Kosmický had

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V této knize, která od svého prvního vydání nepřestává budit zájem v řadě zemí světa, přináší Jeremy Narby zcela nový pohled na téma vědění a moudrosti původních přírodních národů Amazonie. Provádí nás stezkami starobylého šamanského vědění, které amazonští indiáni získávají především prostřednictvím požívání halucinogenních rostlin. Ve svém putování za poznáním nás zároveň zasvěcuje do tajů DNA, kyseliny dirybonukleové – jedinečné chemické látky, která je podstatou existence všech živých soustav na Zemi. Narbyho kniha nahlíží otázku „indiánského vědění“ v širokém filozofickém a kosmologickém rámci, v němž odhaluje netušené souvislosti mezi šamanským věděním a moderní biologií. Autor čerpá z bohatých antropologických a biologických zdrojů a předkládá je čtenáři ve zcela novém a neobvyklém světle. Narbyho hypotéza je jistě velmi odvážná, nicméně je pečlivě podložena argumenty a poznatky napříč mnoha obory a navíc je podána formou fascinujícího a strhujícího vyprávění. Jeremy Narby se dlouhá léta zabýval záhadou rostlinné komunikace související s prožitky vyvolanými ayahuaskou. Svá odhalení dokládá na základě poznatků moderní molekulární biologie. Při ayahuaskových vizích se téměř ve všech případech šamanům zjevují obrazy hadů či provazových žebříků, které Narby uvádí do souvislosti nejen s ayahuaskovou liánou, nýbrž i samotnou dvojšroubovicí DNA. A tak může čtenář sdílet s autorem úžas nad tím, jak se pohled na svět amazonských šamanů požívajících ayahuasku až neuvěřitelně nápadně podobá modernímu vědeckému pohledu z jiné perspektivy, a společně s ním rozjímat nad tajemstvím původu života a jeho smyslu. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/67_/67174/kosmicky-had-67174.jpg 4.452
Žánr
Duchovní literatura, New Age
Vydáno, Rybka Publishers
Orig. název

The Cosmic Serpent

více informací...


Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Kosmický had

Přidat komentář
Parwana
20.02.2019

Dobře napsané, těžko říct, jak velkou přikládat tomuto výzkumu relevanci. Každopádně dobré téma k zamyšlení (minimálně je to velká náhoda..).

valecekm
13.12.2017

Pohodové čtení, ale pro mě již jen povrchní informace, nic hlubšího. Od knihy jsem čekal hlubší myšlenky, přesné popisy vizí při rituálech, návody jak s DNA samotnou pracovat apod. Ale pro jiné čtenáře se kniha může jevit samozřejmě jinak.

EL.ZA
04.10.2016

Pro mne zcela zásadní kniha, výborně napsaná, nešlo ji odložit, četla jsem na jeden zátah........

psavec
22.01.2013

Zábavné a navenek mysteriózní čtení. Autor je vědec, který zoufale hledá racionální vysvětlení toho co zažil a viděl v Amazonii při požití halucinogenu. Doporučuji čtenářům, kteří se nebojí nahlédnout pod povrch reality. Věříte, že to co vidíte, je skutečné? Ale co vlastně vidíte? Je skutečné i to, co uvidíte po požití halucinogenu? Halucinace nejsou mlhavé nejasné obrazy, ale působivé a od reality nerozpoznatelné. Je skutečné to, co vidí (či vnímá) člověk s poruchami synaptických spojení v mozku?