Nestorkea Nestorkea komentáře u knih

Hra na nikdy Hra na nikdy Jeffery Deaver

Přiznám se, že ze začátku mě nebavila. A když jsem se dopracovala ke kapitole, kde autor poprvé zmínil ženu v lodi, ťukala jsem si na čelo, co že to je za zmatky.. Nevím, jestli jsem četla nějaké nepovedené vydání, nebo jestli byla tato kapitola zařazena schválně na tak blbé místo. Každopádně po ní se mi kniha začala líbit a Colt mi přirostl k srdci. Deaver prostě umí vymodelovat moc sympatické postavy. Zpočátku jsem chtěla dát 3 hvězdy, ale nakonec dám 4 a těším se na další díl.

17.03.2020 4 z 5

Yakari a bílý bizon Yakari a bílý bizon Job (p)

Jako malá jsem měla tuhle knihu moc ráda a teď jí s oblibou listuje i moje potomstvo :-)

08.03.2020 5 z 5

Jasmína a třídenní bál Jasmína a třídenní bál Walt Disney

Dceři se celkem líbila, já jsem ale hlavní myšlenku knihy nepochopila. Byla o ničem.

08.03.2020 3 z 5

V mysli vraha V mysli vraha Mike Omer

Dvojice vyšetřovatelů na mě ze začátku působila dojmem Pata a Mata, ale nakonec byla kniha příjemným překvapením.

06.03.2020 4 z 5

Černá ozvěna Černá ozvěna Michael Connelly

Vůbec jsem nevěděla, co mám od této knihy očekávat a velmi mile mě překvapila. Detektiv Bosch je sympaťák ze staré školy. Závěr knihy byl nečekaný.

03.03.2020 4 z 5

Vyšší spravedlnost Vyšší spravedlnost Hans Rosenfeldt (p)

Četla se dobře, ale beru ji jako mezistupeň před příštím dílem. Jsem fest zvědavá, jak to dopadne s Billym. A doufám, že Sebastian nebude "víc, než dědeček". To už by bylo opravdu trochu moc.

03.03.2020 3 z 5

Geniální přítelkyně je prostě geniální. Díky politice pro mě byla trochu obtížnější, ale na kvalitě jí to neubralo. Fascinuje mě, jak Elena dokáže popsat myšlenky, které se hrdinům honí hlavou. Jen mě trochu mrzí, že některé důležité momenty byly popsány zbytečně krátce (šup, a bylo po svatbě, nebo závěrečných několik kapitol s Ninem).

17.02.2020 5 z 5

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

POZOR, SPOILERY.
Knihu jsem asi dočetla jen proto, že mě zajímalo, kdo chodí po půdě :-D První 2/3 byly nuda, nuda, nuda. Místy jen jedna nuda, a to v kapitolách o tom, co se stalo v lomu. První zajímavá část je bohužel zároveň ukázkou na obalu knihy. Tím pádem se dost podstatnou část příběhu dozvídáme předčasně a ubírá to ději na zajímavosti. Poslední třetina byla fajn.
Zkrátit o 200 stran a dostala by 4 hvězdy. Takhle je to za 3.

10.02.2020 3 z 5

Ve svitu plynových lamp Ve svitu plynových lamp Steven Price

Nehodnotím, odkládám po přečtení prvních 76ti stran. Bohužel mě příběh nezaujal, vadí mi přímá řeč bez uvozovek a logika hlavního detektiva je podle mě trochu nelogická-viz. úvahy o tom, proč ženská skočila do řeky. Na tuhle knihu jsem se těšila kvůli počtu stran a dobrému hodnocení, ale nebudu ztrácet čas s něčím tak mdle šedým.

27.01.2020

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Příjemné počteníčko z temné Barcelony. Pěkný poměr napětí i odlehčujícího humoru. "Tučňáček v hábitu" mě rozsekal ;-D

25.01.2020 4 z 5

Dítě Stasi Dítě Stasi David Young

3,5 hvězdičky. Zajímavé zvrhlé prostředí. Je děsivé představit si, že to takhle opravdu fungovalo..

16.01.2020 3 z 5

Henry - Pravdivý příběh o přátelství a cestě polského plavce z Osvětimi do Ameriky Henry - Pravdivý příběh o přátelství a cestě polského plavce z Osvětimi do Ameriky Katrina Shawver

Henryho život byl zajímavý, jeho příběh stojí za přečtení. Smekám před tím, co dokázal přežít a zachovat si životní optimismus. V knize mě ale rušily mě autorčiny vsuvky o historii či jejích návštěvách v koncentračních táborech. Průměrné zpracování.

