Netopyr07 Netopyr07 komentáře u knih

Daleko od hlučícího davu Daleko od hlučícího davu Thomas Hardy

Je to skutečně "romantická klasika" a jsem ráda, že jsem ji přečetla. Viděla jsem i dvě filmová zpracování, první z roku 1998 a druhé z 2015. To první je víc jak tři hodiny dlouhé, za to je vskutku podle té knihy, nic tam nechybí, ani nepřebývá. Ale pro mě bylo dobré si přečíst knihu z toho důvodu, že jsou zde popsány myšlenkové pochody účastníků.. a krom toho, je tam nádherně poeticky popsána krajina atd. Takže vřele doporučuji!

14.04.2022 5 z 5

Šarlatový a černý Šarlatový a černý John P. Gallagher

Toto mě překvapilo, protože znám film, který je výborný a běhá vám u něj mráz po zádech. Gregory Peck je prostě borec! A on ten příběh není vymyšlený, on je skutečný a knižní podoba je spíš dokumentací odboje v Římě a popis toho, co se tam dělo, kdo komu pomáhal a kdo komu podrážel nohy... Nádhera, i když je to velmi popisné !

03.01.2022 4 z 5

Pojízdný krámek snů Pojízdný krámek snů Jenny Colgan

Čteno na Výzvu - knihovnice a knihkupkyně... Kdyby to bylo tak jednoduché, chacha... Slušně vystavěný příběh.. až na ten závěr, vcelku očekávaný a "od začátku předvídatelný". Nicméně milá oddechovka :-)

14.09.2020 4 z 5

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Z mého pohledu zajímavý vhled do osobnosti člověka trpícího duševní chorobou. Z toho, jak si Aza pořád "ňoupe bolístku na prstu" jsem doslova šílela, a zdá se, že to není jen můj problém :-)) - ale díky tomu podrobnému popisu, co může člověk prožívat, už trochu více chápu tiky lidí kolem mě :-)) Příběh se mi líbil.

27.07.2020 5 z 5

Výlet za všechny peníze Výlet za všechny peníze Jeff Kinney (p)

Chachacha... tak tento díl mě vážně bavil. Sice ke konci už toho bylo moc, ale to bylo jen asi 20 stránek. Zasmála jsem se i nahlas. Možná mám období, kdy mi stačí málo cha cha cha...

17.12.2018 5 z 5

Návrat domů Návrat domů Yaa Gyasi

Smekám před autorkou. Úžasně napsané. Četla jsem knihu asi dlouho (hlavně proto, že jsem čtení prokládala jinými knihami), ale o to víc mě zřejmě okouzlila. Drsné i milé příběhy, rodinné vztahy přes celé věky, stálý podtext rasismu, otrokářství, strach z jinakosti... který trvá dodnes. Vřele doporučuji!

15.12.2018 5 z 5

Jiří Suchý - Mé srdce - tisíc kilowatt Jiří Suchý - Mé srdce - tisíc kilowatt Magda Hettnerová

Jó, pan Suchý, to je BOREC! Jeho odpovědi jsou nevyhýbavé a vtipné. Ničím se nechlubí a je zdravě sebekritický. Moc hezká odpověď na předposlední otázku Kam podle Vás spěje svět? "Na tohle neodpovím, protože bych musel použít sprosté slovo." :-)))

07.10.2018 5 z 5

Sonety Sonety William Shakespeare

Poezii moc nemusím, ale Sonety jsem již delší dobu chtěla přečíst. Díky tomu, že jsem se to již někde dověděla, nezaskočilo mě, že valná většina sonetů je psána muži. Nejlepší je pro mě 116. Vtipné je, že jej má jako oblíbený i Margaret v Rozumu a citu :-)

11.01.2018 3 z 5

Zelňačka Zelňačka René Fallet

Výborná oddechovka, ten jazyk :-)) Zhruba ve třetině knihy mi došlo, že jsem "kdysi" viděla film z Funesem a tím druhým :-) Knížka je bezva!

29.12.2017 5 z 5

Plavý kůň Plavý kůň Agatha Christie

Páni, to byla krásná detektivka! Nejprve jsem byla trochu na rozpacích a přemýšlela, zda v 60. letech existovaly vymoženosti jako myčka, či co tam je uvedené.. Ale pak se příběh rozeběhl a já poprvé v životě nakoukla na zadní stránky, zda moje hrdinka přežije, protože jsem se o ni začala bát :-) Vřele tuto knihu doporučuji.

