Léto na druhý pokus ekniha

od:


KoupitKoupit eknihu

Poslední léto, které by mělo trvat navěky… Rodina Taylor Edwardsové nepatří zrovna mezi ty, co drží pohromadě. Pak ale přijde táta s tou hrozivou novinkou, zbývá mu už jen pár týdnů života a přeje si strávit svoje poslední léto s rodinou ve starém letním domě u jezera, kde byli naposledy, když bylo Taylor dvanáct. Nacpaní do domečku, co se najednou zdá mnohem menší a mnohem víc venkovský než kdy dřív, se teď snaží najít cestu jeden k druhému. Taylor má moc ráda třpytivé jezero a vonící les, večery na pláži… ale před lety tu zklamala nejen svoji nejlepší kamarádku, ale i první lásku, takže vrátit se sem pro ni vůbec není snadné. Teď se to pokouší napravit, neutéct od odpovědnosti a co možná si nejvíc užít tohle léto a poslední dny se svým tátou, které se nenávratně krátí. Každý si ale zaslouží druhý pokus – rodina, kamarádi i láska. Nová kniha od Morgan Matsonové, autorky Amy a Rogera: Na cestě, vám zase zlomí srdce!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/217160/leto-na-druhy-pokus-217160.jpg 4.2292
Orig. název:

Second Chance Summer (2012)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Dívčí romány
Vydáno: (ekniha), CooBoo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (73)

Přidat komentář
Heyhey
03. září

Děj byl předvídatelný, ale slohově byla kniha dobrá a postavy byly uvěřitelné. Kniha nebyla nudná, i když jsem ji zvolila kvůli Výzvě.

rozvera
02. července

Vyprávění mladé dívky o létu, které po pěti letech trávila celá rodina u jezera. Plnili přání otce, pro kterého to bylo léto poslední. Je to celkem milý příběh, místy dosti rozvláčný, dospívajícím čtenářkám by se mohl líbit, i když konec je smutný. Můj žánr už to není.

Leanis
27. února

Nejsem z příběhu nijak uhranutá, ale pěkné odpočinkové čtení. Hlavní hrdinka mi sice připadala místy zbabělá, ale i vysvětlení pro její chování se nakonec objevilo.
Slabší 3*.

Mistylady
04. ledna

Za mě jen 3 hvězdičky. Kniha se dala přečíst, ale že by mě nějak uchvátila se říct nedá. Konec jsem sice probrečela, ale to bylo jediné z knížky, co mě nějak víc chytlo. Znám spoustu lepších knih.

VaskovkaG
14.09.2017

Posledních několik stran knihy jsem probrečela, že jsem ani nevěděla jak. V knihách Morgan Matsonové je romantika vždy až na druhém místě. V této knize se hlavně jedná o rodinné pouto, lásku k otci a uvědomění si toho, že rodina je ta nejcenější věc, kterou máme. Perfektní příběh.

Evule114
04.08.2017

Ačkoliv kniha byla hezky psaná a konec mě opravdu rozbrečel, tak nemůžu dát 5 hvězdiček. Ty okolnosti, proč se Taylor s Henrym a Lucy nebavila mi přišly povrchní. Čekala jsem, že se stalo něco vážného, když už to téma bylo dost smutné a ne, že se dvěma kamarádkám líbí stejný kluk a jedna bez vysvětlení uteče.

tatafa
25.07.2017

Musím říci, že asi žádná kniha mi neležela na seznamu k přečtení tak dlouho jako tato - více než 3 roky - ale to čekání stálo za to! Tento příběh mne velice mile překvapil, protože jsem čekala nějakou jednoduchou romantiku ve stylu např. Lenky Lanczové, který má sice dramatické pozadí, ale čtenáře zápletkou nijak výrazně nepřekvapí. To rozhodně není případ této knížky, která svůj závěr neodhaluje hned na počátku, ale čtenáři si na rozuzlení musí chvíli počkat a nakonec se dočká i očekávané sladké romantiky. Zároveň mne velice překvapil takt a reálnost se kterou se autorka věnuje rakovině a smrti, což je přeci jen velice citlivé téma pro mnoho lidí.

