nikolet nikolet komentáře u knih

Krása nesmírná Krása nesmírná Irina Karnauchovová (p)

Krásné ruské pohádky, celé moje dětství. Jako malá jsem to hodně ráda četla. I teď po těch letech kdy jsem se k tomu dostala se to četlo jedním dechem.

30.01.2019 5 z 5

Patnáctiletý kapitán Patnáctiletý kapitán Jules Verne

Nádherná a smutná kniha. Autor zde popisuje hrůzy otrokářství. Patnáctiletý Dick, ještě dítě, se ke všem nástrahám a překážkám musí postavit jako dospělý. K tomu všemu má ještě zodpovědnost za ostatní.

24.03.2024 5 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Milá knížka pro děti, kde jsou popsány činnosti, které dnešní děti neznají. Bez dozoru rodičů byly od mala venku, měli svoje party. Dneska už žádný rodič nepošle dítě někam samotné.

10.02.2024 5 z 5

Osada Havranů Osada Havranů Eduard Štorch

Bylo moc pěkné přečíst si knihu a vidět rozdíl mezi hezkým filmem. Moc příjemné čtení.

31.01.2024 5 z 5

Lovci mamutů Lovci mamutů Eduard Štorch

Jedna z nejznámějších Štorchových knih. Pomáhá rozvíjet představu, jak asi naši předci žili. Autor čerpal z tehdejších archeologických nálezů.

16.11.2023 5 z 5

Cesta kolem světa za 80 dní Cesta kolem světa za 80 dní Jules Verne

Další krásná Verneovka. Bylo to takové doplňující čtení. Děj jsem znala z úžasného španělského seriálu.

16.11.2023

Vítězný oblouk Vítězný oblouk Erich Maria Remarque (p)

Nádherná knížka, která se četla jedním dechem. Vypráví o těžkém údělu uprchlíků, žijící v cizí zemi. Sympatický hlavní hrdina Dr. Ravik, který v životě o hodně přišel, a který vykonává pomstu na tom kdo mu v životě hodně ublížil.

16.11.2023 5 z 5

Tajuplný ostrov Tajuplný ostrov Jules Verne

Moje první Verneovka. Přečetla jsem ji, protože mě zajímalo, jaký je rozdíl mezi knihou a seriálem.

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Kniha naprosto o ničem. Čteno jako povinná četba k maturitě. Nezáživné. Nudné. Po první stránce to má člověk chuť vyhodit. Musela jsem si najít rozbor, abych to vůbec pochopila.

02.08.2018 odpad!

Pět neděl v ballóně: výskumná cesta tří Angličanů po Africe Pět neděl v ballóně: výskumná cesta tří Angličanů po Africe Jules Verne

Moje první Verneovka, u které jsem dopředu neznala děj. Četla se dobře, hezké ilustrace.

16.11.2023

Miluj bližního svého Miluj bližního svého Erich Maria Remarque (p)

Krásná, ale smutná kniha. Popisuje těžký život uprchlíků. Muselo to být strašné být bez domova, skrývat se, strach z odhalení, nevědět komu věřit a komu ne.

20.05.2019 5 z 5

Cyrano z Bergeracu Cyrano z Bergeracu Edmond Rostand

Nádherná kniha. Hodně mně překvapil konec.

21.08.2018 5 z 5

Ptáci v trní Ptáci v trní Colleen McCullough

Krásná kniha, která se četla jedním dechem.

02.08.2018 5 z 5

Němá barikáda Němá barikáda Jan Drda

Strašně smutné čtení. Doba heydrichiády musela být hrozná. Nevědět komu věřit a komu ne, aby ho potom neudal.

25.02.2024 5 z 5

Podivuhodná dobrodružství výpravy Barsacovy Podivuhodná dobrodružství výpravy Barsacovy Jules Verne

Hezká knížka, kde jsou představeny vynálezy budoucnosti. Děj rychle plyne. Hlavní hrdinka je sympatická.

26.12.2023 5 z 5

Maják na konci světa Maják na konci světa Jules Verne

Nebylo to špatné, četlo se to dobře. Ale chybělo mi tam víc akce. Myslela jsem si, že přeživší strážce jim bude víc škodit a postupně je likvidovat.

09.12.2023 4 z 5

Krvavé příběhy z hradů a zámků Krvavé příběhy z hradů a zámků Felix Krumlowský (p)

Čekala jsem od toho víc než jen převyprávění událostí z hodin dějepisu. Krvavých příběhů je tam pomálu. Některé příběhy se mi líbili, jiné tam být nemuseli a byli naprosto zbytečné(Bouzov, Pražský hrad), jiné mi chyběli.

20.08.2018 3 z 5

Pohádky Pohádky Karel Jaromír Erben

klasika dětství

20.08.2018 5 z 5

Malostranské povídky Malostranské povídky Jan Neruda

Hezký příběh Přivedla žebráka na mizinu. Jinak nic moc.

02.08.2018 1 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Dobře čtivé básničky. Nejoblíbenější je Svatební košile.

02.08.2018 5 z 5