Normalgirl Normalgirl komentáře u knih

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

SPOILERY!
Čekala jsem, že to bude jen další kniha o lásce, která skončí 'A žili šťastně až do smrti.' Potom jsem ale byla překvapená, kolik myšlenek v ní bylo. Za mě jedna z nejlepších, co jsem kdy četla, už jen proto, kolik emocí v ní bylo.
Konec mě úplně dostal, a myslím, že se z něj budu vzpamatovávat ještě nějakou chvíli.
PS: Její mamku jsem na začátku úplně zbožňovala, na konci jsem jí ale chtěla vyškrábat oči.

19.12.2015 4 z 5

Kde hvězdy stále září Kde hvězdy stále září Trish Doller

Vadí mi, že jsem nezjistila, jak to dopadlo s Alexem. Ale na druhou stranu to znamená, že si to můžu domyslet, takže fajn.
Některé situace mi přišly trochu méně popsané, některé naopak až moc.
Ale i tak se mi příběh moc líbil.

26.09.2015 4 z 5

Zpověď jednoho děvčete Zpověď jednoho děvčete Alžbeta Hulová

SPOILER!!!
Taky se vám zdálo, že spolu s Tomášem začali chodit jen pár minut potom, co se poznali? Mi totiž jo.
Prostě se poznali, další den se sešli a už spolu chodili.
To byla první věc, co mi na tom vadila.
Další bylo to řezání. Bylo tam plno zmínek, ale myslím, že mohly být trochu rozvedené. Takhle z toho totiž vůbec nevyplynula ta vážnost situace.

26.09.2015 3 z 5

Elusion Elusion Claudia Gabel

Byla jsem "donucena" si ji koupit, protože jsem neměla co číst, ale jak to tak u mě chodí, když si něco koupím, aniž bych se předem nějak informovala, o co se vlastně jedná, jsem zklamaná.
Není to úplně styl knížek, které čtu. Pár takových jsem už sice přečetla, ale nebyvily mě.
A tady ta taky nebyla moc extra.
Prostě strašně málo děje ve strašně moc stránkách. Všechno mi přišlo až moc zdlouhavé.

26.09.2015 2 z 5

Nebe je všude Nebe je všude Jandy Nelson

Spisovatelka měla opravdu talent zachytit to, co snad ani zachytit nejde. Nevím proč, ale cokoliv, co by v jiných případech znělo špatně, u ní znělo nádherně. Alespoň mi se to tak zdálo.
Celá ta situace s Tobym mi ale přišla trochu zvláštní. Jo, jasně, byl smutný, když přišel o snoubenku, ale aby hned letěl za její sestrou? No, možná by asi ve skutečnosti letěl, ale jak je vidět, v příběhu to ničemu nepomohlo.

26.09.2015 4 z 5

Dívka z nočních můr Dívka z nočních můr Kendare Blake

SPOILER!
Sice slabší než první díl, ale to už tak bývá. I tak mi knížka připadala úžasná.
Ale ten konec! Chápu ho, být na jeho místě bych to udělala taky. Jenže když něco čtu, chci prostě šťastný konec. A když se nad tím tak zamyslím, asi to i šťastný konec byl.

26.09.2015 3 z 5

Léto na druhý pokus Léto na druhý pokus Morgan Matson

SPOILERY!
Taylořin taťka byl nejsilnější člověk na světě. Věděl, co ho čeká a i tak si zachoval veselý postoj k životu.
Celou druhou půlku jsem probrečela. Zvlášť u té scény, kde padaly hvězdy. Ještě že jsem byla doma a ne někde mezi lidmi.

Amy a Roger: Na cestě Amy a Roger: Na cestě Morgan Matson

Úžasné! Účty, playlisty a fotky knížku jenom obohatily.
Když jsem si ji kupovala, nevěděla jsem, co čekat. Bála jsem se, že bude moc o cestování, nebo že o něm naopak nebude vůbec. Ale byl to příjemný mix.

