Strážkyně mlžných kamenů

Strážkyně mlžných kamenů https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14621/bmid_strazkyne-mlznych-kamenu-RwN-14621.jpg 4 106 14

2. kniha fantasy trilogie Malfuria. Catalina Soleado dokáže měnit svět jediným tahem pera. Její nadání je však nebezpečné. Poté, co v Barceloně převzaly vládu stíny, se dívka stává pronásledovanou kořistí tajemných kreatur z písmen, šelestících mozaikových hadů a létajících galeon. Zatímco se její kamarád Jordi pouští do boje, musí Catalina uprchnout do Malfurie, vířivého oblaku z havraních pírek, a vydat se na cestu přes moře. Tam na ni čeká prastaré tajemství…... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

Die Hüterin der Nebelsteine , 2007

Ver777
27.08.2021 5 z 5

Opět jedinečné...

Elulilinka1
29.07.2018 4 z 5

Pěkná kniha, ale první díl trilogie mě oslovil více. (Souhlasím s PapayaD)

andrejci
12.12.2017 4 z 5

I druhý díl jsme rychle přečetla a líbilo se mi to.

PapayaD
14.10.2017 3 z 5

Nebylo to špatné čtení, ale musím přiznat, že předchozí díl mě bavil víc. Ze začátku jsem se nemohla začíst, nic se tam nedělo, ale pak už se to pomalu začalo rozjíždět. Ovšem napětí mi tam pořád chybělo. Nedokázala jsem se do knihy a do postav vžít tak, že bych knihu nemohla odložit, nedělalo mi problém ji zaklapnout uprostřed kapitoly. Musím ale říct, že mi k srdíčku přirostla Nuria Niebla, za tu musím autora pochválit.
Znovu už knihu asi číst nebudu (možná ten první díl), ale rozhodně nelituji toho, že jsem si ji přečetla. Do dalšího dílu se rozhodně pustím, jsem zvědavá, jak to s malířkou map nakonec dopadne. Obálka, na které mě nejvíce zaujal třpytivý nápis, je jako u jedničky krásná a rozhodně si zaslouží palec nahoru.

any333
27.07.2017 5 z 5

Tak, po přečtení tohohle dílu jsem ji jistá, že tuhle sérii zařadím do své pomyslné kategorie 'oddechovějších'. Ano, něco dobrodružného se tam dělo, ale zase nějakou extra velkou úlohu to tam nemělo. Zato oceňuji výběr prostředí, protože alespoň já ještě, kromě tohohle, nečetla nic, co by se odehrávalo v Barceloně a okolí.
Docela mě taky zaujal ten had, culebra, a popis jeho chování k lidem. Tuším, že to má ještě nějaký jiný význam. A taky se tady dozvídáme o Jordiho matce, co odešla do Madridu. Myslím si, že se ještě objeví v posledním díle.
A taky jsem si oblíbila Kamino, takže jsem zvědavá, jak to s ní, ostatními a Malfuriou dopadne.

Nikkaa
21.05.2017 3 z 5

Knize nemohu dát vice,moc se mi nelibila,nutila sem se do čtení,bohužel me opravdu nezaujala...

1259
18.05.2017 4 z 5

Tenhle díl byl už o něco lepší, ale stejně ze začátku to byla hrozná nuda a pak se to pomalu rozjíždělo. Trochu mi tam vadili ty neustálí řeči ve stylu že chce za tady tím nebo jiným a tak různě, ale jinak to bylo celkem dobrý a zítra, možná dneska se ještě vrhnu na třetí a závěrečný díl.

SarahRoyalAss
09.04.2017 3 z 5

Tak... Druhý díl byl lepší. To musím nechat. Ale stále jsem se musela hodně nutit k tomu, abych přečetla alespoň jednu kapitolu, natož celou knihu. Je to jako řezání chleba tupým nožem. Byl tu lepší spád děje a více se tu autor zabýval postavami. Na rozdíl od knihy první, kde se hodně věnoval popisu prostředí a snažil se člověku do mysli vykouzlit Barcelonu.
Děj se tu začíná více zamotávat, objevují se nové postavy a dává se větší prostor i postavám, které už známe.
Teď jsem nakousla knihu třetí a poslední. Tak uvidíme, jaký zanechá dojem. :)

LoverBooks
08.01.2017 1 z 5

No tak jako... nevím. Kniha byla lepší než minulý díl, ale mně tam pořád chybí nějaké to napětí. A když tam konečně bylo, tak se mluvilo jen o malířce map, kterou moc nemusím. Zkusím poslední díl a třeba to konečně bude dobrý.

Hoshi
24.07.2016 4 z 5

Tak nějak mám smíšené pocity. Příběh se mi líbí, je zajímavý, čtivý, jenomže mi tam něco chybí. Možná, že kdybych byla mladší, byla bych více splynula s příběhem. Určitě si přečtu poslední díl :)

anonym02
05.07.2016 4 z 5

Ach ,ten konec !!!:-(

Dandulka
21.02.2015 5 z 5

Zajímavý příběh, odehrávající se ve Španělsku. Fiktivní příběh je zasazen do skutečných kulis. Malá malířka map a její kamarád, mladý strážce majáku.......

kleria
01.10.2014 3 z 5

Včera jsem dočetla další díl a co o něm říct. Ze začátku to vypadalo nadějně a myslela jsem si, že tenhle díl by mohlo být ještě lepší. Jenže bylo to naopak, tenhle díl byl podle mě trošku horší a to tím, že mi přišlo že se tam skoro nic nedělo a myslím, že to mohlo být lepší. Rozhodně to není špatná série, ale asi by se mi víc líbila kdybych byla mladší. Další díl si určitě přečtu a doufám, že když je to poslední díl, že to bude aspoň mít strhující závěr :)).

Annie G.
06.09.2014

Tato série je podle mě úžasná. Doporučuji.

Christoph Marzi
americká, 1970
2008  68%Tajemství zpívajícího města
2009  70%Strážkyně mlžných kamenů
2009  74%Královna Města stínů

Kniha Strážkyně mlžných kamenů je v