nicolettkaa nicolettkaa komentáře u knih

Dcery nepřátel státu Dcery nepřátel státu Jana Roubíková-Švehlová

Téma knihy je něco, na co by se nemělo zapomenout. Zpracování knihy se mi ale moc nelíbilo. Pokud autorka zpovídala ostatní "dcery" osobně a pokládala otázky, uvítala bych, kdyby kniha byla psáná formou interview. Takhle ty skoky myšlenek nedávaly občas smysl. Hned vyprávění autorky skákalo z jednoho období do druhého....

Zařazeno do čtenářské výzvy 2019 jako Kniha, která má na Databázi knih v době čtení méně než 10 komentářů.

19.01.2019 3 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Odstíny šedi jsem četla už před nějakou dobou. Podlehla jsem nátlaku, kdy o knize mluvilo celé dámské osazení v práci a chtěla jsem tedy zjistit, proč takový humbuk. Knihu jsem přečetla a stejně jsem na to nepřišla. Měla jsem Odstíny stažené v pdf a během čtení jsem měla chuť notebook několikrát prohodit oknem. Hlavně pasáže o "vnitřní bohyni" mi lezly neskutečně na nervy a kdyby autorka neopakovala neustále to samé dokola, kniha mohla být tak poloviční. To, že proliskat obě hlavní postavy hned na začátku, snad netřeba zmiňovat. Už si nevzpomínám, za co měla být ta jedna hvězda.....:/

15.01.2019 1 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Začátek byl tentokrát moc zdlouhavý a vlastně konec také. Navíc mi přijde, že Nesbo z Harryho dělá tak trochu supermana :D Přesto mě to pořád bavilo a hlavně jsem tentokrát poprvé odhalila vraha i já. Určitě budu pokračovat v sérii dál.

30.12.2018 4 z 5

Já o koze, on o voze… Já o koze, on o voze… Simona Monyová (p)

Knihu jsem pred lety dostala jako darek, po case jsem po ni sahla znovu, protoze jsem si vubec nepamatovala, o cem vlastne byla.... parkrat jsem se sice zasmala, ale jinak mi to prislo, jak denicek ufnukane zenske, proti ktere se snad spikl svet nebo alespon chlapi :-D

17.12.2018 2 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Další pecka od Nesba. Sněhuláka jsem teď četla po druhé a bavilo mě to pořád stejně. Čtu od prvního dílu a spoustu věcí mi tak teď dávalo i větší smysl. Už se těším na další díl.

Atmosféru mi dokreslovala venkovní bílá pokrývka :D

17.12.2018 5 z 5

Můj život Můj život Harry Pollak

Ke knize jsem se dostala náhodou přes kamarádku. Byla jsem přijemně překvapená. Neobyčejný příběh člověka, který se jen tak před něčím nezastavil a který se rozhodl, že ho sám odvypráví. Až na některé cestovatelské pasáže, které mě moc nebavily, nemám knize, co vytknout.

30.11.2018 4 z 5

Spasiteľ Spasiteľ Jo Nesbø

Další Holeovka, kterou jsem zhltla během pár dní. Nesbo píše naprosto bravurně a hlavně čtivě. Více netřeba dodávat!

30.11.2018 4 z 5

Říše slunce Říše slunce J. G. Ballard (p)

Na knihu jsem se těšila, protože měla vyprávět o válce zase z jiného světa, než knihy které obyčejně čtu, ale nakonec mě to tak strašně nebavilo. Podnítilo mě to k tomu zjistit si více informací o průběhu války v Číně, ale to je tak vše.

18.11.2018 2 z 5

L. A. Přísně tajné L. A. Přísně tajné James Ellroy

Kriminálka jak má být! Sice jsem se občas ztrácela v tom, kdo je kdo (budu si to muset přečíst ještě jednou, pozorněji a dělat si poznámky), ale i tak mě to bavilo.

03.11.2018 5 z 5

Chaloupka strýčka Toma Chaloupka strýčka Toma Harriet Beecher Stowe

Důležitost knihy vidím hlavně v tématu, kterému se věnuje, ale především tomu v jaké době byla napsána. Určitě to chtělo hodně odvahy!

Mně osobně by nevadilo, kdyby byla kniha trochu zkrácená. Některé postavy se mohly úplně vynechat (obzvláště ty, u kterých jsme se nedozvěděli, jak to s nimi dále dopadlo) a na můj vkus se až moc mluvilo o náboženství. Jsem ráda, že jsem si Chaloupku přečetla, ale znovu bych do ní už nešla.