12.01.2020 3 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Pozor, SPOILERY! Hned na začátek musím napsat, že kniha nebyla úplně špatná. Ale začátek se strašně vlekl. V prvních dvou třetinách se v podstatě jen bioinformatik snažil všechny přesvědčit, že to výrazně vyšší procento pohřešovaných osob v tomto okrsku není normální. Musel policii nosit mrtvoly až přede dveře (a vážně našel jejich hroby jen na základě MAATu??), potápět se v jezírku a tahat z něj hrudní koše. I tak mu nikdo nevěřil a házeli vinu na medvěda, pro kterého ale náš vědátor hledal alibi (doslova) a lovce mrzelo, že zastřelil nevinného chlupáče. V poslední třetině konečně začala akce a musím říct, že jsem se i bála. Z profesora se vyklubal akční farmakolog, který přesně věděl co a kolik píchnout. Nechť se na mě autor nezlobí, ale to, že má hlavní hrdina titul a biologické vzdělání, ještě neznamená, že je doktor. Ono s těmi farmaky to není zase taková p**el.
Nicméně hlavní hrdina byl sympaťák a styl psaní mi sedl, takže nad autorem nelámu hůl a zkusím ještě něco dalšího..

03.01.2020 3 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Typická Mornštajnová. Čtivá, zajímavá, neobvyklá, ale opět podle stejného vzorce. Takový líbivý počin. Moje čtvrtá, a asi i poslední..

12.12.2019 3 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Moje třetí kniha od této autorky, takže mám co srovnávat. Ačkoliv se čte lehce, děj ubíhá a nemusíte u ní moc přemýšlet, nezaujala mě tolik, jako Hana či Hotýlek. Postavy mi zde přišly líčeny více povrchně než v ostatních knihách, a díky jejich množství se pletly dohromady. Co je ale největší škoda - autorka se drží stále stejného mustru. Příběh opět zachycuje život jedné rodiny, tentokrát ale bez nějaké větší zápletky. Získávám dojem, že mě už nemá čím překvapit.

10.12.2019 3 z 5

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

Na toto téma jsem četla poměrně velké množství děl,takže mám s čím srovnávat.
Nebylo to špatné, četla se rychle, ale byla jaksi naivní a bylo znát, že není psaná osobou, která příběh prožila.
Pro slabší povahy zajímající se o holocaust je to dobré čtení, ale mně nestačila. I když mám sama děti a s matkou jsem soucítila, nedokázala jsem se zanořit do hloubky příběhu a uvěřit mu.

08.12.2019 3 z 5

Zločin a trest Zločin a trest Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Ach, jaký zločin jsem spáchala, že jsem se dobrovolně rozhodla ztrestat touto knihou? Jasně, je na seznamu 1001 knih, ale bylo to pro mě opravdu utrpení. Ruští autoři jsou mému srdci vzdáleni a na nějaký čas si od nich budu muset odpočinout.
Ústřední zápletka byla poměrně zajímavá, vedlejší dějové linie také, ale... Těch zbytečných řečí okolo... A ta jména - než mi docvaklo, kdo je kdo, byla jsem na tříšté stránce..
Díky bohu, že už je to za mnou.. :-)

08.12.2019 2 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Fajn počtení. Mám moc ráda tlusté knihy, protože ty mi chvilku vydrží :-) Jsem ráda za to, jak se vyvinuly soukromé linky hlavních postav a doufám, že bývalí jim to v budoucnu moc nezkomplikují. Detektivní linka byla trochu zamotaná, ale nebyla nudná. Celkově hodnotímm pozitivně a těším se na další díl.

05.12.2019 4 z 5

Madona z hor Madona z hor Elise Valmorbida

Neurazila, ale ani zvlášť nenadchla. Zaujala mě zejména dějová linie Amelie, celkově mohla být kniha dobrá, ale autorka líčí vše jaksi povrchově, nedala nám nahlédnout do hloubky, do nitra postav. Škoda. Srovnávat tuto knihu s Geniální přítelkyní mi přijde absolutně zcestné.

02.12.2019 3 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Ačkoli jsem se na Harryho těšila, jsem zklamaná. Prvních 300 stránek pro mě bylo utrpením. Děj mi nedával smysl, byl zamotaný a vlastně mě ani nebavilo ho hledat. Dlouhé byly popisné (ač květnatě) pasáže, i některé věty (třeba jedna na 9 řádků). Musela jsem se do čtení nutit a místy jsem v textu přeskakovala. Pak jsem si asi zvykla a druhá polovice knihy již hezky ubíhala, vše se propojilo a já si vzpomněla, proč se mi předchozí díly tak líbily. Platí ale, že první 1/2 knihy je zcela zbytečná a dala by se výrazně zkrátit.

25.11.2019 3 z 5