Ódin502 Ódin502 komentáře u knih

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

Než jsem vzal knihu do ruky, byl jsem k ní trochu skeptický hlavně z důvodu, že autor je z Číny, takže jsem si myslel, že to bude nějaká jejich propaganda, ale změnil jsem názor. Do knihy jsem se okamžitě začetl i přes velké množství jmen a toho, že jsem si občas musel hledat nějaké termíny na internetu a zapsat si poznámky do sešitu, aby mi děj dával smysl. Člověk zkrátka musel zapojit i mozkové závity, což mám u knih rád.

09.02.2021

Zloba Zloba Chris Carter

Po tomto titulu jsem sáhl jeden znuděný víkend čistě náhodou a musím říct, že jsem neudělal žádnou chybu. Thriller mě vtáhl okamžitě do děje a měl spád, i když mi některé pasáže trochu připomínalo Mlčení jehňátek, přesto dvě hlavní postavy (vyšetřovatel a podezřelý) tvoří zajímavou dvojici.

25.12.2020

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Moje první kniha od Patrika Hartla a musím říct, že nezklamala. Sice to není žádné závratné dílo, ale člověk se u ní alespoň odreaguje a pobaví. Doporučuji. :)

28.11.2020

Šedí bastardi Šedí bastardi Jonathan French

Na první pohled mě na této knize zaujala obzvláště její obálka, která se našemu brněnskému nakladatelství Host vážně povedla, a pak mě připoutal samotný příběh jako Gluma Jeden prsten. Americký autor Jonathan Frinch vážně vytvořil svět plný zajímavých postav, akce, neotřelých frází a humoru, od nichž se nebudete moci odtrhnout, dokud nebude konec, čehož následně zalitujete, protože si budete horoucně přát, aby příběh pokračoval dál. Za mě doporučuji.

22.03.2021

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Tato kniha mě chytla za srdce už od samotného začátku čtení - hlavně tedy podstava Wilbura Larche, který mi byl z těch postav nejsympatičtější kvůli jeho přímočarosti. Dále na mě zapůsobilo i pro mě osobně magické prostředí, kde se příběh odehrává; jak sirotčinec, tak moštárna. Irving zkrátka předvedl, jak má vypadat výborně napsaný příběh se vším všudy - dialogy, děj i postavy. Jistě se ke knize zase někdy vrátím, až třeba budu mít špatnou náladu.

26.02.2021

Pomsta synů Pomsta synů Lasse Holm

Když jsem si tuto knihu pořizoval, myslel jsem, že to bude pouhý doplněk k mému oblíbenému seriálu. Mýlil jsem se. Ano, kniha sice nese stejný název a vystupují tam některé postavy ze seriálu, ale jako by prožívaly naprosto odlišné životy. Proto jsem si ze začátku říkal, že to nebude ono, ale dal jsem tomu šanci a ve čtení pokračoval. No, nakonec jsem se nemohl od knihy odtrhnout. Autor prostředí popisuje velmi barvitě a je znát, že se v této historii vyzná. Rozhodně se těším na další díl a knihu doporučuji. :)

29.10.2020

Psychologie sériových vrahů Psychologie sériových vrahů Andrej Drbohlav

Po této knize jsem sáhl kvůli své „fascinaci“ sériovými vrahy a touze dozvědět se něco nového o fungování jejich psychiky. Neudělal jsem žádnou chybu. Autor celou problematiku popsal bravurně, a hlavně to napsal srozumitelně pro laiky. Po informativní stránce jsem sice už něco málo věděl, ale zároveň jsem se dozvěděl i něco nového. Navíc se mi líbilo, jak ve druhé části rozvedl každého vraha zvlášť, což publikaci přidalo další plusové body. Knihu doporučuji, i když vím, že nebude asi pro každého.

10.01.2021

Tokijský ghúl 1 Tokijský ghúl 1 Sui Išida (p)

Je to teprve moje druhá manga v životě (první bylo Death Note), a musím říct, že přečtení prvního dílu nelituji. Má zajímavý děj i postavy. Rozhodně se těším na další pokračování.

12.12.2020

Sucho Sucho Neal Shusterman

Je to naprosto úžasná kniha, u které jsem se hodně zamýšlel nad tím, co by bylo, kdyby nám voda došla, což se skutečně může za hodně dlouhou dobu nebo i za několik let stát, pokud s ní budeme neuváženě plýtvat. Rozhodně tento kousek k přečtení doporučuji. Člověk si totiž uvědomí, jak je voda vážně k životu nezbytná, a jak málo si ji vážíme.

23.11.2020

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Na začátku mi chvíli trvalo se do knihy začíst. Děj mi přišel totiž trochu chaotický. Jednu chvíli byla postava na jednom místě, pak nečekaně na druhém. Jenže pak se příběh rozjel a nemohl jsem přestat číst, dokud jsem neznal odpovědi. Líbilo se mi i anglické prostředí, ve kterém se kniha odehrává. Jediné, co mi vadilo, byla občasná naivita hlavní ženské postavy.

22.01.2021