Paloma795 Paloma795 komentáře u knih

Květ pouště Květ pouště Waris Dirie

Příběh somálské modelky, která vyrůstala jako chudá dívka uprostřed kočovného kmene. Neuvěřitelná síla poprat se s osudem a vůle jít stále dál za svým snem, když neumí číst ani psát a téměř se nedomluví. Žije sama uprostřed cizí země a není nikdo, kdy by pomohl. Tomu se říká odvaha.

27.04.2022 4 z 5

Otylka Otylka Lothar Otto

Synova velmi oblíbená kniha. Je opravdu velice milá.

12.04.2022 5 z 5

Dvakrát sedm pohádek Dvakrát sedm pohádek František Hrubín

Balzám na duši.

05.01.2022 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Dechberouci....

16.09.2020 5 z 5

Už teď jsi mrtvá Už teď jsi mrtvá Sharon J. Bolton

Kniha se čte jedním dechem, poutavá, hezky napsaná.

04.05.2020 5 z 5

Vandrovala bleška Vandrovala bleška Marie Tichá

Dcerce se moc líbí, čteme pravidelně.

17.02.2020 4 z 5

Ohníčky všude kolem Ohníčky všude kolem Celeste Ng

Příběh o různých podobách mateřství - bohatá panička se 4 dětmi, náhradní matka,která si dítě ponechá, imigrantka,která dítě odloží a pak chce zpět, divka, která podstoupí potrat. Je to vrstevnatá kniha, nicméně prostředí mi bylo krajně nesympatické.

28.03.2019 3 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Strhující, čtivé, prostě skvělé.

18.03.2019 5 z 5

Promlčení Promlčení Jiří Březina

Příjemná česká detektivka, hezky se čte. Kromě toho téma Sudet je vždy zajímavé.

Sběratel sněhu Sběratel sněhu Jan Štifter

Moc pěkné. Rozbíhají se tři dějové linky, které se postupně rozplétají. "Existence" duchů mi nejdříve vadila, ale později jsem pochopila jejich důležitost v příběhu a kniha mě hodně bavila.

Z Laosu do Kambodže Z Laosu do Kambodže Blanka Jehlíková

Cestopisy moc nečtu, nedokážu tedy přesně říci, zda je kniha dobrá. Každopádně mě nijak extra nezaujala. Je v ní mnoho chyb.

24.02.2019 2 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Svým způsobem drsný příběh, syrový. Adoptivní matka se jen snaží mateřskou lásku vynutit, předstírat, podléhá okolí a trendům. Adoptovaná romská holčička se hledá. Výborně napsaná kniha.

Rychlopalba Rychlopalba Štěpán Kopřiva

Výborná kniha, dynamický příběh, vtipný a sarkastický hlavní hrdina. Super. Kromě toho přidávám malé bezvýznamné plus za zmínku mého rodného Kamenného Zboží :)

14.02.2019 5 z 5

Mořský detektiv Mořský detektiv Mark Douglas-Home

Trochu mi trvalo než jsem se zacetla. Ale sláva, jsem ráda ta trochu něco jiného než klasické vyšetřování nějaké příšerně vraždy. Moc hezká kniha.

13.02.2019 3 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Ve svém žánru poutavá kniha. Putování hl. hrdiny Arťoma bylo po prvních stanicích už snadno předvídatelné - komunisti, fašisti, sekty, .... Osobně bych vynechala Arťomovy sny. Ale obecně se mi kniha líbila.

31.01.2019 3 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Příběh devítiletého chlapce Bruna, jehož otec je vedoucím koncentračního tábora. Hrůza táborů je tu v protikladu s Brunovou naivitou a nevědomostí. Závěr mě ovšem dostal.

26.01.2019 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Velmi silný příběh o životě statečné mladé Anny, která přijela začít nový život v poválečném Československu. Krásná kniha, klobouk dolů ...

24.01.2019 5 z 5