nicolettkaa nicolettkaa komentáře u knih

Za závojem Za závojem Lydia Laube

Předně nechápu, že někdo jede dobrovolně pracovat do země, kde je žena méně než dobytek. A to nemluvím o svobodné ženě, která cestuje sama! Pak se samozřejmě všemu diví a je rozhozená, v jakých podmínkách musí žít a pracovat.
Kromě toho se kniha moc dobře nečte, autorka se často opakuje a celkově je to prostě takové....meh.

02.02.2023 2 z 5

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

Myslím, že tohle se objektivně hodnotit prostě nedá. Literární hodnota nevalná. Vypovídající hodnota o tehdejší době a o životě v úkrytu už o něco lepší. Nejvíce mě ale fascinovala to, že se dokázali skrývat tak dlouho a nezbláznili se z toho.
Nechápu, proč je stále na seznamech povinné četby.

02.02.2023

Poirotova pátrání Poirotova pátrání Agatha Christie

Při půjčování v knihovně jsem netušila, že se jedná o soubor povídek. Já na ně prostě nejsem. Čtou se sice dobře, ale musím přiznat, že Hercule už mi lezl na nervy. Hlavně tím jak neustále shazoval Hastingsa. Se divím, že se s ním ještě vůbec bavil.
Některé povídky jsou lepší, některé horší. Příště raději román.

02.02.2023

Moje Pacifická hřebenovka Moje Pacifická hřebenovka Monika Benešová

Na knihu jsem se těšila, protože jsem četla vesměs pozitivní ohlasy a mám ráda cestopisy, ale nakonec jsem byla zklamaná.
Styl psaní mi přijde takový nijaký. O PCT jsem toho z knihy moc nedozvěděla. Řekla bych jen, že není třeba psát o každé věci, která se vám v životě přihodí nebo které dosáhnete. Ne každý na to má. Knihu nehodnotím.

17.01.2023

Všechny krásné lži Všechny krásné lži Peter Swanson

Knihu jsem dostala, jinak bych se k ní určitě nedostala. Za mě dost předvídatelný děj, všechny postavy mi byly nesympatické. Nemohu hodnodit lépe a knihu posílám dál.

17.01.2023 2 z 5

Povídky podivných Povídky podivných Ransom Riggs

Přestože nejsem vůbec povídkový typ, tyhle mě bavily vlastně všechny. Jen některé o fous míň. Navnadilo mě to, abych si zase přečetla Sirotčinec (a zároveň dočetla zbývající díly).

08.01.2023 4 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Jak jsem se na tuto knihu těšila, tak mě i zklamala. Pro mě až nadbytečně moc stránek (a to mi normálně nevadí "tlusté" knihy). Také jsem čekala, že se celá kniha bude věnovat internaci sester a jejich pobytu v klášteře. Součásná linka s Lenou mi tam vůbec neseděla, navíc když vezmu členy její rodiny, které se postupem času "objeví". Až moc náhod na jednom místě. Také "zázračná" napravení určitých osob mi do knihy moc neseděly. Je možné ale že jsem tak kritická jen protože Bílou Vodu znám a jsem trochu zaujatá. Samozřejmě s tím, co se za komunismu dělo, nesouhlasím, přestože nejsem věřící.

07.01.2023 3 z 5

Wíbuch Plýny Wíbuch Plýny Jeffrey Patrick Kinney

Jako předešlé roky jsem knihu koupila pro synovce. Ten ji měl přečtenou během chvilky a říkal, že dobrý. Jak ho znám, tak u jednoho přečtení neskončí. U cílové skupiny tedy obstojí.
Za mě teda už hodně slabé (oproti prvním dílům).

07.01.2023

Smrt na Nilu Smrt na Nilu Agatha Christie

"Teda vy tam máte postav jako na orloji!"
Prvních asi sto stran, než se představily všechny postavy, bylo dost náročných. Chvíli mi pak trvalo zorientovat se, kdo je kdo. Pak se ještě nějakou desítku stránek čeká na hlavní zápletku. Kvůli tomuto ubírám jednu hvězdičku. Samotné vyšetřování mě už bavilo, vraha jsem opět neodhalila. Měla jsem jiného adepta.

07.01.2023 4 z 5

Zakázaná oáza Zakázaná oáza Choga Regina Egbeme

Při čtení jsem uvědomovola, jak moc vděčná jsem za to, že jsem se narodila zrovna tady. Žít někde, kde o tom, jak budeš žít, po většinu tvého života rozhoduje někdo jiný, je pro mě nepředstavitelné.
První díl Za zlatými mřížemi jsem nečetla, ale určitě si ho přečtu, protože mě zajímá život Chogy a ostatních žen v harému, přestože styl psaní mi úplně nesedl.

