Večeře v Paříži

Večeře v Paříži https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405542/bmid_vecere-v-parizi-Lgi-405542.jpg 3 21 5

Užívejte si jídlo jako Francouzi! Padesát francouzských tajemství pro radost z jídla a společného stolování Elizabeth Bard vyrostla v New Yorku na instantních omáčkách a rychlém občerstvení. Pak se ale zamilovala do pohledného Francouze a odstěhovala se do Paříže, kde objevila nový svět kulinářských specialit. Naučila se chodit na trh a vařit z čerstvých sezonních potravin. Poznala nové ingredience a rituály a zařadila je do svého života. Při pozorování elegantní a štíhlé tchyně i francouzských přátel pochopila, že to, co Američané chápou jako dodržování diety, je pro Francouze normální způsob stravování. A jedí tak s potěšením, chutí a vkusem. Není důležité, jestli chcete změnit způsob života, nebo jen najít novou inspiraci, Večeře v Paříži do vaší kuchyně i do života přinese především radost.... celý text

Noisette73
28.02.2023 4 z 5

Spíš taková kuchařka, ale mě se to celkem líbilo.

Renike
14.05.2021 5 z 5

.. a i v době pandemie bych hned jela znovu do Paříže a Provence :) a ochutnala kulinářské speciality

Briv
20.03.2021 5 z 5

Četla jsem do autorky i předešlé knihy, kde popisuje i svůj život ve Francii, zde jde "pouze" o rady (jak sama píše 50 tajemství) v kuchyni a recepty.
Ač mě to překvapilo, tak mi to ve finále nevadilo. Jídlo a vaření mám moc ráda. Byla to příjemná, klidná a pohodová četba, autorka píše s lehkostí, některé tipy a recepty určitě vyzkouším.

milan.krimsky
15.01.2020 5 z 5

Americká autorka se snaží pochopit francouzskou kuchyni prostřednictvím rodiny svého chotě, své postřehy se snažila popsat do téhle knihy

yonda
01.12.2019 3 z 5

Musím se přiznat, že až po otevření knihy (již půjčené) jsem zjistila,že jde vpodstatě o kuchařku. Nevadí ,bavily mě vsuvky o Francouzích a jejich zvycích ,co se stravování týče. Recepty také nejsou marné. Jeden už jsem zkusila a další tři si opsala.

Paříž

2011  64%Oběd v Paříži