Palele Online Palele komentáře u knih

Všechno mi řekni Všechno mi řekni Lisa Jackson

Kdysi jsem její knihy četla ráda. Bohužel je čím dál víc znát, že Lisa Jakson se věnuje i psaní romantických románů, což není zrovna můj šálek kávy. Zkrátka mám poslední dobou pocit, že autorka zasedne k psacímu stroji a občas zapomene, co že to vlastně píše. Když si koupím thriller, očekávám thriller a tak sbohem milá Liso, strávila jsem s tebou mnohou příjemnou chvilku, ale v nejlepším se má přestat a tvé knihy jsou pro mě už teď spíše utrpením.

22.02.2015 2 z 5

Peklo v bažinách Peklo v bažinách Stephen Hunter

Výborně napsaná kniha

22.02.2015 5 z 5

Hrob v horách Hrob v horách Hans Rosenfeldt (p)

Trošku překombinované na můj vkus, ale nečte se to špatně

18.02.2015 4 z 5

Učedník Učedník Hans Rosenfeldt (p)

Je pravda, že málokdy čtu knihu, kde jedné z hlavních postav často máte chuť dát přes hubu :). Tihle autoři rozhodně nenudí, těším se na pokračování

16.02.2015 4 z 5

Černý dům Černý dům Stephen King

Nějak jsem to nebyla schopna dočíst, takže odkládám na později.

15.02.2015

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Když jsem zjistila, že knihu přeložil Pavel Medek bylo mi jasné, proč mě od začátku pohltila a už nepustila. Jako bych to celé sledovala, jako vzdálený pozorovatel. Ráda jsem se na chvíli stala Poutníkem, a to je pro mě známkou dobré knihy, když se náhle stanu částí příběhu,aniž bych si to sama uvědomila.

07.02.2015 5 z 5

Poslouchej, zabíjej nebo zemři Poslouchej, zabíjej nebo zemři Sönke C. Weiss

Knižní výzva 2015
Přečteno zhruba za 2 hodiny. Tato kniha mi opět potvrzuje, že moc je většinou v rukách hrubé, absolutně tupé síly. Hrozné je to, že Kony stále svobodný běhá po světě. Chybí tady další Simon Wiesenthal,který život zasvětil hledání a likvidaci podobných monster.

31.01.2015 4 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

S Marcem se život moc nemazlil. Je členem "rodinného" klanu, který se živí především krádežemi, jenže na rozdíl od ostatních to jemu vadí a chce s tím něco udělat.
Inspektor Carl Mørck nemá poslední dobou moc dobrou náladu. Nějak se nedaří ani v soukromí ani v práci. K případu zmizelého vládního uředníka se přimotá víceméně náhodou a přitom se setkává s Marcem, který je na útěku a je ve smrtelném nebezpečí.
Mě oddělení Q prostě baví. Každá kniha je něčím jiná a i proto už se těším na pokračování.

25.01.2015 5 z 5

Věčně zpívají lesy Věčně zpívají lesy Trygve Gulbranssen

Nádherná trilogie a jeden z důvodů, proč jsem chtěla navštívit Norsko a vidět to na vlastní oči. Lesy tam stále zpívají svou píseň, vodopády hučí a lidé jsou paličatí a tvrdí jako skála, ale neobyčejně pohostinní. Takže se za ty roky zase tak moc nezměnilo :)

23.01.2015 5 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Někde jsem četla citát, že bez náboženství jsou dobří lidé dobří a zlí lidé zlí. Náboženství způsobí, že se dobří lidé chovají jako zlí. To je naprosto přesné, napříč dějinami se největší zvěrstva páchaly ve jménu náboženství a pokračuje to bohužel až dodnes.

23.01.2015 5 z 5

Vládce vlků Vládce vlků Juraj Červenák

Mám ráda podobné fantasy příběhy - kouzla a čáry, příšerné příšery a neohrožení bojovníci to je moje. A když se navíc jedná o démonického černokněžníka doprovázeného obrovským vlkem, tak pro mě za mě ať si Červenák párá Avary klidně na každé stránce. Já jsem si celou sérii fakt užila :)

22.01.2015 4 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Dávám za plný počet i díky filmovému zpracování a postavě Zlatoslava Lockharta : "To je příšerné místo, vy tady bydlíte ? " :)

22.01.2015 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Film se mi docela líbil, chápu, že u toho děvčata vzdychají nadšením, ale kniha mě nezaujala. Možná to bylo překladem, originál jsem nečetla.