Mišule_11
30.10.2016

Možná je spousta dívčích románů, ale ne všechny jsou jako tenhle. Taylor by zasloužila za to, jak především utíkala. Měla jediné štěstí, že to dopadlo, tak jak to dopadlo..možná jiný by se na ni vykašlal. Situace s jejím otcem, mě trochu vzala, protože tohle bych nepřála opravdu nikomu, i když je to "jen" knižní děj! Byla jsem ráda, že jsem si knihu přečetla!

gab-iii
24.10.2016

Mě se to tedy moc líbilo.I když to je spíš dívčí román...takové jsem četla když mi bylo 15,ale ráda jsem si takovou knihu přečetla i teď ve 30 :) Smutné a šťástné zároveň.Ten konec byl teda na balení kapesníků,ale nic jiného se ani nedalo čekat.Za mě pěkné počtení

Luciluc
16.10.2016

Může obsahovat spoiler:
Po Létu na druhý pokus jsem sáhla proto, že jsem od Morgan Matsonové četla knihu Amy a Roger: na cestě a líbil se mi autorčin styl psaní. Kniha se četla lehce a stránky ubíhaly jedna za druhou. Z počátku jsem si nemohla najít cestu k Taylor, vadilo mi na ní, jak i před sebemenším problémem utíká. Byla jsem hodně zvědavá na to, co tak hrozného provedla před pěti lety.. a ona to ve finále byla celkem prkotina. Přitom by stačilo, kdyby jen s lidmi mluvila, dala jim najevo svoje pocity a nevytvářela si domněnky. Ale postupem času, jak se Taylor měnila, jsem jí měla víc a víc ráda. Na konci knihy už bylo krásně vidět, jak Taylor dospěla, vzchopila se a přestala před problémy utíkat. Postava Warrena mi byla sympatická od první chvíle a bavila jsem se nad pasážemi, ve kterých vystupoval. Gelsey měla taky své kouzlo a Henry byl pohodář a sympaťák s dobrým srdcem. Přišlo mi hodně smutné, že se rodina začala sbližovat až potom, když bylo zřejmé, že pan Edwards zemře. Líbily se mi ty pasáže, ve kterých Taylor trávila čas s otcem v dineru, hráli spolu kvíz a chodili spolu tajně na zmrzlinu. A ta scéna s padajícími hvězdami... Musím přiznat, že to pro mě bylo tak smutné, že jsem se u knihy rozbrečela a probrečela snad posledních dvacet stran. I když už mi bylo od začátku jasné, jak to dopadne, i tak mě to zasáhlo. Jak Taylor hlídala, jestli dýchá, tak jako on, když byla malá.. to vás chytí za srdce. Jsem ráda, že se nakonec sblížila se sourozenci i s mamkou a i za to, jak to dopadlo s Henrym. A otcovy dopisy pro Taylor, krásné gesto. Nádherná kniha.

terkas2001
30.08.2016

Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla. Brečela jsem u ní, a to o ní hodně napovídá. Miluju styl psaní autorky, četla jsem od ní i Amy a Roger: Na cestě, takže jsem z toho nebyla překvapená. Dokáže člověka mile napnout, a to vlastně nepoužívá ty "profláklý triky", co učíme ve škole. Ona to dělá jinak, líp, dokonale. Obhajoba končí.

KaileyBlot
24.08.2016

Sice ohraný, ale hezký příběh. Bylo to takové to, co vás chytne za srdce a citově vyšťaví. Bohužel k tomu ale mám pár výtek.
Zaprvé hlavní hrdinové na sebe nemůžou mít takové štěstí, jaké měli. Chvílemi mi to tam přišlo až násilně vecpané. Ten děj teda způlky sestával na tomhle, ale bylo to nereálné.
A zadruhé, což bylo horší, mě naprosto štvalo, že když se u Taylor v rodině dělo to, co se dělo ona měla pořád mnohem "důležitější" problémy a trable s láskou a kamarády.
Jinak zase dojemný konec, i když předvídatelný.

