olívoil olívoil komentáře u knih

Tajemství Karla Kryla Tajemství Karla Kryla Dagmar Světlovská

Zcela neznámá část výsostně soukromého života legendárního básníka s kytarou, jeho vztah k Bohu a mystice, strach z předpovězené násilné smrti, odhalení aristokratických kořenů, vztahů k ženám, tajemství jeho smrti a mnoho dalšího se zrcadlí v autentických vzpomínkách autorky knihy i rukou psaných dopisech a kresbách Karla Kryla. Tajemství, které čekalo více než dvacet let na nynější odkrytí.

02.01.2020 5 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

I tato kniha je velice čtivá a těším se na závěrečnou část trilogie, napětí, rozuzlení problémů, překvapení, zvládnutí nepříjemných, životu nebezpečných situací...…...bezva

23.01.2019 5 z 5

Prokletí brněnských řeholníků Prokletí brněnských řeholníků Vlastimil Vondruška

velice čtivá kniha, mám ráda tyhle historické detektivní příběhy...……….už se těším na další knihy

29.12.2018 5 z 5

Vražedná past Vražedná past Jan Cimický

Co musí člověk prožít, čím vším si musí projít, aby nakonec zvítězila spravedlnost.
Velice pěkně, čtivě napsaný příběh.
Vřele doporučuji

02.05.2024 5 z 5

Holky odnikud Holky odnikud Amy Reed

Jsem ráda, že se za mého mládí takovéhle knihy pro mládež nepsaly. Tolik sexu, otevřeného psaní o tomto tématu........pak se nemáme divit, že již 13 - 14tileté dívky pospíchají do "světa dospělých", když čtou takovéhle knihy.
Jj, jsem stará škola a myslím, že by určitá témata neměla být nabízená mladým dívkám tak napřímo.
Jistě, v příběhu jde o daleko zásadnější problémy a příběh je pěkný, četla jsem v rámci ČV.
Doporučuji, ale ne malým holkám.

02.04.2024 4 z 5

Šepot podzemí Šepot podzemí Ben Aaronovitch

Nevím, nějak jsem se v příběhu ztrácela. Místy jsem se usmála, bavilo mě přeskakování do světa kouzel, ale pak se tam objevily postavy z minulých dílů a byla jsem ztracena.
Nicméně kniha je příjemně napsaná, a tak jsem dokončila celou trilogii.
Doporučuji.

27.02.2024 4 z 5

Voňavé léčivé pohádky Voňavé léčivé pohádky Adéla Zrubecká

Naprosto netradiční pohádky, které mají podtext rady, jak pomoci svým dětem, když je něco bolí, trápí...........využití léčivých rostlinek a v závěru i rady pro rodiče.
Super, kniha mě bavila, četla jsem v rámci loňské dětské čtenářské výzvy.
Doporučuji rodičům malých dětí.

19.01.2024 5 z 5

Široké okno Široké okno Daniel Handler

Další díl Řady nešťastných příhod, ke které mě dovedli mí synové, takže mi ji doporučili...........těším se na další díly.......přečteno v rámci Dětské výzvy 2023

28.12.2023 5 z 5

Osmanský tábor Osmanský tábor Vlastimil Vondruška

Špatně se mi do knihy začítalo, ale bylo to asi proto, že jsem v té době měla hodně "rozlítané" myšlenky..........kniha mě pak opět vtáhla a rukopis autora zapůsobil jako vždy...........opět doporučuji těm, kdo mají rádi oddychové knihy a historické detektivky

12.11.2023 5 z 5

Nejúžasnější příběhy z olympijských her Nejúžasnější příběhy z olympijských her Luciano Wernicke

Úžasné příběhy, nejen o vítězích a poražených, ale shrnutí veškerých letních olympijských her do roku 2016..........příběhy, o kterých se třeba ani nemluvilo nebo neví mezi veřejností.......dozvěděla jsem se spoustu zajímavostí, vřele doporučuji všem, kdo mají rádi příběhy ze sportovního prostředí

12.08.2023 5 z 5

Velhartické pastorále, Vražda v lázních Velhartické pastorále, Vražda v lázních Vlastimil Vondruška

I tato série se mi líbí čím dál víc........oba příběhy byly velice zajímavé, a proto doporučuji

23.07.2023 5 z 5

Irsko: Probuzení Irsko: Probuzení Edward Rutherfurd (p)

Již před touto knihou jsme četla Dublin........obě příšerné bichle...........ale dočetla jsem, i když asi tak 3 roky?.......nezvládla jsem číst najednou.......nicméně historie Irska je velice zajímavá a stále se soustředí na osamostatnění Irska od Anglie........konec mi přišel hodně uspěchaný........vřele doporučuji

15.07.2023 4 z 5

Pečeť smrti Pečeť smrti Vlastimil Vondruška

Trochu mě tentokrát zklamal závěr knihy, protože byl vysvětlen příliš zkráceně, rychle a hekticky.......nicméně opět oddychový detektivní příběh

18.10.2020 5 z 5

Malý lord Malý lord Frances Hodgson Burnett

Pěkný příběh, nenáročný a kniha je tenká, jenže...……….bohužel máme doma pouze překlad Elišky Krásnohorské...……….takže jsem ji četla docela dlouho :D

25.02.2020 3 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Jako 2 předchozí knihy - super. Chvílemi mi běhal mráz po zádech...………..otevřený konec?
Těším se na případné pokračování

04.01.2020 5 z 5

Modřiny Modřiny Michal Kliment

Taková tuctová detektivka...…...výjimka byla v tom, že se na stejném místě staly stejné kriminální zločiny v rozpětí asi 80 - 90 let a "možná" byli pachatelé nějakým způsobem zpřízněni…………….nebylo to dotaženo

21.10.2019 3 z 5

Můj sen o zlatě a sněhu Můj sen o zlatě a sněhu Martin Fourcade

Čtivá kniha o jednom z nejlepších sportovců současnosti. Obdivuji Martina Fourcadea jako sportovce i jako člověka. Doporučuji všem fanouškům biatlonu a všem, kdo rádi čtou knihy se sportovní tematikou

07.10.2018 5 z 5

Slepičí polévka pro ženskou duši Slepičí polévka pro ženskou duši Jack Canfield

Tak to byla jízda, krásné povídky, které pohladí po duši, rozesmutní, rozpláčou, potěší............prostě všehochuť..........doporučuji moc

26.05.2024 5 z 5

Kdyby tak na mě někdo někde čekal Kdyby tak na mě někdo někde čekal Anna Gavalda

Některé povídky byly milé, některé drsné, kniha se dobře četla , ale úplně mě neoslovila, jak jsem o ní slyšela recenze.
Nicméně v rámci ČV doporučuji.

04.03.2024 4 z 5

Bylo mi dvanáct let... Bylo mi dvanáct let... Nathalie Schweighoffer

Tak to byla síla, možná, že se to děje i někde kolem nás a nikdo o tom neví.
Incest v rodině a do toho od 12 let........často jsem kvůli popisům situací musela knihu odkládat, protože toho na mě bylo až moc.
Nerozumím tomu, že se ženy neumí bránit, mají pocit viny, ačkoli jsou oběťmi.
Nicméně doporučovala bych přečíst hlavně mladým dívkám.

29.02.2024 5 z 5