Tajemství zpívajícího města

Tajemství zpívajícího města https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/4798/bmid_tajemstvi-zpivajiciho-mesta-HGc-4798.jpg 3 166 33

První díl napínavé fantasy trilogie Malfuria. V Barceloně žije u starého malíře map dívka Catalina, jejíž poklidný život náhle přeruší létající galeona Medúza, která do města přiveze zlověstné postavy s maskami harlekýnů. Ty kolem sebe šíří chlad a temnotu a mají jediný cíl: zmocnit se Cataliny. Catalina utíká a postupně vychází najevo, že není obyčejná dívka, ale že v ní dřímají strašlivé síly. Doufá, že se v Malfurii, tajemném místě uchovávajícím veškeré vědění pradávných čarodějnic, dozví celou pravdu o všem, co se kolem ní děje. Na světě znovu ožívají prastaré, již dávno zapomenuté čarodějnické schopnosti. První vydání... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

Das Geheimnis der singenden Stadt , 2006

Ver777
27.08.2021 5 z 5

Dívám se na recenze ... vnímání umění je opravdu subjektivní ... já z celé této trilogie byla unešená, nadšená ... hlavní hrdinka mi byla neobvykle blízká a i vše, co zažila, čemu musela čelit...rozhodně jedna z mých nejoblíbenějších fantasy.

veru1367
04.04.2021 2 z 5

V knize podle mě chybí dynamika. Knihu jsem nedočetla. Nebavila mě.

arram
10.12.2018 3 z 5

Knize chybí větší dynamika v ději. Na to, že je zde cca 240 stran, tak se toho v knize moc nestane, teprve závěr knihy přináší zajímavý zvrat, což už je ale pro mnohé čtenáře příliš pozdě.

NinušFantasy
19.06.2018 5 z 5

(SPOILER) Kniha se mi moc líbila. Uchvátili mě hlavně stíny převlečené za harlekýny.
Je mi moc líto Ramona. Byl mojí nejoblíbeněší postavou.

Elulilinka1
25.02.2018 5 z 5

Tajuplný příběh s tou správnou dávkou napětí. Rozhodně doporučuji a už se chystám na další díly.

Calla2002
30.09.2017 3 z 5

Je to taková oddechovka, četlo se to strašně rychle měla jsem to za chvilku přečtený.
Ale čekala jsem od toho víc, já miluju fantasy knihy ale toto mi takový nudný, na konci jsem se musela nutit to dočíst.
Ještě uvidím jestli si přečtu další díly
Za mě 3*

alimarsofí
19.06.2017 4 z 5

Je to už delší doba, co jsem knihu dočetla (myslím že tak v šesté třídě) a podle mych vzpomínek se mi líbila. Nyní, po delší době, jsem rozečetla i druhý díl a zatím mě baví.

1259
16.05.2017 3 z 5

Jako nedá se říct, že to nebyla dobrá knížka, která se čte špatně to opravdu ne, ale ze začátku jsem se do toho musela nutit a až ke konci to začalo být konečně nějak zajímavý a napínavý.

SarahRoyalAss
29.03.2017 2 z 5

Je mi to až líto že jsem dala jen 2*, ale tři čtvrtě knížky jsem nevěděla, jestli ty řádky číst a nebo je jenom počítat. Bylo to hezky napsané, byly tam i krásné nápady a myšlenky (které se mohly ještě více rozvinout), ale to je vše. Teprve od knihovny Napichovacích Jehel mi začala kniha jakž takž bavit. Tak cca posledních 80 - 70 stránek jsem si užila, ale jinak pro mě kniha byla, s lítostí to slovo musím použít, nudná. I tak si ale přečtu další díl, nemám ve zvyku odkládat sérii nedočtenou. ;)

any333
07.03.2017 5 z 5

Tahle kniha v sobě měla mnoho originálních prvků a okolností, počínaje u mluvícího větru a konče podivností Domu napichovacích jehel. Jenom jsem stále čekala, kdy se objeví ta tajemná Malfurie z názvu. A nakonec mrak přiletěl.
Nějakých padesát stránek mi trvalo, než jsem si zvykla na zvláštní podobu názvů a jmen, takže si vlastně kromě Cataliny, Jordiho a babičky Nurie nepamatuju přesně většinu postav a pojmenování míst.
A také stále tápu v tom, jestli je kniha zasazena do našeho světa nebo nikoliv. Sice je tu zpívající město Barcelona, ale Madrid zničili stíny a vůbec ani není na mapě. Jak to tedy je?
Na konci se měla Catalina rozhodnout mezi havranokocourem a svou matkou. Já jsem jednomu z nich nevěřila ani slovo a pravda se odhalila. Jsem zvědavá, jaký souboj spolu svedou v příštím díle.
Taky je mi líto Jordiho a toho, že se vlastně úplně přesně neví, co se s ním stalo. Musím pochválit jejich vztah, autor ho sepsal nesmírně uvěřitelně.
Teď se těším na další díl. Catalina konečně začne zkoumat Malfurii!

