Noisette73 Noisette73 komentáře u knih

Večeře v Paříži Večeře v Paříži Elizabeth Bard

Spíš taková kuchařka, ale mě se to celkem líbilo.

28.02.2023 4 z 5

Hovory a hrátky se zvyky a svátky Hovory a hrátky se zvyky a svátky Petr Kukal

Pro hrátky s dětmi a pro přiblížení koloběhu roku je to ideální, knížečka asi vhodná především pro učitele.

28.02.2023 5 z 5

Rusko-ukrajinské vztahy Rusko-ukrajinské vztahy Milan Syruček

V současnosti velmi žhavé a aktuální, nevím ani po přečtení nejsem o nic moudřejší a pořád trošku tápu v některých územních či historických souvislostech, je to ale zajímavé čtení.

22.02.2023 4 z 5

Vznik rodinného impéria Vznik rodinného impéria Charlotte Jacobi

(SPOILER) Čtivé to bezesporu bylo, to ne že ne, vlastně to i pěkně navazovalo a přestože tam bylo tolik velikánů doby vpodstatě natěsnaných na malém prostoru nepůsobilo to násilně, o parfémech a vůních i řemeslu jsme se taky dozvěděli mnoho zajímavého, to samé o řemeslu samotného parfuméra a dokonce jsme se dozvěděli jak to bylo doopravdy, což velmi kvituji, ale jedna hvězda dolů je za to, jak hrozně moc náhod tam bylo, ať už skrz finance, lidi, muže, obchod, kdyby to mohlo být tak růžové, zřejmě by si lidé i dnes otevírali obchody s podobnou lehkostí jako poštovní schránku, tak jednoduché to není a bylo zde plno až pohádkových náhod, přesto jsem si knihu užila, kdyby byla malinko realističtější, patřila by k tomu nejlepšímu za letošek.

22.02.2023 4 z 5

Vánoce Vánoce Johanna Basford

Nádhera, pravidelně každé Vánoce vybarvuji a atmosféra se na mě opravdu přenese, vážně nevím co budu dělat, až je dokončím.

22.02.2023 5 z 5

Co na tobě miluji - Originální vyznání lásky, které můžete vyplnit a darovat Co na tobě miluji - Originální vyznání lásky, které můžete vyplnit a darovat Alexandra Reinwarth

Dala jsem to manželovi jako dárek k čemusi, možná i jen tak, nevím, protože jsem se takhle jednou zase neudržela a šla se projít do knihkupectví a tento nápad dát své drahé polovičce mnou vyplněnou knihu mi přišel v tu chvíli šíleně romantický... No přečetl to jednou a když si vzpomenu jak jsem se netrápila na tím jak na některé formulace otázek odpovědět, tak abych se neopakovala, když i ony se opakovaly, ach jo, ale vzpomínka je to hezká to jo a smát se nad tím za pár let budeme určitě také, tak co.

Váš rodokmen krok za krokem Váš rodokmen krok za krokem Lenka Peremská

Čtena před delší dobu hlavně pro zajímavost, když jsem ještě jako dospívající děvče chtěla vytvořit ucelený rodokmen naší rodiny a pátrat v archivech.
Dnes po zjištění jak moc jsme roztroušení po Čr, ale i po světě si tím vlastně tak jistá nejsem neboť tolik času kolik bych studiu různých pramenů musela dát, raději věnuji své současné rodině, kterou díkybohu mám. Možná jednou pokud mi to bude ve starším věku ještě myslet a budu pohyblivá, tak se do toho svého snu z mládí zase pustím, a dám to dětem jako dědictví, za což mě jistě budou milovat. :D Tak zase možná jednou...

Erotické dějiny Kremlu Erotické dějiny Kremlu Magali Delaloye

Čekala jsem něco úplně jiného, no tak hvězda za snahu, ta kniha je za mě, ale dosti zbytečná.

22.02.2023 2 z 5

Ořechy na cukroví Ořechy na cukroví Michaela Kalivodová

(SPOILER) Bylo to vlastně strašně smutné, žena, která zbožňuje svou rodinu, ale ta si na ni nechce udělat čas a upřímně s láskou ho s ní strávit. Vždy se jen ukážou a zmizí a nebo udělají nějaké gesto "aby se neřeklo " a někam ji vezmou, paní je šťastná, zároveň jí, ale už vše bolí a ve skrytu duše sní o tom jak by bylo fajn, kdyby s ní strávili víc času v klidu domova. Pořád si myslí, že na dnešní svět už nestačí, uklidnění, že není nedostatečná, ale nepřichází a ona se trápí tím, že, v televizi kouká na hlouposti a cítí se nepatřičně, když se jí líbí nějaký herec...Pořád se snaží dávat své rodině i to málo co má, cítí, ale že to neocení... Miluje svou pravnučku moc ji, ale nevídá a děsí se svátků ach jo... Je tu krásně vidět jak se situace obrací, nejdříve děti vzhlíží ke svým rodičům, potom rodiče vzhlíží k dětem a leckdy marně. Pravda je , že své rodiče ani děti si nevybíráme... Jediné mínus je ten nespisovný jazyk jímž je kniha napsaná, to se strašně špatně četlo a některé ty výrazy, to bylo hrozné. Nemám toto v knihách ráda, ale příběh k zamyšlení, melancholický a bolavě reálný, je to celé vlastně jen o doufání a nenaplněných představách.

