Ninie Ninie komentáře u knih

Dům číslo 6 Dům číslo 6 Nela Rywiková

No teda přiznám se, dlouho se mi do té knihy nechtělo, ale vida - neskutečně jsem autorku podcenila! Dialogy s ostravským slangem, poutavý příběh a velmi čtivé.
Pro člověka jako já, co to prostředí zná a vyrůstal tu, je velmi snadné si představit prostředí, dokonce i osudy postav jsou typické pro náturu okolních obyvatel - nevidí, neslyší, hledí si svého.
Určitě bych doporučila

21.08.2017 4 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Za mně mhohem lépe napsaná, než Dívka ve vlaku - skvěle propracované postavy, napínavý děj (člověk si v jednu chvíli myslí, že už zná všechny fakt a najednou se objeví nová věc)
Horší je to s množstvím postav. Pomalejšímu čtenáři trvá dlouho se zorientovat (mě samotné dlouho splývaly postavy Jules s Luise a pak Mark se Seanem)
Myslím si, že tahle kniha nezaslouží takové pozornosti (co si budeme povídat, lidi se o knihu zajímají jen díky její předchůdkyni), ale přesto bych ji zcela nezatratila, dá se přečíst jedním dechem :)

29.07.2017 5 z 5

Mona Mona Dan Torsten Sehlberg

Počítačový virus v lidském mozku? Tohle sakra vidí do budoucnosti, co si budeme nalhávat. Na knihu jsem narazila náhodou, ale přesto nelituju přečtení, je to k zamyšlení a docela čtivě napsáno.
Taková oddychovka, dá se přečíst za chvíli :)

25.07.2017 4 z 5

přečteno velmi rychle... Příběh se mi velmi líbil, taková jednoduchá oddychovka, určitě sáhnu i po jiných knihách autorky, skvělé počteníčko k vodě :)

Strážce Strážce Nicholas Sparks

Když jsem tuhle knihu brala do ruky, netušila jsem, jak úžasnou knihu držím... Po přečtení anotace mě napadlo, že kniha bude jistě zdlouhavá a nudná, ale začetla jsem se a fascinovaně četla až do konce. Nicholas Sparks dokáže vykouzlit úžasné příběhy a tenhle je rozhodně z toho, co jsem od něj doposud četla, ten nejlepší.

15.07.2015 5 z 5

To nejlepší z nás To nejlepší z nás Nicholas Sparks

Příběh zajímavý, s jazykem pracovat taky umí, přesto mě to zcela nezaujalo, na to, že je to "bestseller".

21.11.2014 3 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Je to velmi zajímavé počtení. Můžu říct, že ta tématika toho terorismu mě hodně zaujala, je to popsáno dopodrobna a zároveň velmi čtivě a chytlavě, že člověk jen počítá minuty, kdy by se k tomu mohl vrátit a dozvědět se, jak pokračuje příběh.
Jediné co můžu říci, že mě trošku zklamal příběh vraždy, z prvních kapitol. Samo to s příběhem nesouvisí, je to jen okrajově popsáno, přitom je to právě tenhle příběh, kvůli kterému jsem četla dále.
Rozdohně bych to ale doporučila, je zajímavé, jak se lidí stávají fanatici a co všechno jsou ochotní podstoupit pro věc, v kterou věří.

Zimní měsíc Zimní měsíc Tanja Heitmann

Některé pasáže mi trvalo přelouskat, ale prostě najednou jsem zjistila, že je konec příběhu. Skončí to velice dobře a autorka výborně pracuje s jazykem.
Také je na čtenáři, aby přišel na to tajemství a není mu to hned předhozeno, příběh se velice pomalu a napínavě rozkládá a to člověka nutí číst dál a dál. Prostě velice povedený příběh se vším všudy, od téhle autorky vím, že si přečtu zaručeně více. :)

18.11.2014 4 z 5

Deník strážného anděla Deník strážného anděla Carolyn Jess-Cooke

I když jsem tuto knihu držela poprvé v ruce, nemohla jsem se zbavit pocitu De javú, který mě přepadal v určitých částech. Příběh mě nadchnul a myslím si, že bych uvítala více knih s podobnou tématikou, protože strážní andělé jsou všude kolem nás a nejsou to jenom ti s křídly, ale i lidi, co nás podporují :)

Dva meče Dva meče Karolina Limrová

Mnohem, ale mnohem lepší než první díl, což se stává málokdy, ale stalo se. Tohle bude autorka, která s věkem a zkušenostmi bude lepší a lepší. Jen tak dále!