22.01.2015 2 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Začala jsem knihu číst hlavně proto, abych byla v obraze a dokázala tak odpovídat na neustálé zvědavé otázky svého syna ohledně celé série, kterou viděl zfilmovanou. Jsem příjemně překvapená. Neotřelý nápad, zajímavé postavy a výborně napsané, takže mi nedělalo nejmenší problém celou sérii dočíst.

22.01.2015 4 z 5

Hybrid Hybrid Andreas Wilhelm

Kdesi hluboko v džungli se ztrácejí lidé. V Hamburku najdou podivně zbarvenou část lidského těla a do toho se hlavní hrdince přestala ozývat sestra, která je s Lékaři bez hranic právě v těch místech, kde mizí lidé. A teď jak z té motanice ven.
Opět jedna z knih, kdy si zřejmě totálně zhulený autor sedne k počítači, roztočí nemnohé mozkové závity a popřemýšlí, čím by tak asi ohromil čtenáře. No povedlo se, jsem opravdu ohromená, co dokáže vyplodit lidský mozek - i když lidský... vzhledem k obsahu knihy, možná autor obdobnou operaci nedobrovolně podstoupil. Závěr jsem dočetla jen proto, že jsem zrovna ležela ve vaně a nechtělo se mi ven z teplé vody.

22.01.2015 2 z 5

To by se zvěrolékaři stát nemělo (1. a 2. díl) To by se zvěrolékaři stát nemělo (1. a 2. díl) James Herriot (p)

Kdysi dávno jsem chtěla být veterinářkou, bohužel když vidím krev tak omdlím, což je v tomto povolání docela problém :) Kdo jeho knihy četl tak ví, že veterinář se tam válí na zemi v podstatě pořád, ale musí být při vědomí. A tak se stávám "zvířecí doktorkou" aspoň na chvíli při čtení jeho knih. Mají čestné místo v mé příruční knihovničce - tam sahám, když je mi smutno, protože asi žádná kniha tak nepohladí po duši. Díky pane Herriote.

22.01.2015 5 z 5

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

Tohle je skvost mezi knihami a asi jen málokdo si uvědomí, že v tomto případě překladatel vlastně napsal novou knihu.. Jednou jsem si neprozřetelně vzala Kaplana na čtení cestou do práce a musela jsem vystoupit z tramvaje, protože jsem brečela smíchy, přestože ji čtu už po několikáté :)

Ne, nedalo se říct, že by pan Kaplan dělal pokroky. Když měl uvést opak přídavného jména NOVÝ, opáčil : "S plešího trha" a když měl utvořit větu se slovem STRAŠNÝ, odvětil: "U brány stojí strášný a má vlevolver."

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Nejhorší na tom je, že to celé nebylo ani tak dávno...

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Nemám ráda bestsellery. Mám k nim odpor a proto jsem se Stiegu Larssonovi dlouho vyhýbala. Byla to chyba. Možná bych si jeho knihy ani nepřečela, ale zaujal mě fakt, že byly vydány posmrtně. A hodně mě mrzí, že mám tím pádem jistotu, že s Lisbeth se už nesetkám, protože jsem si ji zařadila ke svým nejzajímavějším a nejoblíbenějším literárním postavám. Skvělé knihy, všechny tři a fantasticky napsané postavy, víc nevím co bych dodala. Howgh.

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Pána prstenů jsem začala číst kdysi dávno,když u nás začal vycházet poprvé a celý rok jsem čekala, než vyjde další díl :) Do té doby jsem byla žánrem fantasy nepolíbená. Dneska mám za sebou spoustu přečtených knih, ale celá série Pána prstenů pro mě stále zůstává srdeční záležitostí, jedinečnou a nenapodobitelnou.