PapayaD PapayaD komentáře u knih

Líbilo se mi to. Vážně. Sice jsem čekala něco jiného, něco jako Simona, ale nezklamalo mě to. Hezká, milá odpočinková knížka o dvou teenagerech, kteří chtějí poznat svět, ale hlavně sami sebe. Hrdinové jsou zhruba stejně staří jako já, takže jsem u některých myšlenek měla pocit, jak kdyby mi je autor vytáhl z hlavy. Navíc je knížka opravdu čtivě napsaná.
Doporučuji a hodnotím 80%, tedy 4* z 5*. Tu jednu hvězdičku musím bohužel strhnout za Ariho, občas byl fakt na přes držku a taky proto, že jsem čekala o něco víc LGBT :).

08.08.2019 4 z 5

Bídníci II. Bídníci II. Victor Hugo

Pokračování je ještě lepší než předchozí kniha. Miluju to čím dál víc :D. Hodnotím 10 000*.

14.07.2019 5 z 5

Anna krví oděná Anna krví oděná Kendare Blake

Tuhle knížku jsem si přečetla proto, že jsem chtěla zjistit, jestli je opravdu tak děsivá jako obálka a anotace.
Není. A není to ani taková kravina, jak jsem čekala, i když že bych si z toho sedla vyloženě na zadek, to také ne. Pod pojmem čarodějnická matka a kocour větřící duchy jsem si představovala úplně něco jiného a jak už jsem se zmínila, se strašidelností se zde pytel opravdu neroztrhl. A kam se poděla policie? Tolik mrtvých a oni nic?
Oceňuji ale sympatické hlavní i vedlejší postavy, čtivost, napínavé scény a nepříliš přeslazenou romantickou linku mezi „lovcem stínů a jeho mrtvou holkou.“
Jinak byla ale knížka fajn a jsem celkem zvědavá na druhý díl. Hodnocení: slabší 4*.

14.07.2019 4 z 5

Černé znamení Černé znamení Sebastien de Castell

Pecka! Věřte mi! Já miluju Reichise. Ale jakože fakt moc. Je to ten nejlepší kočkoveverčák, kterého znám (a taky nejspíš jediný kočkoveverčák, kterého znám, hehe). Líbí se mi styl psaní autora, jeho humor, někde jsem se fakt smála i nahlas (to se mi povedlo naposledy u série Virus od Kathy Reichs) a nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Doporučuji!
Dávám 4,5* (tu půlku si šetřím na Kouzelnici)

15.05.2019 4 z 5

Láska & gelato Láska & gelato Jenna Evans Welch

Celou dobu jsem váhala, jestli mám dát dvě, nebo tři hvězdičky. Nakonec dávám 3. Příběh je průměrný a většina věcí je naprosto odhadnutelná. Nicméně jako oddechovka dobrý, na léto fajn, Itálie je obrovské plus.

16.11.2018 3 z 5

Splynutí Splynutí Maggie Stiefvater

Kniha by byla na čtyři hvězdičky, kdyby byla dokončená. Jenže ten konec - na mě působil, jakoby si ho autorka vymyslela za pochodu. Byl uspěchaný a nedodělaný. Jinak se ale kniha četla celkem fajn, jen Sam byl šíleně ufňukaný, Isabel nevěděla co chce a Cole - paráda. Grace jsem měla celkem ráda, i Rachel. Jako odpočinková kniha dobré, ale nic složitějšího v tom nehledejte.
3* - za ten konec!

02.11.2018 3 z 5

Napůl zlý Napůl zlý Sally Green

Ze začátku jsem byla hodně zmatená, taky mě nebavilo jak se Nathan vracel do dětství. Navíc jsem Nathanovi ze začátku moc nepřišla na chuť. Pořádně mě kniha začala bavit až tak 150 stran před koncem, ale i přes to si přečtu další díly a knize dávám 2,5*.

15.07.2018 2 z 5

Banka těl - Mladší Banka těl - Mladší Lissa Price

Nápad s pronajímáním těl byl výborný, ale bohužel mi nesedl styl psaní a nemohla jsem se do knihy vůbec začíst. Konec byl super a mrzí mě, že u nás nevyjde další díl.
Něco mezi 3 a 4 hvězdičkami, ale přece jen lepší silné 3 než slabé 4. Tak tedy za tři.

06.05.2018 3 z 5

Strážci dobra Strážci dobra Michaela Burdová

Abych tak pravdu řekla, od knihy jsem nic moc nečekala. Kniha mne nezklamala, bylo to milé čtení, taková oddechovka, ale není to ten typ knížek, který by mě nenechal usnout. Děj mi místy připomínal Pána prstenů, lev mi zase mírně připomněl Narnii, třeba se těmito knihami Míša inspirovala. Zápletka je spíše pro mladší, tak do třinácti-čtrnácti let. Postavy jsou fajn, měla jsem ráda i Aranis, i když mi občas lezla na nervy ta její dokonalost. O Falienovi a Lavril se nebudu vyjadřovat, Eleas mi přišel jako jediný ze skupiny, který má opravdu rozum, i Veragina jsem měla moc ráda, hlavně ty jeho slovní přestřelky s kočkodlakem Snížkem, kterého si nejde nezamilovat.
Na knihu mám pozitivní názor, i přes drobné nedostatky se mi líbila. Doporučuji jako oddechovou četbu, pro ne moc náročné čtenáře. Obálka je sice pěkná, ale na můj vkus trochu dětská. Dávám čtyři hvězdičky.