Nenasytná Nenasytná Meg Cabot

Nenadchne, neurazí. Kniha pro volné odpoledne nebo pro čekání na vlak. Jediné, co se mi líbilo, byl nový pohled na Draculu.

14.11.2014 3 z 5

Soumrak bohů - Severské mýty a báje Soumrak bohů - Severské mýty a báje Helena Kadečková

Miluju mytologii, ať je jakákoli a tahle kniha mě velice zaujala, protože mi představila svět severských bájí, který jsem znala spíše jen z filmu Thor. Zde jsem pochopila souvislosti a přiznám se, knihu jsem hltala :)

Deníky Carrie B. Deníky Carrie B. Candace Bushnell

Upřímně, miluju seriál, miluju Carrie, ale tuhle postavu jsem si s tou úžasnou ženou prostě spojit nedokázala. Docela mě zklamala, tedy až na to, jak se seznámí na konci se Samanthou.... Tohle jen prostě klasický příběh pro teenagery, nikoliv pro ženy ve středním věku obdivující odvahu Carrie

14.11.2014 3 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

No tak za mě velmi ctive napsané, neodtrhla jsme se dokud jsem nedocetla :-) samozřejmě bych to neoznacila za bestseller, ale každopádně skvěle napsána kniha, kterou bych určitě doporučila milovníkům krimi

02.01.2018 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Tak tohle byl superní konec série. Vzhledem k tomu, že je konec neuzavřený, doufám, že už nám píšou pokračování :)

13.11.2017 5 z 5

Asylum Asylum Madeleine Roux

No asi jsem čekala více... Velká písmenka a tuna fotek a než jsem se nadála měla jsem více jak půlku přečtenou a stále se nic nedělo. Když už to začalo být zajímavé, tak to mělo tak rychlý spád, že člověk nemá šanci se ani začít bát :D Taky mi vadí jak je konec odbytý a useknutý, uvidíme, co nám přinese pokračování...

22.09.2017 3 z 5

Vzkříšení Vzkříšení Steve Alten

Zajímavý příběh, dá se přečíst a mayská tématika byla pro mě přitažlivá... Ale příběh je hrozně složitý, místy jsem se musela vracet a vzpomínat, co bylo v kapitolách předtím, aby mi to dávalo celkový smysl... člověk zvyklý na jednoduché příběhy tohle nepřečte a nepochopí...

25.07.2017 3 z 5

Zákulisí chaosu Zákulisí chaosu Maxime Chattam (p)

Co k této knize dodat?
Zprvu duchové a prky sci-fi a zničeho nic se přehoupne do konspiračních teorií, za které by se nemusel stydět ani Dan Brown (ačkoli tohle je trošku jednodušší). Jako za mě oddychová kniha přečtená jedním dechem. Rozhodně bych ji doporučila dále, mě samotné byla půjčená kamarádkou :)

Náhody neexistujú Náhody neexistujú Lucia Sasková

Druhý díl... Co k němu dodat? Už není tak chytlavý, zbytečné pokračování. Hrdinka se zase motá do stejného světa, ze kterého se ji podařilo uniknout, nemůže se z toho vymanit, řeší stejné témata... Chvíle, kdy se snaží vzpomenout a hrabe se ve své zapomenuté minulosti, mi upřímně lezly na nervy... Jediné pozitivum, že to narozdíl od prvního dílu, skončilo dobře a konečně si užila svou "lásku"

25.07.2017 3 z 5

Zlatokopka Zlatokopka Lucia Sasková

Je to velmi zajímavý příběh. Co všechno musí snést holky, které žijí s bohatými muži? Že to není jen o tom, že ženy mají k dispozici nekonečnénákupy a skvělé luxusní akce, ale co pro to musí obětovat...
Neodsuzujte tuhle knihu, je to zajímavé počtěníčko, nebudete se chtít odtrhnout.