ondra1995 ondra1995 komentáře u knih

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Ke čtení jsem se odhodlal až po skončení 4. série seriálu. I když člověk věděl, co přijde, bylo čtení velmi silným zážitkem.
Krvavé scény nejsou popisovány s takovou brutalitou jako v seriálu. Za to erotické scény jsou líčeny až možná příliš.
DOPORUČUJI!!!

18.07.2014 5 z 5

Ztracená čest Kateřiny Blumové Ztracená čest Kateřiny Blumové Heinrich Böll

Škoda. Nápad dobrý, ale provedení mi opravdu nesedlo.

13.03.2014 2 z 5

Cizinec Cizinec Albert Camus

První část knihy mě ještě bavila, ale ta druhá, kde je popisován život v cele a soudní proces, již nikoli. Spád nabírá opět až poslední kapitola. Děj nabízí přesto mnoho zajímavých životních úvah.

14.09.2013 3 z 5

Muži v ofsajdu Muži v ofsajdu Karel Poláček

Kniha, která nezklame, ale ani nevyrazí dech. Obsahuje lehký, příjemný humor. Děj je nekomplikovaný. Všechno je přirovnáváno k fotbalu. Je to zkrátka oddechové čtení.

19.06.2013 3 z 5

Německo: Zimní pohádka Německo: Zimní pohádka Heinrich Heine

Čteno v rámci četby na hodiny němčiny. Pro Němce je Zimní pohádka určitě významné dílo. Nám Čechům tolik asi neřekne. Nicméně verše jsou velmi působivé.

10.05.2013 3 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Od knihy jsem čekal popsané různé sexuální praktiky. Místo toho se mi dostalo neuvěřitelného dramatického příběhu plného kritiky a dvojsmyslů Humberta Humberta. Rozhodně se jedná o dobrou knihu, ale strhávám jednu * za pro mě příliš nudné partie vypsaných navštívených míst apod.

20.08.2012 4 z 5

Živý svět Živý svět Simon Adams

Encyklopedie mého dětství.

Katedrála hrůzy Katedrála hrůzy Jeffery Deaver

Tuto knihu jsem si vzal kdysi na dovolenou k moři. Nepamatuji si přesně děj, ale pamatuji si, že jsem nestačil valit oči.

Rambo II (Rozkaz) Rambo II (Rozkaz) David Morrell

Druhý díl jsem již tak nehltal jako první.

Dinosauři Dinosauři Rachel Firth

Jako dítěti milujícímu film Jurský park se mi líbila snad každá takováto kniha.

Pavlínka a Vítek ze statku Pavlínka a Vítek ze statku Heather Amery

Nedávno jsem na tuto knihu narazil na polici. Děj si nevybavím, ale podle toho, jak byla kniha ošoupaná se mi asi musela kdysi líbit.

Pětka u moře Pětka u moře Enid Blyton

Už jsi ani nevybavím děj tohoto dílo, čtení několika dílů Pětky v dětství způsobilo, že se mi děje míchají.

Neználek na Měsíci Neználek na Měsíci Nikolaj Nikolajevič Nosov

Nebudu vypisovat stejná pozitiva jako u Slunečního města.

14.08.2012 5 z 5

Jedna z mých úplně prvních přečtených knih. Nikdy jsem se k ní sice nevrátil a moc se mi už nevybavuje, ale pamatuji si, jak jsem se těšil, jak si před spaním přečtu dalších několik stránek.

14.08.2012 5 z 5

Půlnoční přízrak Půlnoční přízrak Robert Lawrence Stine

Kniha se tváří, tak jak bych si představoval od knihy s takovým titulem. Ale pak přijde šokující konec a očekával bych pokračování, které bohužel nebo bohudík není.

Duch z opuštěného domu Duch z opuštěného domu Robert Lawrence Stine

Nečekal bych tak celkem podařené fantasy a sci-fi.

14.08.2012 4 z 5

Žáci Kopyto a Mňouk - postrach Posázaví Žáci Kopyto a Mňouk - postrach Posázaví Miloslav Švandrlík

Velmi hezké příběhy dvou žáků.

Správná pětka znovu na ostrově Správná pětka znovu na ostrově Enid Blyton

Knížku jsem četl v 8. třídě a líbila se mi.

Kletba egyptské mumie Kletba egyptské mumie Robert Lawrence Stine

Četl jsem čtrnáctiletý, čili jsem již tak nadšený nebyl, jako kdybych tuto knihu četl o 2-3 roky dříve.

Náš pes Balabán Náš pes Balabán Sheila Ochová

Jako dítě jsem četl tuto knihu snad 3x.