PaníLenka PaníLenka komentáře u knih

Tato kniha ještě patří k těm propracovanějším, novější počiny pana Vondrušky už mi připadají šíté horkou jehlou.

18.09.2023 4 z 5

Misery Misery Stephen King

Je mi naprosto jasné, proč je King tak úspěšný - toto je moje druhá jeho přečtená kniha a od obou se nedalo odtrhnout. Bohužel já horory psychicky úplně nezvládám, tak jsem celou dobu sledovala, kolik stránek ještě budu muset trpět, ale opravdu se nedalo nedočíst. Takže - mise čtenářská výzva splněna, ale tento žánr přenechávám silnějším povahám.

08.09.2023 3 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Přečteno na základě čtenářské výzvy a na doporučení kamarádky - a rozhodně to byla skvělá volba! Marťana jsem viděla jako film, a musím přiznat, že víc než jednou, patří do našich rodinných oblíbených filmů. Spasitel je ještě trochu víc sci-fi, technické pasáže jsem občas přes své vzdělání musela autorovi věřit, ale napětí a skvěle vystavěnému příběhu rozhodně trocha vědy neublížila - a ten konec! Luxusní. Díky, čtenářská výzvo a Markét, za těch několik večerů v meziplanetární společnosti!

27.08.2023 5 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

(SPOILER) Moje první setkání s autorkou. Zápletka byla originální a napínavá, nicméně osobní linka vyšetřovatelky mi docela vadila. Ze začátku byla navíc popisovaná jako skvělá profesionálka, ale pak by neudělala tak fatální chybu, a závěr? To by neudělal a neměl udělat nikdo, a profesionál už vůbec ne. Takže 3 hvězdy za trochu napětí pro pár letních odpolední, ale jinak lehké zklamání

19.08.2023 3 z 5

Stehlík Stehlík Donna Tartt

(SPOILER) Román jsem dočetla silou vůle, určitě by mu prospělo zkrátit počet stran o polovinu, a to říkám přesto, že mě rozhodně nestraší tloušťka knihy, pokud ovšem stojí za to. Příběh byl ze začátku zajímavý a bavil mě, zhruba v půlce už mě začalo nudit sledovat, jak se hlavní hrdina nechá vláčet životem, jak bez drog nedá ani ránu, a postupně ztrácel mé sympatie i zájem o to, jak to s ním dopadne. A velké finále po 700 stranách - upřímně - nic moc.

12.08.2023 3 z 5

Tsunami Tsunami Karin Krajčo Babinská

Pro mne velmi příjemné překvapení, příběh, kdy není nic, jak se na první pohled zdá. Přečteno za dvě letní odpoledne, přesně v duchu mých představ o ideální dovolené - sedět ve stínu a nechat se pohltit vyprávěním

19.07.2023 4 z 5

Dům z karet Dům z karet Michael Dobbs

(SPOILER) Seriál jsem neviděla, takže byl příběh pro mě napínavý až do hořkého konce, ale já fandila Mattie a naivně jsem do poslední stránky doufala, že spravedlnost zvítězí - škoda Trochu jsem taky měla problém se vyznat ve jménech a pozicích docela velkého množství postav, ale pravda je, že politické thrillery nejsou úplně moje parketa, nicméně věřím, že pro fanoušky žánru může být román lahůdkou.

15.07.2023 3 z 5

Většinu vyprávěných historek autor použil v televizních seriálech, přesto čtení nebylo rozhodně nudné. Vždy je radost narazit na člověka, pro kterého není jeho práce pouhým zaměstnáním a který ji bere zodpovědně.

09.07.2023 4 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Dostala jsem to, co jsem čekala - detektivku na pár večerů, u které se chce člověk odreagovat. A i když bylo jasné, kdo nakonec zvítězí, napětí to neubralo. Těším se na další díly, když Erika má zatím splněno.

26.06.2023 4 z 5

Chlorid sodný Chlorid sodný Jussi Adler-Olsen

(SPOILER) Tento díl série se ke mě dostal jako druhý hned po prvním, takže jsem trochu tápala v postavách a občas si něco musela domyslet, oddělení Q se nějak rozrostlo, ale na příběh to vliv nemělo. Byl napínavý, dobře gradovaný - ale ten konec?? Kdybych si mohla vybrat, radši bych, aby pachatel unikl než aby na Carla dopadla taková nespravedlnost. Tak kéž se to brzy vysvětlí!! A jak zmiňují někteří čtenáři, humoru by mohlo být klidně vic - aspoň stejně jako v tom mnou přečteném 1. díle.