07.01.2023 3 z 5

"Velmi zajímavá je otázka kapitána Domkáře: jsou-li v našem státě tři třídy: dělnická, rolnická a pracující inteligence, kam patří důstojníci? Nuže, soudruzi, já se domnívám, že jsme pracující inteligenti."
"Prečo?" otázal se nespokojeně Terazky.
"Prečo máme byť inteligenti, keď jsme nič neurobili?"
"To je jen takové zařazení," uklidňoval ho Ořech, "jinak samozřejmě nemáme s inteligencí nic společného!"

Na mě byla kniha zdlouhavá a některé situace se opakovaly. Ale určitě pobavila, i když tehdejší doba moc k smíchu nebyla.

13.12.2022 3 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Po přečtení ani nedokážu říct, zda se mi kniha líbila nebo ne. Rozhodně je to těžší četba a hlavně hodně drsná a temná.
Mně dost mrazilo ze samotné mluvy pana Kopfrkingla. Myslím, že ve mně zůstane dlouho.

13.12.2022

Slova, která jsem si přál napsat sám Slova, která jsem si přál napsat sám Robert Fulghum

Řadím se k těm, které tato kniha zklamala. Čekala jsem klasického Fulghuma, ale bohužel... citace jiných osobností mě až na pár výjimek neoslovily.

13.12.2022 2 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Knihy od Liane Moriarty se sice čtou dobře, ale pro mě to není zrovna čtenářský zážitek. Navíc se spousta motivů v jejích knihách opakuje, takže mě máloco překvapí. V tomto příběhu mi navíc všechny postavy lezly na nervy. Nevím, zda na nějakou další budu mít ještě odvahu.

13.12.2022 2 z 5

Děti osudu Děti osudu Michel Bataille

Ač mě to mrzí, knihu nemohu hodnotit úplně kladně. Sice jsem ráda, že jsem si zopakovala některá fakta ohledně 1. světové války, ale jako celek mě kniha prostě nebavila. Z odstupem několika týdnů si ani přesně nepamatuji, jak hlavní hrdinové skončili a o co v knize vlastně šlo.

13.12.2022 3 z 5

Mladý muž & bílá velryba Mladý muž & bílá velryba Vladimír Páral

Tak jsem si doplnila mezery v české klasice, ale nemohu říct, že bych z ní byla zrovna nadšená. Myslím, že si za pár týdnu ani nevzpomenu o čem to vlastně bylo. Přečíst se určitě dá (hlavně díky své délce), ale moc si toho z ní neodnáším.

29.10.2022 2 z 5

Konec frývaldovského kata Konec frývaldovského kata Jiří Krutil

Kniha mě zaujala názvem, protože Frývaldov je hned za kopcem. Nemohla jsem ji nechat v knihovně bez povšimnutí. Ale podle anotace jsem tedy čekala něco jiného - hlavně více o čarodějnických procesech a méně.... všeho okolo. Dokonce i ten konec kata jsem čekala jiný. Podle mě autor rozehrál spoustu dějových linek, ale u žádné nešel do hloubky a bral to jen tak povrchně. Chápu, že chtěl zmínit všechny strasti, které trápily tehdejší lid, ale méně je někdy více. Nevím, jestli je to jen mou nepozorností, ale některé časové skoky se mi zdály trochu nelogické a některé osoby stárly rychleji než ostatní.

29.10.2022 3 z 5

A příště lépe A příště lépe Dušan Spáčil

Naprosto souhlasím s předchozím komentářem DK197. Ve výsledku jsem ale ráda, že jsem si knihu přečetla.

29.10.2022 3 z 5

Švadlena Švadlena Rosalie Ham

Na to jak jsem se na knihu těšila, jsem hodně zklamaná. Postav se zde vyskytuje až moc a k žádné jsem necítila sympatie. Autorka nešla v charakteristice osob moc do hloubky a celkově mi příběh přišel nedotažený. Takové nemastné, neslané.

29.10.2022 2 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

POZOR, MOŽNÝ SPOILER
Za mě jedna z nejlepších detektivek, které jsem kdy četla. Napnutá jsem byla až do konce a knihu jsem nemohla odložit, dokud jsem se nedozvěděla, kdo za tím vším stojí. Moji "favoriti" totiž zemřeli mezi prvními. Doporučuji a budu se těšit na další setkání s paní Agathou.

29.10.2022 5 z 5