15.02.2023 5 z 5

Sestřičky a jejich tajná přání Sestřičky a jejich tajná přání Donna Douglas

Krásné to bylo. Mám nejraději Helen a jsem strašně štastná, že jsem se nemýlila, to děvče je chytré a nezklamala ani tentokrát, rozhodla se nakonec správně. Tedy dle mého.
Je to čtivá série a další díl budu opět dychtivě shánět. Tato série Mě vytáhla ze čtecí krize a je to opravdu má srdcovka, je to vlastně taková velmi dobrá telenovela a film by byl taky úžasný nebo ještě lépe seriál, to by byla paráda ! Tak třeba jednou...

14.02.2023 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Část mě bavila, život na Karvinsku a Ostravsku byl hodně tvrdý a hodně odlišný od zbytku republiky a nacházet ty rozdíly mě bavilo moc. Jinak to potom bylo zdlouhavé a ploché.

01.02.2023 3 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Kniha, která nejen dojme, ale i donutí se zamyslet.
Mně bavila pouze část Anny s Emilkou, ten zbytek nebyl už tak zajímavý a něco mi prosté nesedělo.
Hodně jsem se zamýšlela nad postavením žen ve společnosti, nad dědou a Mírkem jsem se rozčilovala a říkala si jakou mám chuť vzít je pánvi po hlavě... Což bych na místě Emilky jistě neudělala, ale ruka by mě svrběla, třeba by se jim potom rozsvítilo. No jsem ráda, že žiju tak jak žiju.
Smutné, depresivní, ale poučné.

25.01.2023 3 z 5

Je v pořádku, že nejsi v pořádku: Jak se vyrovnat se ztrátou a zármutkem Je v pořádku, že nejsi v pořádku: Jak se vyrovnat se ztrátou a zármutkem Megan Devine

Nesedla mi, ale neznamená to, že nepomáhá.

21.01.2023 2 z 5

Štěstí má barvu levandule Štěstí má barvu levandule Pauline Mai

Hrozně mě to bavilo, bylo to nádherné, má milovaná Provence a super vtipné dialogy. Spousta dobrého jídla a lásky, konec jsem si představovala jiný, ale krásně jsem se zrelaxovala.

21.01.2023 5 z 5

Bude to dobrý rok Bude to dobrý rok Lucy Diamond (p)

(SPOILER) Milý a vtipný román pro ženy, líbil se mi a čtenářský rok jsem nemohla začít lépe.
Všechny hrdinky byly sympatické a jejich příběhy mě bavily. Nejvíce jsem se ztotožnila s Gemmou, která má se mnou život vlastně nejpodobnější.
Nejméně mě asi bavil život Saffron, která mi byla i Nejméně sympatická, hlavně románem se zadaným mužem, přesto to bylo zajímavé a knihu mohu doporučit. Jen ty růžové konce se v životě moc nestávají, kdyby to tak bylo, bylo by to hezké.

15.01.2023 4 z 5

Atlas štěstí Atlas štěstí Helen Russell

Milá knížečka s krásnými ilustracemi, která mě opravdu naladila na klidnou a pozitivní notu, na tento typ literatury moc nejsem, ale tady toto mě bavilo a opravdu jsem si odpočinula a začala se více usmívat.

09.01.2023 5 z 5

Velmi nebezpečná žena Velmi nebezpečná žena Jeremy Dronfield

Velké zklamání, čteno již dávno a doteď si pamatuji jak mě to nebavilo a jak mi Maura lezla na nervy.

09.01.2023 1 z 5

Císařovna Alžběta a její dcery Císařovna Alžběta a její dcery Martha Schad

Zdařilé, přesto to dle mého názoru působí dosti bulvárně, jako zdroj zábavy jistě ano, ale pro účely dozvídání se kvalitních, historicky ověřených informací se moc nehodí.

09.01.2023 3 z 5

Rodinné svátky o století zpátky aneb Oslavy a rituály v české domácnosti Rodinné svátky o století zpátky aneb Oslavy a rituály v české domácnosti Kamila Skopová

Moc pěkná knížečka s ještě krásnějšími obrázky jaké paní Skopová umí. Rychlý, ale moc milý exkurz do rodin našich předků. Čtena už dávno, přesto utkví v paměti.

09.01.2023 5 z 5

Bella Figura: Jíst, milovat a žít po italsku Bella Figura: Jíst, milovat a žít po italsku Kamin Mohammadi

Tady je to pro mě rozporuplné, hodnotím kladně recepty v knize, to bezesporu, ale zbytek mi připadal od každého něco, chvilku nereálný, chvilku moc černý a chvilku zase sladký jako cukrkandl a nebo přemotivovaný jako sama autorka. Itálii mám ráda i když zdaleka ne tolik jako Francii,ale tady to na mě nedýchlo žádnou atmosféru ani jsem si neodpočala.

09.01.2023 2 z 5