26.05.2017 5 z 5

Madisonské mosty Madisonské mosty Robert James Waller

Nejprve jsem viděla film. Protože mi tam jedna situace nesedla (když Franceska vyjede na Roberta, že jejich sblížení pro něj byla jen jedna z mnoha epizod, které prožil), chtěla jsem znát knižní podobu. Takže su ráda, že Clint E. film trošku poupravil a že Franceska je ve skutečnosti tou klidnou osobností, kterou jsem ji "chtěla mít". Kniha se čte lehce, milý oddechový příběh o tom, že láska kvete v každém věku a tu "osudovou-životní" může člověk potkat nečekaně a kdykoli.

07.02.2017 5 z 5

Pyramidy Pyramidy Terry Pratchett

Ty Mrcha, můj milovaný favorit :-D Geniální matematik.

06.02.2016 4 z 5

Žila jsem již před staletími Žila jsem již před staletími Barbara Erskine

Moje nejoblíbenější od Erskinové. Když člověk přečte pár jejích knih po sobě, přijde na to, že jsou "na jedno brdo". Sice jiné prostředí, ale de facto stejný scénář a podobná zápletka a pak už je toho moc a příběh je příliš předvidatelný. Ale i tak se čtou dobře, taktéž díky dobrému překladu.

25.01.2016 5 z 5

Děravé paměti - Šedesát báječných let pod psa Děravé paměti - Šedesát báječných let pod psa Michal Viewegh

Páni... Docela dost soucítím s těmi, kteří Michala zklamali, protože si to s nimi parádně vyřídil přes stránky svých pamětí :-D Jinak se mi pár věcí osvětlilo a jak se zdá, upřímnost nade vše. Je to dobrá oddechovka. A přiznávám se, že Michalovy Deníky jsou fajn. Jak sám píše, je "multižánrový" a každý si může vybrat, co mu sedne nejlépe.

02.01.2024 3 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Toto není můj žánr, sorryjako... a to jsem dřív četla sci-fi i fantasy, ale toto mě neoslovuje hlavně díky četným sexuálním glosám a narážkám - mně to ve sci-fi vadí. Asi to není ani tedy klasická scifka. No co... výzva splněna. Za mě - autor je "divnej"... Ovšem nápad s městem přímo na Měsíci a pokus o popis tamního života je zajímavý nápad, vyhlídkové trasy po Měsíci... místo přistání Apola11...

15.06.2023 3 z 5

Úskalí lásky Úskalí lásky Jane Austen

Splněno na Čtenářskou výzvu. Pokud tyto texty psala Jane A. jako "mladičká", tak měla dost cynický přístup k zamilovanosti :-))) A nebo si ze zamilovaných kolem sebe dělala legraci. Každopádně její romány jsou skvělé ;-)

28.02.2023 4 z 5

Slyšel jsem sovu zavolat své jméno Slyšel jsem sovu zavolat své jméno Margaret Craven

Vím, že je to kapku - příliš - citově zabarvený komentář, ale tuhle knížku prostě miluju. I když ji po tolika přečteních znám už skoro nazpaměť (no, to přeháním), pořád jsou v ní místa, nad kterými se jednoduše a prostě dojmu až téměř k slzám, i když VÍM, že tam ta pasáž bude, pořád to na mě působí stejně jako při prvním přečtení. Je to pro mě úžasné dílko!

02.02.2023 5 z 5

Zázrak v Neratově Zázrak v Neratově Tomáš Kutil

Krásný rozhovor s velmi zajímavým, vskutku inspirujícím člověkem! Nepatřím sice k těm, kteří by se hned hrnuli do Neratova, ale rozhodně obdivuji činnost, kterou tam P. Suchár se svými přáteli rozjel a jak v ní pokračují dodnes.

26.01.2023 5 z 5

Povídky, které pomáhají Povídky, které pomáhají Michal Viewegh

Zde je vidět, jak je někdy těžké, nebo snad naopak lehké? - napsat povídku. V knížce se mísí aktuální témata (ukrajinští uprchlíci, covid...) s různými nápady a náměty. Přiznám se, že povídky, v nichž jsou vulgarismy a sexuální témata, mě vůbec neoslovují. Výborná mi přišla povídka Petra Soukupové - tomu říkám vhled do běžného dne mladé matky :-) Soubor je ale fajn díky tomu, že POMÁHÁ dětem!!!

28.10.2022 4 z 5

Než všechno zapomenu Než všechno zapomenu Jaroslav Kopecký

Jsem vděčná, že Jarouškovy vzpomínky konečně vyšly knižně! Fotografie na obálce je PŘESNÁ. Je to přesný obrázek této velké osobnosti salesiánské rodiny.

21.10.2022 5 z 5