Nikolieta Nikolieta komentáře u knih

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Spoiler!!!
Dočteno. A ach bože. Ten příběh je neskutečný. Jednou částí bych si přála, aby kniha dopadla šťastně, jako v opravdové love story, na druhou stranu bych ale byla trochu zklamaná. Moyes nejde jen o lásku mezi partnery. Jde o mnohem víc. Kdo určuje, kdy a jak zemřeme nebo budeme žít? A jakým způsobem svůj život prožijeme?
Celou noc jsem nemohla spát a stále jsem přemýšlela, zda jsem pro a nebo proti asistované sebevraždě a neznám odpověď. Mám pocit, že Louisa v příběhu dostala vše- dostala celý nový život a Will? Kde skončil jeho život? Opravdu by ho nic lepšího nečekalo?
Je to nádherná kniha o životě, nespravedlnosti, lásce v mnoha podobách, smíření a utrpení. Hodně, ale opravdu hodně silný příběh, nad kterým budu přemýšlet ještě hodně dlouho.

12.12.2014 4 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Jsem vášnivá čtenářka fantasy. Celá série Twillight pro mě bylo dobré čtení. Některé díly méně, některé více. Rozbřesk však patří spolu s prvním dílem k těm nejlepším. To co v prvním vypuká a začíná, se v tomto uzavírá. Právě zde zapadají všechny dílky skládačky do sebe. Je to velmi strhující díl, který čtete jako by jste tam byli. Je to díl, který vás nutí se vracet, přemýšlet nad postavami, nad situacemi, které vás v příběhu potkali. Je to prostě Finále s velkým F

Hry o život (trilógia) Hry o život (trilógia) Suzanne Collins

Z počátku jsem se trochu bála toho, že z hlavní postavy bude nepřemožitelný dobyvatel, který zachrání celý svět a navždy zůstane nejsilnější osobností celého lidstva. Naštěstí k tomu nedošlo. Jsem moc ráda za vznik tak fantastického díla, jakým jsou Hunger Games. Je to příběh o lidské nenasytnosti, krutosti, sobeckosti, vypočítavosti, ale i o odvaze, touze a lásce ve všech podobách, jakou může mít. Kéž by jí lidé četli a uvědomovali si, že se kniha může velmi dobře stát skutečností.
Co se týká stylu psaní, tak na můj vkus jsou některé pasáže příliš rozvleklé a popisné. Je to ale jediná výtka, jinak celé dílo moc chválím a doporučuji ho nejen pozorně číst, ale přemýšlet o tom.

10.04.2014 4 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Velmi propracovaná kniha a skvěle napsaná. Brown umí pracovat se čtenářem a svému příběhu dát takovou zápletku, která vás nenechá v klidu oddychnout. Někdy je těžké oddělit skutečnost od fantazie.

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Páni. Jen málo knih dokáže člověka takhle pohltit. Nechala jsem se tím příběhem strhnout. Až do poslední chvíle jsem se ani neodvažovala přemýšlet o tom, jak to asi dopadne, protože vždy, když jsem si myslela, že vím, mě ten nečekaný zvrat překvapil. Život tehdy a dnes je hodně odlišný. V určité pasáži v knize se psalo o tom, jak byl život v 60 letech sešněrovaný a dnes jsme svobodní. S tím jediným bych asi zase tolik nesouhlasila. Mám pocit, že lidé dnes jsou ještě více sešněrovaní. Příběh byl ale krásný. Moc dobře napsaný. Bylo fascinující prolínání postav a roku, kde se zrovna nacházíme.

16.02.2015 4 z 5

Bridget Jonesová: Láskou šílená Bridget Jonesová: Láskou šílená Helen Fielding

Spousta lidí je zklamaná. Proč? Ten příběh byl skvělý, Helen píše stylem sobě vlastním. Může být zklamaný ten, kdo čeká Bridget jako před před 15 lety. Jenže Helen F., Bridget i všichni ostatní se vyvíjí, mění a tím se mění i příběh. Nejsem zklamaná ani trochu. Knížka byla vtipná, zajímavá... super :-)

08.12.2014 4 z 5

Na stejné vlně Na stejné vlně Alexandra Potter

Knihu jsem právě odložila a moje pocity z ní? Kdyby to byla první kniha, kterou jsem od autorky četla, řeknu: "pěkný příběh, zápletka postav, myšlenka, námět, propracování". Protože jsem od ní ale četla i ty předešlé knihy, chybí mi zde to, čím se pro mě A. Potter odlišovala- postrádám kouzlo příběhu. Je to moc pěkná oddychová četba. Jak říkám, pěkně propracované osudy a myšlenka, ale...

13.08.2014 3 z 5

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Kniha má skvělý závěr. To předešlé? Příliš rozvleklé. Někdy se mi stalo, že jsem nedokázala pochopit, proč se Bella v prvních dílech chová nějak a v tomto tak, že by jí člověk občas řekl: "Prober se!"

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Jeden ze slabších dílů v sérii Twilight. Ale velmi důležitý pro osobnostní vývoj Belly a pochopení pouta, které vznikne mezi ní a Jacobem. I když je to po obsahové stránce a dějové díl, který mě tolik neuchvátil, emoce v průběhu čtení, nebyli méně silné než u ostatních dílů. S. Meyer je velmi dobrá vypravěčka.

03.04.2014 3 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Podle mě je tohle jeho nejlepší kniha. Drama, zápletky, styl, vyvrcholení.... to jsou jen některá slova, která mě napadají. Je úžasné, jak moc je tato kniha propracovaná. Na začátku se nadechnete a o pár hodin později při dočtení celé knihy hluboce vydechnete. Jednoznačně skvělá kniha

03.04.2014 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Dan Brown je jeden z nejlepších autorů thrillerů. Jeho knihy jsou propracované, důmyslné. Umí si s vámi velmi pohrát v průběhu celé knihy. Tuto nevyjímaje. Na můj vkus je však Inferno až příliš propletené. Konec je rozvleklý a tím zbytečně zdlouhavý. Kdyby celý děj ukončil o těch pár domnělých konců dříve, udělal by lépe. I tak ale stojí za přečtení- pořád je to neotřelý svět Dana Browna

03.04.2014

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Kniha, kterou by měl přečíst každý. Jistě, je začátku náročné čtení, rozvleklé a příliš natahované. Nicméně si myslím, že díky tomu máte od druhé poloviny pocit, jako byste tam byli a vše osobně prožívali. A to už nemluvím o pocitu, který ve vás vyvolá kniha po dočtení. Je to velmi propracovaný příběh, který se určitým způsobem dotýká nás všech.

03.04.2014 5 z 5

To nejlepší z nás To nejlepší z nás Nicholas Sparks

To nejlepší z nás je první kniha od tohoto autora, která mi přišla pod ruku. Kdybych jí chtěla nějak přiblížit, řekla bych, že je prostě a jednoduše "kouzelná". Tolik života, co na těch pár stránek dokázal nacpat, je obdivuhodné. Kniha se čte sama a od poloviny ztrácíte pojem o čase a místě a jste tichými pozorovateli lidských osudů. Romantika? Možná, ale hlavně život

25.07.2014 4 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Dobře napsaná kniha, která spojuje svět fantazie a reality. Knihu jsem četla jedním dechem. Dvěma dechy jsem jí věnovala své druhé čtení a na třetí se už moc nechystám. Co to podle mě vypovídá? Dobrá kniha, s dobrou myšlenkou, ale nevyvolá ve vás pocit, který by měla vyvolávat kniha s hodnocením skvělá, výborná, úžasná.