Nejúžasnější příběhy z olympijských her

Nejúžasnější příběhy z olympijských her https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435310/bmid_nejuzasnejsi-pribehy-z-olympijskych-JKJ-435310.jpg 4 8 2

Letní olympijské hry jsou opravdovým sportovním vrcholem, kterého se účástní sportovci a sportovkyně ze všech zemí naší planety. Kniha Nejúžasnější příběhy z olympijských her mapuje novodobou historii této akce, tedy od roku 1896. Netradičně se však zaměřuje na největší kuriozity a překvapivé historky, které jistě pobaví, avšak zároveň vyzdvihnou lidskou stránku svých hlavních protagonistů. Šampion ve střelbě ze sportovní pistole, který přišel o pravačku během války, se naučil střílet levačkou tak skvěle, že hned dvakrát získal zlato. Maratonský běžec na pokraji sil, jenž si svůj běh prodloužil o více než kilometr, protože ho pronásledoval rozzuřený pes. Portugalský vytrvalec, jehož srazil automobil, avšak i přesto deset dní nato v Los Angeles dokázal zvítězit v maratonu, a to dokonce ve světovém rekordu. Závodník v regatě, který vzdal závod, aby pomohl dvěma topícím se rivalům. To jsou jen některé z více než čtyř set příběhů, které jsou namíchány v tomto zlatavém koktejlu olympijských historek.... celý text

Literatura světová Sport Příběhy
Vydáno: , Universum (ČR)

Historias insólitas de los Juegos Olímpicos , 2012

olívoil
12.08.2023 5 z 5

Úžasné příběhy, nejen o vítězích a poražených, ale shrnutí veškerých letních olympijských her do roku 2016..........příběhy, o kterých se třeba ani nemluvilo nebo neví mezi veřejností.......dozvěděla jsem se spoustu zajímavostí, vřele doporučuji všem, kdo mají rádi příběhy ze sportovního prostředí

Bubo19
06.05.2022 4 z 5

Kniha obsahuje spoustu zajímavých informací a příběhů z novodobých olympijských her. Zajímavější pro mě byla první půlka, protože při dnešních náročných přípravách organizátorů i sportovců na olympiádu, se člověk nestačí divit, co bylo kdysi možné.

Luciano Wernicke
argentinská, 1969