17.06.2023 4 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Těch několik málo večerů na konci světa kdesi na jihu Moravy uteklo jak voda, napínavé, výborně vystižené charaktery postav - nikdo nebyl černobílý, to mám ráda. Tak snad Bergman nebude odpočívat v Praze dlouho.

10.06.2023 4 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

(SPOILER) Neměla jsem od knihy žádná očekávání, nějak se u mě ocitla. Po několika stránkách jsem dostala strach, že se bude jednat o prvoplánovou legraci na úkor asociální chudinky, leč posléze se příběh začal jevit více tajemně a čím dál víc dojemně, nicméně vtipné pasáže provázejí celý příběh až do šťastného konce. Spokojenost.

05.06.2023 4 z 5

Nerez Nerez Marek Epstein

Pustit se do čtení povídek je vždycky pro mě trochu risk, ale tentokrát to byla trefa do černého. Každý příběh úplně jiný, originální, zajímavý, dojemný i napínavý. Umím si představit z každé povídky vytvořit román nebo klidně námět na film.

30.05.2023 5 z 5

Zatmění Zatmění Jo Nesbø

(SPOILER) To byla zase jízda! Vůbec nechápu, kam chodí Jo na nápady, napadá mě třeba i doktor Fleger, který o parazitech rozvíjí různé teorie? Opět originální zápletka, neskutečně napínavě napsaný příběh, a já jsem moc ráda, že je Harry zpět v plné síle!

26.05.2023 5 z 5

Smrt číhá na jarmarku Smrt číhá na jarmarku Anders de la Motte

Další prima detektivka. S Agátou bych tak úplně nesrovnávala, ale času stráveného mezi sběrateli starožitností rozhodně nelituji. Určitě se podívám po předchozím i dalších dílech, oba vyšetřovatelé mi začali trošku chybět.

19.05.2023 4 z 5

Černý korál Černý korál Andrew Mayne

Má první kniha autora, netušila jsem, že nějaké díly předcházely, nicméně pár odkazů v ději mě na to trochu navedly. Jako docela originální detektivka pro pár večerů to nebylo špatné, klidně se ještě poohlédnu po těch ostatních dílech

04.05.2023 4 z 5

Poslední hřebík Poslední hřebík Stefan Ahnhem

(SPOILER) Jako celá série i poslední díl byl neskutečně napínavý, i když místy byl děj dost odporný. Hlavně ale, že to hlavní padouch nakonec opravdu schytal, i když za velkou cenu. K mé spokojenosti je příběh tímto ukončen.

19.04.2023 4 z 5

Jak voní tymián Jak voní tymián Marcel Pagnol

Moc hezká kniha, až je člověku líto, že v dnešní době nejde prožít tak idylické svobodné dětství. Vše navíc napsáno skvělou humornou formou. Poslední čtvrtina knihy už ale byla trochu natahovaná a místy - proč to neříct - vlastně nudná. A vsuvka s příběhem o moru už byla úplně mimo mísu. Důvod jsem pochopila po přečtení doslovu, nicméně je to škoda, první část knihy byla bezvadná.

07.04.2023 4 z 5

Střípky ticha Střípky ticha Linda Castillo

Opět nemůžu říct nic jiného, než že jsem si pár večerů s Kate i Tomasettim užila přesto, že příběhy z prostředí Amišů nejsou veselé. Jsou ale originální i napínavé, a to je pro detektivku na odreagování podstatné. Rozhodně se se sérií neloučím.

14.03.2023 4 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Opět povedená kniha, opět ze života a opět dost depresivní. Děj posouvaný vnitřním monologem tří postav mě (opět) bavil, možná mi trochu chyběl pohled Michala, byl vykreslený jako hodný a rozumný manžel a otec, docela by mě jeho pohnutky zajímaly. A teď si budu muset přečíst něco veselejšího, třeba nějakou detektivku.

09.03.2023 4 z 5