Nikolaoss Nikolaoss komentáře u knih

Mladý mesiáš Mladý mesiáš Anne Rice (p)

Knihu ráda doporučím každému, kdo se zajímá o historii v daném období, ale i ostatním, kteří si jen chtějí přečíst dobrou knihu se zajímavým a neotřelým tématem. O dospělém Ježíši se toho dá přečíst spousta, ale tahle kniha nabízí pohled na to, jaký mohl být jeho život mezi sedmým a osmým rokem, že i on byl jednou dítětem.

18.05.2016 4 z 5

Asfalt Asfalt Štěpán Kopřiva

Partička bývalých žoldáků v pekle ukáže čertům a démonům, že do té doby vůbec netušili, co peklo je. Nádherné a perfektně promyšlené Kopřivovo peklo obrátí doslova vzhůru nohama a vy jim budete nahlas fandit! Při popisu jejich strastiplné cesty peklem od „dušovodu“ k Luciferovu výtahu není nouze o dost drastické, krvavé, ale i humorné situace. Hoši jdou do bitvy tak, jak jsou zvyklí – naplno a i když jim chybí obvyklá výzbroj elitního komanda, dokážou si poradit. Kuffenbach se ozbrojí svým ledovým klidem, Vorošilov ostře broušenou polní lopatkou a ostatní poberou, co z mrtvých démonů odpadne. Za nimi zůstává zkáza, jakou peklo nepoznalo a na konci už je rozvrat pekla absolutní.
Bavila jsem se skvěle!

16.05.2016 5 z 5

Rhett Butler Rhett Butler Donald McCaig

V průběhu čtení mi došlo, že kniha Rhett Buttler se nesmí srovnávat s předchozím dílem paní Mitchelové Jih proti Severu. Pohled pana autora je natolik odlišný, že by srovnávání ubíralo dílu na kvalitě a to si rozhodně nezaslouží. Je proto lepší brát ho jako samostatnou knihu a na původní dílo zapomenout. Pak je možné vychutnat si příběh o Rhettovi bez zklamání. Popis válečných časů na Jihu byl zajímavý a líbilo se mi, že jsem se dozvěděla více o postavách jako je Belle Wattlingová nebo Rosemary Buttlerová.

14.05.2016 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Toto je pro mě absolutní kniha roku! Parádní příběh, fascinující svět, děsivé a tajemné zlo a sympatičtí hrdinové. K tomu vypravěčský talent paní Stehlíkové - prostě paráda. Nemůžu se dočkat pokračování!

12.05.2016 5 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Moc příjemná kniha! Britt-Marii jsem nejdříve měla chuť zaškrtit, knihu odložit a najít si nějakou s milejší hlavní hrdinkou, ale jak jsem ji více poznávala, začala mi být sympatická. Kniha byla mým prvním setkáním s panem autorem, ale rozhodně ne posledním.

02.05.2016 5 z 5

Andělská tvář (1) Andělská tvář (1) Hana Marie Körnerová (p)

Jak se říká, dobré zamilované příběhy nestárnou :) a o této knize to platí. Ač ji mám už dlouho, stále se k ní vracím a příběh se mi pořád líbí stejně, jako poprvé. Paní Körnerová píše moc hezky, má bohatou slovní zásobu a cit jak pro romantiku, tak pro dramatické chvilky. Doporučuji k přečtení všem, kdo mají rádi dobře napsané zamilované příběhy a trošku napětí v historických kulisách.

17.04.2016 5 z 5

Obránci Ulthuanu Obránci Ulthuanu Graham McNeill

Po pomalejším rozjezdu byla kniha nakonec akční a napínavá. A pochopitelně končí v nejlepším, takže pořízení druhého dílu je prakticky nutnost :)

15.04.2016 3 z 5

Spratek Spratek Steven Erikson (p)