Marisa
07.07.2016

Příběh, co chytí za srdce

strippedd
23.06.2016

Tyto románky snad nikdy neomrzí. Moc příjemné, žádné trapne tlachy, ale hlavně krásné zpracování tématu otec a dcera. I když hned člověk ví , jak to všechno dopadne i tak par slz ukaplo. Po přečtení jsem mela velkou chuť zavolat svému tátovi a říct mu, že ho mám ráda. Občas nám musí být aspoň knihou připomenuto, že nic není samozřejmostí.

Roselunda 1928
15.06.2016

Upřímně, nečekala jsem, že mě to tak moc zaujme. Z knihy, od které jsem toho moc nečekala, se nakonec vyklubalo poměrně příjemné čtení, které mi zrovna v téhle době nesmírně prospělo.

Taylor jsem chvílemi absolutně nechápala, někdy jsem nad jejím chování kroutila hlavou. Někdy mi přišla až neuvěřitelná, naivní. Henry byl poměrně fajn, i když bych občas byla radši, aby tak moc fajn nebyl :D Tátu jsem si neskutečně oblíbila, trapné slovní hříčky se mi moc líbily :) Warren... toho jsem si taky celkem oblíbila... vlastně, vesněs jsem si oblíbila všechny, jen Lucy jsem trochu dýl přicházela na chuť.

Líbily se mi kapitoly, kde se vracelo do minulosti, kde byl vylíčený vztah Henryho a Taylor, když byli děti, který mi přišel neskutečně milý.

A nelíbilo se mi skloňování slova cupcake, i když vím, že to je strašně protivné slovo, které se prostě v češtině normálně sklonit nedá.

Závěr? Milý příběh, ze kterého prýštila letní atmosféra, což se při deštivém počasí hodí ;)

KlarinkaS
15.06.2016

Moc pěkná knížka. Nejednalo se totiž jen o klasický dívčí román. Tato knížka je dívčím románem, kde je romantika až jako druhá dějová linie, což mi v tomto případě vůbec nevadí. Tato knížka zůstane v mém srdíčku ještě asi dlouho. :)

TerraNova
24.05.2016

Nádherná knížka. Řekla bych i realistická a promyšlená. Se smutným koncem. A to je na ní právě to krásný. Nemá happyend jako každá druhá kniha a to jí dodává právě tu realističnost.

Beerushka
27.04.2016

Super knizka

evelýny
20.04.2016

Zatím nemám dočteno, ale asi jsem vyvrhel. Jsem v polovině knihy, ale absolutně nic mě nenutí číst dál. Zatím mě nejvíce oslovily poznámky chytrého bratra a příhoda se psem :-).
Na 229 straně přesně mě konečně příběh oslovil. Bohužel ne na dlouho. Dokonce jsem se dočkala i slibované zápletky, která mě překvapivě nepřekvapila. Již jsem si myslela, že dočtu. Ale když dětskou hru ,,Vole padni" hlavní hrdinové přejmenovali na ,,Býku padni", tak to jsem již nedala :-). Asi nad knihami moc přemýšlím. Já pro tuto knihu zůstávám definitivně vyvrhelem - nepochopila jsem.

Za chytrého bratra 1 hvězda.

Anna 13
04.03.2016

Po knížce jsem sáhla po tom půl roce, kdy jsem ji měla doma a moc se mi líbila.

Příběh byl pěkný, zamilovaný, plný léta, ale skrýval v sobě i hlubší podtext: otce umírajícího na rakovinu. Líbí se mi, když je v knize i něco dramatičtějšího a není to ten typický dívčí románek. Příběh byl místy naivní, přehnaný, nebo roztahaný, ale i tak se mi líbil. Byla tam láska, smrt, city, léto, hvězdy,...

