemám ráda cestopisy, tak tento mě doslova pohltil a namotivoval, abych se i já časem pustila takto střemhlav do neznáma.

03.03.2019 5 z 5

Dokonalá Dokonalá Gilly Macmillan

Knížka nebyla špatná, přečetla jsem ji za tři dny, nicméně jsem čekala něco úplně jiného. Myslela jsem, že děj bude víc ve stylu Černé labuti, jen místo baletky se bude psát o geniální klavíristce. Nehledě na to, že klavír a její hraní mohlo v průběhu dostat víc prostoru.

02.03.2019 3 z 5

V polévce miso V polévce miso Rjú Murakami

Prudce čtivý román. Nic podobného jsem myslím nečetla, knihy o Japonsku a reálném životě zde jsou dost odlišné od všeho, co jsem až doteď četla. Autor je právem nazýván Enfant terrible japonské literární scény, nicméně jeho knihy mají něco do sebe. Sice trochu drastické, ale mě se líbilo.

26.02.2019 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Skvěle napsaná, strhující kniha. Je až děsivé, jak snadno bychom mohli k něčemu takovému sklouznout...

24.02.2019 5 z 5

Dobrá oddechovka. Sice jsem čekala, že se zasměju víc, ale i tak pobavila. Stařík mi přišel mnohem lepší. Velmi dobře napsáno a nejvíc se mi líbil konec.

23.02.2019 3 z 5

Kosmický had Kosmický had Jeremy Narby

Dobře napsané, těžko říct, jak velkou přikládat tomuto výzkumu relevanci. Každopádně dobré téma k zamyšlení (minimálně je to velká náhoda..).

20.02.2019 2 z 5

Zulejka otevírá oči Zulejka otevírá oči Guzel Jachina

Velmi dobře napsáno, velmi vydařený debut. Sice jsem měla od knížky trochu jiná očekávání (myslela jsem, že se děj vydá trochu jiným směrem), ale i tak se jednalo o velmi čtivý a poutavý příběh, dobře vykreslené postavy, velmi plasticky popsané prostředí.

13.02.2019 3 z 5

Dýka s hadem Dýka s hadem Vlastimil Vondruška

Pěkný začátek série příběhů o vyšetřovateli Oldřichu z Chlumu. Četla jsem ji podruhé a ani tentokrát nezklamala ;)

27.01.2019 3 z 5

Kousky štěstí Kousky štěstí Anne Christine Østby

Skvělá oddechovka, velice příjemné čtení.

27.01.2019 4 z 5

Slepé mapy Slepé mapy Tereza Brdečková

Poměrně slabé a hodně složité, postavy vylíčeny plošně a odtažitě. Přečetla jsem ji sice na jeden zátah, ale znova už bych po ní nesáhla.

20.01.2019 odpad!

Noční dravec Noční dravec Adam Brookes

Paráda. Skvěle napsaná knížka, která Vás nenechá do poslední stránky vydechnout. Velmi barvitě a podrobně vykresleno prostředí špionážních agentur a odvrácená strana Číny. Po přečtení si mnohem víc vážím toho, v čem žiju a kolik svobody si užívám. Zdoláno cca za pět dní, ale už teď vyhlížím pokračování.

12.01.2019 4 z 5

Podej mi ruku Podej mi ruku Tove Alsterdal

Souhlasím. Já knihu odložila hned na začátku, učetla jsem sotva 20 stran.

07.01.2019

Válka královen - Eliška Přemyslovna a Eliška Rejčka Válka královen - Eliška Přemyslovna a Eliška Rejčka Jaromír Jindra

Docela dobrá oddechovka. Na můj vkus tam ale bylo žalostně málo Elišce Rejčce, knížka se věnovala převážně Elišce Přemyslovně. Autor píše úplně jinak než např. pan Vondruška, možná by jeho vypravěčský styl mohl ještě trochu učesat (a někdy si plete jména postav).

07.01.2019 2 z 5