21.07.2017 4 z 5

Posmrtný život Holly Chaseové Posmrtný život Holly Chaseové Cynthia Hand

Vánoční koledu mám moc ráda a proto jsem před Vánoci nemohla vynechat tenhle retelling. Bohužel ale musím hodnotit jako průměr. Nesympatické postavy (až na duchy a Stephanie), příběh celkem předvídatelný, konec taky nebyl žádná hitparáda. Nápad se Skruží firmou byl perfektní, bohužel jsem tak nějak nepochopila, jak vlastně funguje. Ale na Vánoce to bylo fajn.

14.01.2020 3 z 5

Mapa kostí Mapa kostí Jane Yolen

Od Mapy kostí jsem neměla žádná očekávání, a možná i proto se mi tak líbila. Napínavý, čtivě napsaný děj opravdu baví, chvílemi jsem i chtěla věřit, že se to skutečně stalo. Líbily se mi myšlenkové pochody dvojčat (hlavně ty Chaimovy), soucítila jsem s nimi a doufala ve šťastný konec spolu s nimi. Jen mě mrzí, že se postavy moc nevyvinuly, nepostřehla jsem žádnou změnu v jejich psychice. Na podobné téma jsem četla Mischling a ten byl o něco výš.

26.11.2019 4 z 5

Snílek Neznámý Snílek Neznámý Laini Taylor

Na knihu jsem slyšela celkem rozporuplné recenze, spíš negativní než pozitivní, a proto jsem k ní přistupovala s určitou skepsí. Navíc mám přečtenou autorčinu předchozí trilogii (která byla skvělá) a tak jsem se po dobu čtení neubránila srovnávání.

Knížka mě kupodivu příjemně překvapila. Jedná se o pomalejší, ale velmi čtivý fantasy příběh plný snů, fantazie a emocí. A parádní obálky, která má takový snový nádech.

Jediné, co bych vytkla, je délka. Někdy byl už děj zbytečně natahovaný a motal se v kruzích. Také mi chyběl slovníček pojmů a mapa, protože jsem, hlavně ze začátku, měla problém se zorientovat.

Hodnotím 4* a těším se na další díl.

14.10.2019 4 z 5

Vidořád Vidořád Samantha Shannon

Vidořád nebyl kniha od které bych se vyloženě nemohla odtrhnout, ale když jsem se do ní ponořila, bavila mě a stránky mi rychle ubíhaly. Pomalejší a nudnější rozjezd vynahradil velkolepý konec, za který mám autorku chuť zaškrtit a obejmout zároveň. Paige jako hlavní hrdinka není špatná, ale já mám raději postavu Jaxona Halla alias Bílého vazače a ani Arcturus Mesarthim (snad mám to jméno dobře - prostě Strážce) není k zahození. Stejně tak Ivy a Marie Ogněna.
Určitě se těším, až se dostanu k třetímu dílu a doufám, že mě nezklame, jak to u takových dlouhých sérií bývá.

17.01.2018 4 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Tuto knížku jsem si přečetla i přes to, že romance ráda nemám, protože jsem na ni viděla pozitivní ohlasy. Bohužel to ale byl opravdu krok vedle. Lara Jean - proč se jí sakra říká dvěma jmény? - byla ukázkovým příkladem Mary Sue, všechno umí, všichni ji milují, ale zároveň si o sobě myslí, že je nudná a obyčejná.
Další věc je to, že jsem si myslela, že hlavním tématem budou právě dopisy, ale ani tohle očekávání se mi nesplnilo. A navíc jsem díky jisté situaci, která se před odesláním stala, už od začátku věděla, kdo za rozesláním dopisů stojí - kdyby jméno odesílatele napsali do anotace příběhu, vyšlo by to nastejno.
Ale abych jen nenadávala, musím vyzdvihnout to, že kniha byla opravdu čtivě napsaná a četla se velice rychle, takže jsem ji měla přečtenou za dva dny.
Grafickou stránku posuzovat nebudu, jelikož jsem ji měla jako e-book.

Takže, podtrženo, sečteno, celkové hodnocení vychází na 2*. Do dalších dílů se pouštět nebudu.

11.12.2017 2 z 5

Strážkyně mlžných kamenů Strážkyně mlžných kamenů Christoph Marzi

Nebylo to špatné čtení, ale musím přiznat, že předchozí díl mě bavil víc. Ze začátku jsem se nemohla začíst, nic se tam nedělo, ale pak už se to pomalu začalo rozjíždět. Ovšem napětí mi tam pořád chybělo. Nedokázala jsem se do knihy a do postav vžít tak, že bych knihu nemohla odložit, nedělalo mi problém ji zaklapnout uprostřed kapitoly. Musím ale říct, že mi k srdíčku přirostla Nuria Niebla, za tu musím autora pochválit.
Znovu už knihu asi číst nebudu (možná ten první díl), ale rozhodně nelituji toho, že jsem si ji přečetla. Do dalšího dílu se rozhodně pustím, jsem zvědavá, jak to s malířkou map nakonec dopadne. Obálka, na které mě nejvíce zaujal třpytivý nápis, je jako u jedničky krásná a rozhodně si zaslouží palec nahoru.

14.10.2017 3 z 5

Proč? 13x proto Proč? 13x proto Jay Asher

Nápad je úžasný, kniha je čtivá, obálka děsná.

01.10.2017 4 z 5

Dračí posel Dračí posel Rachel Hartman

Kniha mě bavila méně než první díl, popravdě docela zklamání. Já vlastně vůbec nevím o čem to bylo :D. Jednička za mě byla fajn, dvojku moc nedoporučuji.

17.07.2017 2 z 5