Pafy Pafy komentáře u knih

Clayův most Clayův most Markus Zusak

Nejsem vhodný čtenář takových knih. Tenhle styl mi prostě nesedí, občas jsem vůbec nechápala, o čem čtu, přišlo mi, že to nemá hlavu ani patu...a to se nepovažuji za úplně hloupého čtenáře, ale možná jím jsem. Procvičila jsem si každopádně sílu vůle a dočetla jsem až dokonce.

24.02.2022 1 z 5

Pojídačka hříchů Pojídačka hříchů Megan Campisi

Námět se mi moc líbil, zase úplně něco jiného a o pojídačkách hříchů jsem do té doby neslyšela.
Zklamal mě ale ten "detektivní" děj, nějak mě to nezaujalo.

27.09.2021 2 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Takový "obyčejný" vztah, který můžete mít doma vy nebo vaši sousedi.. jen mi postavy nebyly sympatické. Kniha se ale četla dobře, plynula.

25.06.2021

Tichá pošta Tichá pošta Chandler Baker

Jedná se o román, který je určený hlavně pro ženy - matky. Hlavní hrdinky pracují v korporátní firmě, v první půlce knihy se spíš usmíváte nad různými situacemi, něco vám přijde víc než povědomé, zažíváme to všechny mámy :-) Vcelku dobře jsem se u té první části bavila. Druhá část knihy je už o dost vážnější, nese se ale celou knihou téma sexuálního obtěžování na pracovišti. Závěr knihy mi přišel výborný. Bylo mi sympatické, že hlavní hrdinky jsou vzdělané, chytré matky.

06.01.2021 4 z 5

Dohazovačky Dohazovačky Maddie Dawson

Trošku eso, ale nic nadpřirozeného. Hezký, laskavý příběh.

18.12.2020 4 z 5

Voda mrtvá a živá Voda mrtvá a živá Sophie Mackintosh

Mě to docela bavilo a kniha se mi četla dobře. Asi mám teď období, kdy čtu raději nějaké "jiné" knihy.

30.11.2020 4 z 5

Den, kdy jsme se potkali Den, kdy jsme se potkali Roxie Cooper

Zdálo se mi to nejdříve jako dobrý výběr, námět by byl super. Ale ono se celou knížku pořádně nic neděje, stále jsou oba jen ufňukaní, litují, jak nemohou být spolu. Konverzace mezi kamarády jsou takové umělé, to nejsou řeči, které spolu vedou 25-30letí lidé..a konec už můžete z jedné kapitoly odvodit, že se tak stane, bylo to předvídatelné a ani ten závěr mě nepřesvědčil.

13.11.2020 1 z 5

Jojo, vtipné, oddechové čtení.. hlavně pro matky :-)

01.11.2020 3 z 5

Tučné úterý Tučné úterý Sandra Brown

Hodně jednoduché, předvídatelné... Asi nic, co bych si přečetla znovu.

04.10.2020 2 z 5

Duše Henryho Quantuma Duše Henryho Quantuma Pepper Harding

Zdlouhavé popisy z pohledu introverta a filozofa byly pro mě na čtení náročné. Kapitoly z pohledu žen byly o dost jednodušší.
Děj téměř žádný.
Kniha se mi hodila do výzvy, tak jsem vytrvala, ale znovu se k ní asi vracet nebudu.

29.05.2020 2 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Ze začátku jsem si říkala, že to bude skvělá kniha, super námět. Pak se to trošku vleklo a nakonec tak zvláštně gradovalo, až to bylo hodně k neuvěření. Poslední kapitoly, s odskokem několika let, které už zase byly zalité sluncem, to nějak završily, že musím dát jen 4 z 6 hvězd. Ale přečtení nelituju, byla jsem zvědavá, jak to dopadne.

17.05.2020 3 z 5

Dívka, která spadla z nebe Dívka, která spadla z nebe Simon Mawer

Mně se kniha líbila moc, do teď jsem o špiónech a těchto tématech nečetla. Hlavní hrdinka mi sedla, děj podle mého taky nebyl roztahaný a závěr byl překvapující.

21.04.2020 5 z 5

Černooké Zuzany Černooké Zuzany Julia Heaberlin

Mě to bavilo a moc.. střídání pasáží s minulostí mi vůbec nevadilo. Vraha jsem netušila až do poslední chvíle.

06.04.2020 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Vraha jsem netušila až do konce :-) že začátku se mi kniha trošku vlekla, ale ke konci už jsem se nemohla dočkat, jak to dopadne :-)

25.02.2020 4 z 5

Z písku a popela Z písku a popela Amy Harmon

Sáhla jsem po knize v knihovně jen podle obálky, přede mnou ji jedna paní vracela a já neměla čas na vybírání knih. Prostě bych si sama knihu o holocaustu dobrovolně nevybrala, ale alespoň mám splněné toto téma z výzvy :-)
Kniha se mi moc líbila, ještě jsem nečetla knihu z italského prostředí za druhé světové války. Dovedu si představit podle této knihy natočený film, pobrečela bych celou krabici kapesníčků.

14.01.2020 5 z 5

Jižní Pacifik - Ostrovy na konci světa Jižní Pacifik - Ostrovy na konci světa Leoš Šimánek

Můj první cestopis díky výzvě. Že já hloupá jsem si myslela, že tohle není žánr pro mě :-)
Ještě, že člověk ví, že tu cestu musí přežít, když napsal knihu. Často ale s velkým štěstím.
Klobouk dolů před odvahou a uměním si život naplno užívat.

22.11.2019 5 z 5

Pí a jeho život Pí a jeho život Yann Martel

Začátek se mi trošku vlekl, ale kvůli výzvě jsem vytrvala a pak se už nemohla odtrhnout. Moc pěkná kniha.

14.10.2019 4 z 5

Bílá tma Bílá tma Zdenka Hamerová

Jednoduše napsáno, ale zase se kniha četla velmi snadno a byla jsem zvědavá, jak dopadne. Asi na ni nebudu mockrát vzpomínat, tolik se mi pod kůži nedostala, ale četla jsem ji kvůli výzvě a nebyl to špatný výběr.

08.08.2019 4 z 5

Temné matky a jejich dcery Temné matky a jejich dcery Lucie Jandová

Byla jsem na knihu hodně zvědavá, ale myslím, že zpracování nebylo moc vhodné. Psané je to hodně jednostranně, za VŠECHNY problémy zpovídaných žen snad mohou jen ostatní. Ale když se v jednom příběhu už poněkolikáté žena nechá obrat o peníze, napadá mě, jestli není také vina někde jinde.
Zajímal by mě komentář dalších osob (třeba bratrů nebo sester), kteří jsou v knize popisováni jako sobci, snobi apod. Bez těchto náhledů to pro mě moc zajímavé nebylo. I v životě přeci nechcete soudit člověka, aniž byste si poslechli i jeho verzi.
Každopádně ale věřím, že temné matky existují a pro dcery musí být následující období života těžké. Pokud kniha některé z nich pomůže, bude mít kniha svůj smysl a splní se tím asi její účel.

01.08.2019 2 z 5

Hasiči Hasiči Roman Kutálek

Čtivá kniha ze života profesionálního hasiče ze stanice Ústí nad Orlicí.
Jak a proč se dal k hasičům, jaké kurzy můžete u hasičů absolvovat a hlavně s čím se pak při zásahu setkají.
Trochu napětí, trochu emocí a na konci mi i slza ukápla.
Doporučuji k přečtení, během jednoho odpoledne jsem měla knihu přelouskanou.

25.07.2019 5 z 5