Od pana autora jsem bohužel žádnou další knihu nečetla, takže nemohu posoudit Spratka vzhledem k jeho ostatním dílům. Můžu ale říct, že má rozhodně zajímavé nápady, nebojí se být třeskutě vtipný a místy i lehce nechutný a rozhodně se nebojí zarýpat si do kolosu, jakým Star Trek jsou. Ačkoliv byly příhody posádky lodi spratek sem tam neuvěřitelně šílené (planeta Koťátek), bylo vidět, že pan Erikson má své postavy a světy dobře promyšlené. Mohl sice něco více rozvést, ale nejspíš by to bylo už jen zbytečné natahování. Takto zůstalo dost prostoru pro moji vlastní představivost.
Kniha je ideální jako odpočinek, ale zdaleka bych nesouhlasila s anotací, že je vhodná pro fanoušky Star treku, nebo případně jen pro ty, kteří si neberou rýpání do jejich oblíbených hrdinů moc osobně. Protože se nejedná o nijak náročné čtení a dílo neklade extrémní nároky na pozornost čtenáře, byla kniha milým společníkem na dlouhou cestu vlakem.

06.04.2016 3 z 5

Stopy v oblacích Stopy v oblacích Richard Askwith

Kniha má poněkud rozpačitý začátek, kde se pan autor věnuje především historii britských vrchařských závodů, asociací a klubů tudíž pro toho, kdo není fanouškem běhů do vrchu nebo je jen běžec hobík není v podstatě téměř přínosem ale jen zajímavostí.
Kniha mě začala opravdu bavit až v kapitole věnované Kennymu Stuartovi, tedy asi ve druhé třetině. Jednak se jednalo o skutečně zajímavou a legendární postavu vrchařských závodů a dvak konečně pan autor chytil slinu a krása závodů v kopcích začala vyvěrat ze spodních proudů příběhu na povrch. Tuto tendenci už si pak vyprávění zvládlo udržet. Dokonce se mi zdálo, že konečně dostávám tu porci čtení, kterou jsem očekávala – konečně jsou tu popisy závodů, konečně píše více osobně o lidech kolem závodů, popisuje i vlastní pokusy o okruh po 42 kopcích okruhu Bob Graham Round. Tato část knihy – zhruba od druhé třetiny až do konce, bude každého běžce bavit.
I přes rozpačitý začátek mohu knihu doporučit všem zájemcům o běh v přírodě, zejména v horách. Fakty na startu je prostě třeba se chvilku prokousávat a vydržet, protože pak to stojí za to.

30.03.2016 4 z 5

Samotáři Samotáři Lex Thomas

Román Karanténa dokazuje, že v jednoduchosti je krása. A taky, že je škoda, že některé knihy končí ve výprodejích.
V příběhu prostě nic neskřípe. Všechno funguje jak dobře namazaný stroj, je tu boj o přežití, přátelství, láska a nenávist až za hrob. Nenudila jsem se ani vteřinu a knihu jsem prostě neodložila.

29.03.2016 4 z 5

Pod nekonečnou oblohou Pod nekonečnou oblohou Veronica Rossi

Příjemný, oddechový příběh z postapokalyptického světa, který se drží klasického schématu postapokapo storek. Dva, nemají se rádi, potřebují se, cestují spolu, zamilují se… Skoro bych řekla, že to bude nuda, kdyby nebylo příjemného vypravěčského stylu paní autorky. Dokázala se vyhnout většině klišé, které v takových příbězích ztrpčují čtenáři život. Děj utíká příjemně a svižně a postavy i jejich pohnutky jsou uvěřitelné. Nenáročné čtení na jeden večer.

23.03.2016 4 z 5

Řekni vlkům, že jsem doma Řekni vlkům, že jsem doma Carol Rifka Brunt

Pro mě byla kniha velice zajímavým pohledem do životů hlavních postav a opravdu mi, díky talentu paní autorky a skvělé práci paní překladatelky, umožnila prožít velmi silný příběh a zařadila se po bok knih, které „změní pohled na svět“. Vím jistě, že se ke knize vrátím a všem ji můžu ze srdce doporučit.

17.03.2016 5 z 5

Jezdci Jezdci Jilly Cooper

Moje nejmilejší kniha (jako všechny autorčiny). Úžasné postavy, úžasné prostředí a dokonalé spisovatelské umění paní Cooperové - podařené dialogy, příjemný popis. Vřele doporučuji.