Příběh sice mohl být kratší, ale i tak dávám 4 hvězdičky.
Moc hezky se v této knize totiž odkrývá to tajemství... Tím poukazuji na tento citát od Stephena Kinga: Dobré knihy neprozradí všechna svá tajemství najednou.

kata9005
15.02.2016

Nejlepší kniha, kterou jsem kdy četla ♡. ♡
Vůbec mi to nepřipadalo zdlouhavý přečetla jsem to za dvě necelý odpoledne a uběhlo to jako voda. U posledních kapitol jsem přes slzy ani nemohla čist. Fakt mega knížka. Poklona spisovatelce :)

Efeméra
15.02.2016

Původně jsem knize chtěla dát jen dvě hvězdičky, konec mě ale přesvědčil, abych jednu přidala. Jde o to, že knížka byla až moc dlouhá, což vzhledem k tomu, že se tam nic nedělo, nechápu. Autorka otravně detailně popisovala běžné činnosti člověka - upřímně si nemyslím, že někoho zajímá, jak přesně hlavní hrdinka někoho obsloužila v kiosku nebo že její děda vystoupil z autobusu jako třetí. Taylor mi nebyla moc sympatická, někdy se chovala vážně divně, ale věřím, že někdo s podobnými vlastnostmi může existovat. Přiznávám, že konec mě rozbrečel, a to se nestává moc často, takže za to určitě palec nahoru.

janka2000
11.02.2016

Příběh se mi velmi líbil. Když jsem si tu četla, jak všichni píšou, že u knihy brečeli, tak nějak jsem se zařekla, že nebudu. Jenže u posledních kapitol mi začali téct slzy a já to vzdala. Kniha obsahuje hodně emocí, smrt klepající na dveře i (vím, že to spadá pod emoce, ale musí to být samostatně napsaný) lásku a rodinné pouto. Doporučuji......

lucierejmanova
02.01.2016

Skvělá knížka. Jen málokdy se u knížky nebo filmu rozbrečím, myslím, že by se to dalo spočítat na prstech jedné ruky. Tato knížka má hodně emotivní konec, který i mě dohnal k slzám. Škoda, že na konci nebyl Epilog, zajímalo by mě jestli další léto taky jely do Lake nebo zůstaly v Connecticutu. Takže pokud si chcete přečíst emotivní příběh a rádi čtete příběhy které se můžou stát i ve skutečném životě, neváhejte a tuto knížku si přečtěte. :)

Monnies
10.12.2015

Ďalšia veľmi príjemná a realistická letná knižka od Morgan Matson. Minicameo Amy (a Rogera!) poteší nejedného fanúšika jej kníh. Aj to je jeden z mnohých dôvodov prečo tak veľmi milujem knihy od Morgan Matson - často sa v jej ďalších dielach objavia aj postavy z predošlých kníh. Všetky postavy som si veľmi obľúbila (ale Warenn je aj tak najviac zlatý!). Morgan Matson píše moje najobľúbenejšie druhy príbehov o rodine, priateľstve a láske. Je to veľká škoda, že sa ďalšie knihy od tejto autorky nepreložili, lebo sú naozaj skvelé a tiež veľmi obľúbené u mladých čitateľov.

Jass
16.11.2015

Příjemná oddychovka, začátek byl poněkud natahovaný, konec zase sražený, ale četlo se to moc pěkně. Hlavní i vedlejší postavy jste si prostě museli zamilovat.

Vitnerová
10.11.2015

Hezká odpočinková kniha a i když jsem celý díl byla smířena s koncem. Když konec nastal docela jsem měla co dělat, abych krotila emoce. :-)
Opravdu doporučuji.

Terka18
28.10.2015

Když jsem knížku brala do rukou, bylo mi jasné, jak skončí, stejně mi to ale nepomohlo k tomu, aby jsem na konci měla oči plné slz a neviděla přes ně na stránky knížky. Moc hezký příběh, pouto mezi otcem a dcerou a především toho, že ji táta nakonec pomohl překonat její hrůzu před problémy, pokud se to tak dá říct.

PetraBery
13.10.2015

Z anotace je jasné, jak kniha skončí, přesto pro mě bylo překvapivé, jak autorka nemoc i smrt dokázala zpracovat. Knížka je smutná, přesto plná naděje a života. Za mě určitě ano, není to jen plytký románek pro náctileté...

Alienn
05.10.2015

Vlastně jsem po této knize sáhla jako po takové oddechovce a nic moc jsem od ní nečekala. O to více mě překvapilo, že ač mi již dávno není náct, docela jsem hlavní hrdince rozuměla a celý příběh se mi opravdu hodně líbil. Toto určitě není kniha, která poputuje dál, schovám jí pro dceru, až na ní přijde čas.