LoverBooks
08.01.2017 odpad!

Nemůžu si pomoct, ale NE. Kniha byla nezáživná, nudná a přišlo mi to hodně slabý.
Zkusím ještě další díl, který snad bude lepší a donutí mě, přečíst si ještě ten poslední díl.

Davrt
02.01.2017 odpad!

Tato kniha se mi nelíbí. Je nudná. Sice tam jsou zajímavé nápady, ale nic nového nepřináší. Absolutně postrádá dynamiku a děj ani trochu nenapíná.

Luciluc
04.08.2016 2 z 5

Poslední čarodějku jsem si z knihovny přinesla domů už podruhé. Na poprvé jsem ji po pár stránkách odložila a vrátila nepřečtenou. Po čase jsem na ni narazila znovu a chtěla jsem jí dát druhou šanci. Tentokrát jsem dočetla až úplně do konce.. ale...čtení mě začalo jakž takž bavit asi až od kapitoly Dům napichovacích jehel, takže cca po sto stránkách. Celkově se mi to maličko hůř četlo, styl psaní autora mi moc neseděl. Námět je to zajímavý, to nepopírám, je to něco s čím jsem se ještě nesetkala, ale mě osobně to moc neoslovilo. Catalina i Jordi byly fajn postavy, nic jsem proti nim neměla, ale na druhou stranu jsem si je ani nijak zvlášť neoblíbila. Nejzajímavější byl konec, kde se konečně něco začalo dít a kde se člověk dozvěděl některé odpovědi na otázky, které si kladl během čtení. O přečtení dalšího dílu zatím neuvažuji i když by byl asi o dost zajímavější než tento první díl.

Hoshi
23.07.2016 4 z 5

Od příběhu jsem netušila, co mám očekávat, ze začátku jsem se nemohla začíst, ale od půlky knihy jsem tomu přišla na kloub. Příběh je zajímavý, poměrně čtivý a jsem zvědavá, jak se bude vyvíjet dál.

anonym02
17.05.2016 4 z 5

Že začátku jsem si myslela , že knihu nedočtu . :-( ale asi od poloviny jsem se nemohla od knihy odtrhnout. :-). Hvězdičku strhávám ,ne za to ,že v první polovině byla nudná, ale za to, že se na konci vůbec nemluvilo o Jordim a nevím , co se s nim stalo :-(. Určitě si koupím další díl.

svobonís
21.01.2016 5 z 5

Tohle je moje velmi oblíbená kniha, už jsem přečetla všechny tři díly a nejhezčí mi přijde tahle.

livres
06.10.2015 4 z 5

Pěkná série.

Alma-Nacida
08.08.2015 3 z 5

Z knihy jsem trochu rozpačitá, ne že by měla nějaké do očí bijící vady, spíš její určení pro "mladé dospělé" mi přijde mimo mísu, je to podle mě průměrná knížka pro starší děti (12+). Jako vtip oceňuji jména dvou vedlejších postav - lovců písmen, kteří se jmenují Peréz a Reverte, jen škoda, že jejich šéf se nejmenuje Arturo, ale Cervantes. ;-) http://www.databazeknih.cz/autori/arturo-perez-reverte-4660

Evule114
30.04.2015 5 z 5

Tato trilogie mě zaujala. Četla se mi skvěle. Akorát některé pasáže mi připadaly moc zdlouhavé. Každopádně to bylo pro mě zajímavé počtení, od kterého jsem se odtrhla, až když jsem měla všechny tři díly přečtené. Jediné, co mi dělalo trošku problém byly názvy měst, kde všude byli. Ty jsem si nezapamatovala. V určitých chvílích jsem měla i husí kůži. Každopádně je to napínavé od začátku až do konce. Jinak doporučuji všem.

CraWer
24.12.2014 odpad!

Nápad je jakžtakž fajn, ale provedení vůbec.

10%

Christoph Marzi
americká, 1970
2008  68%Tajemství zpívajícího města
2009  70%Strážkyně mlžných kamenů
2009  74%Královna Města stínů

Kniha Tajemství zpívajícího města je v