Pekelné město

Na motivy populární videohry The Elder Scrolls vznikl dvojsvazkový román od světoznámého autora klasické fantasy. Tamriel je čtyři desetiletí po Oblivionské krizi znovu ohrožován všepohlcujícím dávným zlem. To představuje Umbriel, létající město, v jehož stínu se dějí hrůzné věci: lidé umírají, aby posléze znovu ožili. A je to právě stín Umbrielu, kde velké dobrodružství začíná – setkává se zde totiž skupina zvláštních hrdinů. Bájný princ ukrývající tajemství. Špeh na stopě obrovského spiknutí. Mág sžíraný touhou po pomstě. A Annaig, mladá dívka, v jejíchž rukou může ležet osud celého Tamrielu…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170873/elder-scrolls-pekeln.jpg 3.571

The Elder Scrolls 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Epocha (ČR)

The Infernal City, 2009

Kniha Pekelné město

Panpalapax
27.05.2020

Kniha mě mile překvapila. Čekal jsem, že to bude pouze literární počin, který se svezl na popularitě počítačových her ze světa The Elder Scrolls. Ale byl jsem příjemně překvapen. Zvraty v knize byly pro mě většinou nečekané. A navíc pro mě, jakožto hráče her TES, doplnění znalostí herního prostředí.

protokol
05.06.2019odpad!

tento príbeh no vlastne nie píbeh nudný opkecávaný bezhláví žvást
nedá sa to čítať

nedoporučujem nikomu

ZuzanaMrh
25.07.2018

Hráčka TES nejsem, vlastně jsem zprvu ani netušila, že je tato kniha právě o/z TES (na obálce jsem si toho nevšimla, zato jsem si všimla zajímavého obrázku).
To jsem zjistila až po přečtení komentářů zde, abych věděla do čeho se to hodlám pustit.

Nejdříve jsem byla poněkud zmatená z množství postav, ras apod. Takže následovalo zapůjčení hry (Skyrim a Oblivion), abych se trošku seznámila s prostředím. Ne že by mě TES nějak moc bavilo. Vydržela jsem jen pár hodin během pár dní. Ale aspoň jsem se lépe zorientovala.

Takže kniha se mi nakonec hodně líbila. Začala jsem už i druhý díl, který se mi zatím jeví jako ještě napínavější...

marek4156
03.06.2018

Jsem hráč skoro všech dílů. Kniha se mi líbila akorát mě v několika částech štvalo že je to spíš taková kuchařka. Bylo to i docela čtivé s abscencí akce. Nejvíc mě namíchlo ale to že se nezmínili o hrdinovi který vlastně zachránil císařství (mě).

prochyn
31.01.2018

Hrál jsem Morrovind, Oblivion i Skyrim, takže tématika je mi blízká. Ale samotná knížka je trochu rozvleklá a na můj vkus málo akční. Víc krve pane Keyesi, takhle to vypadá jakoby to psala holka. Ale po dvou panácích whisky je to fakt zábavné. Jen pro hráče série The Elder Scrolls.

Mathrael
31.12.2017

Myslím, že pro toho, kdo nehrál nikdy žádný díl TES, nebude kniha záživná, zajímavá a moc ho bavit nebude. Jenže pro fanoušky bude kniha výborná, myslím, že budou chtít hltat každou informaci o tamějším světě. Kniha je jinak napsaná pěkně a čtivě, takže proč ne.

Cryptkeeper
24.07.2017

Místama trochu nezáživná kniha,každopádně pro fanouška žánru a vůbec celé herní TES série povinnost:) "Fus Ro Dah" !!!

Alvari
08.08.2016

Jednoduché a oddechové, ale i tak překvapivě zábavné počtení s celkem zajímavými postavami. Měl jsem sice trochu strach, že to bude pouze využívání licence TES a knížka bude nudná, ale byl jsem příjemně překvapen. Pro nefanoušky Tamrielu možná tak zajímavá nebude, ale to se mi z mého pohledu bude jen těžko posuzovat.