03.11.2018 3 z 5

Hon na lišku Hon na lišku Roald Dahl

Knihy Roalda Dahla mám ráda, ale Hon na lišku mě moc nenadchl. Ze začátku, kdy se gremlini ukázali jako záškodníci, jsem se bavila, ale pak to šlo z kopce. Druhá půlka už je pak jedna velká depka. Normálně se v nich vyžívám, ale tohle se mi četlo opravdu špatně.

17.10.2018 3 z 5

Osvětim: Nacisté a konečné řešení Osvětim: Nacisté a konečné řešení Laurence Rees

Kniha je napsaná velice poutavě a čte se moc dobře. Oceňuji to, že se autor nevěnoval jen samotné Osvětimi, ale popsal i věci, které s ní souvisely buď jen okrajově nebo vůbec a přesto měli vliv na "konečné řešení". Zvlášť zajímavé a hodnotné jsou výpovědi očitých svědků - především bývalých vězňů a členů SS.
Všem, kterým toto téma není cizí a zajímá je, doporučuji.

23.09.2018 5 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

KOMENTÁŘ MŮŽE OBSAHOVAT SPOILER
Červenka a Nemesis mě bavili o něco víc, ale i tak se Pentagram četl velmi dobře. Vraha jsem jako v předchozích dílech neodhalila. Konečně jsem se ale dočkala toho, že Harry rozlouskl případ vraždy své parťačky a Waaler dostal, co si zasloužil aneb na každou svini se vaří voda.

09.09.2018 4 z 5

Už zase skáču přes kaluže Už zase skáču přes kaluže Alan Marshall

Knihu jsem dočetla až na druhý pokus, ale bylo to pro mě vyložené utrpení. Možná tady budu za nesoucitný kus ledu, ale tak strašně mě to nebavilo. Oceňuji odhodlání Alana postavit se svému handicapu (o kterém ani nevěděl, že handicap je), ale to je tak vše.

07.09.2018 3 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Sci-fi obykle nečtu, není to úplně můj šálek kávy, ale Marťan není úplně jen tak ledajaké sci-fi. Kniha je plná vtipu, Mark má podobný smysl pro humor, což mě hodně bavilo. Film jsem viděla dřív, ale přesto jsem si čtení užívala a říkala si, kdy už ho konečně zachrání. Jen jsem se ztrácela v technických parametrech a chemických vzorečcích, ale chápu, že bez nich by se kniha neobešla.

31.08.2018 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Nejprve jsem viděla film, takže jsem věděla, co mám čekat. Knížka mě přesto, že jsem měla představu, jak to dopadne, hodně bavila a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Číst ji ale před shlédnutím filmu, užiju si ji asi víc :)

23.08.2018 4 z 5

Deník z Guantánama Deník z Guantánama Mohamedou Ould Slahi

Kniha pro mě byl docela utrpení. Podle textu na obálce jsem čekala něco jiného. Dočetla jsem jen proto, že nerada nechávám knížky nedočtené.
Nechci se pouštět do toho, zda je Muhammed vinný nebo nevinný, ale spousta věcí mi nedává smysl. Obzvlášť, že rukopis vůbec mohl vyjít, i když prošel cenzurou, která v některých pasážích také nebyla moc logická.

21.08.2018 2 z 5

Skřítkové pod Kašperkem Skřítkové pod Kašperkem Jaroslava Voráčková

Jako celek mě knížečka moc nezaujala. Některé pověsti jsou lepší, některé horší. Chybí mi na nich větší propracovanost a u některých pořádná zápletka. Ilustrace jsou ale úžasné.

12.08.2018 3 z 5

Dobrodružství šneka Krasíka Dobrodružství šneka Krasíka Slavomír Szabó

Pohádky nejsou nijak zvláštní, ale určitě neurazí. Mně se líbí, že vypráví o reálných místech v Moravském krasu, která jsem během dovolené stihla navštívit. A právě mě kniha inspirovala k plánování dovolené na Slovenský kras :)

09.08.2018 4 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Nesbo a Hole jsou prostě třída. Knihu jsem nemohla odložit, dokud nebyla dočtená. Konec mě šokoval, ještě že Harry musí do všeho neustále šťourat, až nakonec vyšťourá celou pravdu. Už mi jen chybí, aby vyřešil odložený případ z minulého dílu, přece jen zasahoval i do Nemesis. Těším se na další!

09.08.2018 5 z 5