Ledová pustina Ledová pustina Maite Carranza

Knihu mi doporučila kamarádka, tak jsem si ji šla koupit i přečíst... Jo, nevěděla jsem, který díl je první, takže když jsem po víkendu přišla do školy s tím, že knížka byla dočtená a já měla na kamarádku pár dotazů, smála se, protože jsem četla druhý díl. Už se nedivím, že mi některé věci nebyly jasné, ale šlo spíše o nedůležité informace.
Bavil mě příběh Selene. Opravdu hodně.
Bohužel už si nevybavuju detaily (knížku jsem četla před rokem a půl), ale vím, že jsem tehdy hned běžela do knihkupectví a koupila si třetí díl. První jsem ještě nečetla a ani nebudu.

22.08.2015 4 z 5

Chvíle před koncem Chvíle před koncem Lauren Oliver

SPOILERY!
Nevím proč, ale bavilo mě čtení toho prvního dne. Možná byl trochu nudnější, ale mi se to líbilo.
A další dny taky. Jediný, kdo mě štval, byl Rob. Typický frajírek, který si myslí, že může mít každou holku na škole.
Elody, Lindsay a Ally byly celkem fajn kamarádky. Když přivřu obě oči. Sice byly trochu... ehm, zlé, když se posmívali Juliet, ale... Vlastně žádné ale. Byly zlé, i když v knížce tak popsané nejsou.
Sam mi někdy připadala až moc naivní, zvlášť když se to týkalo toho "problému", o který v knížce jde.
A Kent byl prostě nejlepší postava :)
Tahle knížka vám dokonale ukáže, jak je život někdy nespravedlivý.

Delirium Delirium Lauren Oliver

Mi to připadalo moc hezké. Pěkný nápad na svět bez lásky.
1. díl se mi líbil více než další, protože jsme mohli vidět život těch "vyléčených" lidí. To se o dalších dílech říct nedá.

22.08.2015 3 z 5

Jsem roztříštěná Jsem roztříštěná Tahereh Mafi

Byla celkem chyba, že jsem si všechny tři díly koupila najednou, protože jsem už u prvního dílu věděla, že to není úplně můj šálek kávy.
I tak ale dávám čtyři hvězdičky za přeškrtané části, opakující se slova, za Warnera a za nápad.

22.08.2015 2 z 5

Čistý Čistý Julianna Baggott

Pro mě úplné zklamání. Nejenom, že u jednotlivých kapitol jsou jména hlavních hrdinů (takže logicky by kapitola měla být napsána z jejich pohledu) a poté příběh vyprávěný v er formě, ale celý styl psaní se mi zdá zmatený, zvláštní a podobně.
Na obálce (která je hezká) je napsáno: Pro fanoušky Hunger games. A to já opravdu jsem, ale tato knížky neměla s Hunger games nic společného. No... vlastně jednu věc. Jsou to knížky.
Nápad to byl sice skvělý, ale za mě špatně zpracovaný.

22.08.2015 odpad!

Svůdné zlo Svůdné zlo Wendy Higgins

Knížku jsem sice četla už před nějakou dobou, ale pocity mi více méně zůstaly. Četla jsem ji v lednu, kdy zbytek naší třídy odjel na lyžák a já - jakožto největší poleno na světě - radši zůstala doma. I tak jsem ale musela chodit do školy, kde jsem celý den seděla v jiné třídě a četla právě tuto knihu. Koupila jsem si ji jenom proto, že jsem už jinou neměla v jednom malinkém knihkupectví. Nic jsem od ní nečekala.
A když jsem ji dočetla, připadala mi naprosto úžasná. Ještě teď mi připadá.
Kaidan a Anna mi připadali úplně úžasní. Někdy se sice chovali jako úplní cvoci - zvlášť když šlo o vyznávání svých pocitů -, ale tyhle věci jdou stranou.
Takže jestli chcete něco na čtení, u čeho si zasmějete, popláčete (já jsem brečela), bude se culit nad romantickými úseky a přitom si okusovat nehty, když budete nervózní, jak se to vyvrbí, tohle je jasná volba :)

21.08.2015 5 z 5