17.03.2016 5 z 5

Dcera čisté krve Dcera čisté krve Anne Bishop

Celou trilogii určitě doporučuji k přečtení, já sama ji nepochybně budu číst ještě několikrát, protože opravdu stojí za to. Na poprvé fascinuje a na opětovné čtení zůstává zajímavým a lákavým oddechovým kouskem. Mezi klasiku žánru se sice nezařadí, ale určitě stojí za pozornost.

11.03.2016 4 z 5

Drsný spasitel Drsný spasitel Miroslav Žamboch

Musím přiznat, že donedávna, či spíše do přečtení Drsného spasitele, jsem se neřadila mezi fanoušky pana Žambocha. Teď vlastně nechápu, proč to bylo a mám pocit, že jsem se o něco ochudila :). Písemný projev pana autora je totiž více než příjemný a velice čtivý. Líbil se mi postapokapo svět, líbil se mi hlavní hrdina ... celkově to byla kniha, která mě prostě bavila!

07.03.2016 5 z 5

Jak stvořit dívku Jak stvořit dívku Caitlin Moran

Při čtení jsem sice neřvala smíchy, ale zato mi autorka předhodila nový pohled na lecjaké záležitosti. Líbí se mi autorčin styl a slovní zásoba. Za mě čtyři hvězdy.

02.03.2016 4 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Od knihy jsem očekávala hodně a nezklamala mě. Autorka svojí prvotinou dobře nakročila do další nezapomenutelné série. I když příběh se drží klasického schématu pro romány tohoto typu, působí svěžím a originálním dojmem. Paní Tahir rozhodně umí psát, nenudí, zbytečně nic neprotahuje, takže zaujme každou stránkou. Nemá tendenci zatahovat děj do slepých uliček a sdělovat nepodstatné a zbytečné detaily. Vybudovala zajímavý svět a zabydlela v něm kvalitní postavy. Při čtení knihy jsem zapomněla na čas a musela jsem ji dočíst za každou cenu, abych se dozvěděla, jak první část příběhu dopadne. Trošku mě mrzelo jen to, že kniha končila, už se nemůžu dočkat dalšího dílu!

20.02.2016 5 z 5

Kdo pohne osudem Kdo pohne osudem Jane Stubbs

Kniha, ačkoliv se nejedná o žádný supertrhák, mě bavila. Určitě za ní ale nehledejte žádnou akční zábavu. Jako původní Jana Eyrová je to spíše společenský román k zamyšlení nad charaktery lidí a k odpočinku u krbu a skleničky vína :). Krb nemám, bohužel :).

15.02.2016 3 z 5

Jen jedna bude královnou Jen jedna bude královnou Philippa Gregory

Děj knihy rozhodně není popisem poklidně plynoucí historie a šťastného rodinného života hlavních hrdinů. Naopak co kapitola to zvrat na politické scéně tehdejší Anglie. Koneckonců probíhá stále Válka růží a oba rody si navzájem nic nedarují.
Zpracování tématu je, u paní Gregory, jako vždy kvalitní. Umí dobře vypíchnout podstatné události a zasadit do nich svoje hrdiny přirozeně a věrohodně. rozhodně jsem se nenudila, spíš naopak, občas je problém se od stránek urvat :).

05.02.2016 4 z 5

Kartář Kartář Charlie Greenberg

Příběh je z počátku trochu zmatený, než člověk pochopí, jak se to vlastně má s těmi karetními výklady a minulými životy. Když se objeví Gliss, začne se všechno rychleji rozmotávat a je možná škoda, že to autor vzal takovým poklusem. Setkání kartáře s postavami v jiných světech a jeho souboje s těmi, kteří ho pronásledují, je docela zajímavé, jen je všechno hodně uspěchané. Škoda, že si s tímto autor nedal více práce. Příběh i zápletka mají slušný potenciál na celkem tlustou bichlici. Knížečka je ale docela útlá, má jen 105 stran a konec je jak pád z útesu. Na půl straně autor vše shrne a působí to dojmem, jakoby měl vlastních postav dost a chtěl se jich co nejrychleji zbavit. Jedno mu ale nelze upřít – i když karty, které v příběhu kartář používá, nejsou kupodivu Tarotové, o Tarotových kartách rozhodně něco ví.
A mimochodem – na ten výklad karet bych šla :)

02.02.2016 3 z 5