Panpalapax Panpalapax komentáře u knih

Mimozemšťané v Guslaru Mimozemšťané v Guslaru Kir Bulyčov (p)

Naprosto se mi to líbilo. Většinou se povídky nečekaně vyvinuly, takže jsem se opravdu nenudil. Doba reálného socialismu v Sovětském svazu a aktivity mimozemšťanů vytvářejí zábavnou směs. Občas se ukáže i jemné poukázání na absurditu systému. Třeba když na titulní stránku novin nepřijde článek o skutečně fungujícím elixíru mládí, ale stať o nutnosti plnit zemědělský plán v malém městečku Guslaru Velikém. Přesně jak chce vysoký funkcionář strany...

26.04.2021 5 z 5

Zaklínačka Lota Zaklínačka Lota Petra Neomillnerová

Líbila se mi více než Psí zima, kniha ze stejného cyklu. Jednotlivé povídky byly rozmanitější a pro mě tím i zábavnější. Co mi vadilo, byla mapa na začátku knihy, na které jsem nenašel téměř žádné ze zmiňovaných měst. Kdyby tam nebyla, vyšlo by to na stejno.

26.04.2021 3 z 5

Láska – vybrané citáty Láska – vybrané citáty Paulo Coelho

Nejsem zrovna typ na čtení knih citátů z knih. Po nějaké době se mi vše plete. Některé úryvky mě celkem oslovily, jiné se mnou nesouzněly.

20.01.2021 2 z 5

Vlčice a staré plemeno. Svazek 1 Vlčice a staré plemeno. Svazek 1 Zdeněk Žemlička

Nějak mi ta vlčice tentokrát zase až tak nesedla. Kletby a časové smyčky. Mytologie. Nějak mi přišlo takové předimenzované. Nechci vyzrazovat děj... To platí pro víceméně oba díly.

18.01.2021 3 z 5

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

Pěkně napsaná moderní foglarovka. Některé situace dost přepjaté, nicméně to alespoň zvyšuje napínavost. Hlavní zápletka zajímavě vymyšlená.

28.12.2020 4 z 5

Vlčice a děti noci. Část první Vlčice a děti noci. Část první Zdeněk Žemlička

První kniha od Žemličky, kterou jsem četl. Líbila se mně, i když jsem nečetl předcházející příběhy vlkodlačice Kroany. Dokonce mně inspirovala k dohledání historické mapy Evropy z doby Marobudovi říše. A také ke koupi jiné knihy o Marobudovi - Zlomený meč od Eduarda Štorcha.

11.12.2020 4 z 5

Jizva Jizva China Miéville

Už ani nepamatuji, kdy jsem četl do půlnoci, abych se dozvěděl, jak děj bude pokračovat... U Jizvy se mi to stalo několikrát. Bravurně napsáno. S mnoha pro mě nečekanými dějovými zvraty. Celá ta atmosféra Armady je velmi dobře popsaná. A svět Bas-lagu je propracovaný tak akorát, mnohé jen naznačeno - a tak to má být.

29.10.2020 5 z 5

Krocení sopek Krocení sopek * antologie

Překvapilo mě, jak moc je znát, že autorky a autoři povídek jsou z Asie. Hodně se řeší kolonialismus, odkazy na historii těch kterých zemí, božstva... Zajímavé. Možná je podobný styl znát i v "západní" SF a F tvorbě, ale já ho tam nejsem moc schopen vnímat.

15.10.2020 2 z 5

V tajné službě Koruny české V tajné službě Koruny české Jan Kotouč

Po dlouhé době kniha s tak napínavým závěrem, že jsem jí dočítal v neděli až do půlnoci, a druhý den byl v práci úplně marný. Ale stálo to za to.

01.10.2020 5 z 5

Nimona Nimona Noelle Stevenson

No, to bylo opravdu osvěžující prohlížení a čtení. Samotný závěr sice lehký happyend, ale celkový velmi dobrý dojem to nezkalilo. Spíše naopak.

01.09.2020 4 z 5

Výprava do Měsíčních hor Výprava do Měsíčních hor Mark Hodder

Závěr trilogie byl sice místy trochu zdlouhavý, ale úžasné nápady s alternativní realitou mě udržovaly v napětí. A úplný závěr mě opravdu dostal...

01.09.2020 5 z 5

Pelyněk. Díl 1 Pelyněk. Díl 1 Daniel Tučka

Zajímavé myšlenky (samotný pelyněk a souvislosti s ním, knihy ("libry") jako základ měny atd. I příběh mě docela bavil. Postavy jsou jakoby vrženy do dobrodružství z poklidného, ale vlastně neuspokojivého života.

27.05.2020 3 z 5

Pekelné město Pekelné město Gregory John Keyes

Kniha mě mile překvapila. Čekal jsem, že to bude pouze literární počin, který se svezl na popularitě počítačových her ze světa The Elder Scrolls. Ale byl jsem příjemně překvapen. Zvraty v knize byly pro mě většinou nečekané. A navíc pro mě, jakožto hráče her TES, doplnění znalostí herního prostředí.

27.05.2020 4 z 5

Tobiáš Lolness Tobiáš Lolness Timothée de Fombelle

Nádherná, poetická kniha se silným poselstvím. Navíc psaná krásným jazykem.

02.05.2020 5 z 5