Neri Neri komentáře u knih

Spi, děťátko, spi Spi, děťátko, spi Carin Gerhardsen

Třetí díl Hammarbyjské série a opět o něco lepší než ten předchozí - tedy pokud je to vůbec možné! Skvělé čtení, napínavé, lidské, uvěřitelné, k zamyšlení. Pro detektivky C. Gerhardsen mám jen samé superlativy....a těším se na další díl.

16.11.2014 5 z 5

Máma, táta, děti Máma, táta, děti Carin Gerhardsen

Nadšená jsem byla už z Perníkové chaloupky, ale tento díl série hodnotím ještě o kousek výš. Události v knize jsou velmi reálné, stejně tak chování i jednání postav, o to víc je děj hrůzostrašný. Přečteno ve velmi krátkém čase, děj je natolik napínavý, že se od knihy nelze odtrhnout.

14.11.2014 5 z 5

Saeculum Saeculum Ursula Poznanski

I když asi nejsem cílová čtenářská skupina, kniha se mi líbila a dokonce moc. Zhruba od poloviny jsem čtení propadla natolik, že jsem knihu nemohla odložit, strach jsem intenzivně prožívala s hlavními hrdiny a téměř jsem se stala součástí jejich středověké hry. Nakonec si uvědomíte, jak má v knize všechno své místo a jak to do sebe krásně zapadá..........určitě stojí za přečtení.!

12.11.2014 5 z 5

Milenka mého muže Milenka mého muže Lucy Dawson

Překvapivě příjemné čtení, ve svém žánru ční vysoko nad běžným průměrem. Autorce se podařilo takřka dokonale dostat do hlavy ženy, která si chce za každou cenu udržet lásku svého partnera. Ušetřila nás trapně vtipných a nereálných momentů, naopak celý příběh je až smutně skutečný. Konec knihy nechává některé otázky nezodpovězené a je jen na každém ze čtenářů, jaký bude jeho vlastní výklad. Určitě a s velkou chutí si přečtu další autorčin román.

09.11.2014 5 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Za předpokladu že neočekáváte nějaké zásadní dílo, ale knihu, která se dobře čte, kde nechybí tajemno a nadpřirozeno a trocha lidských osudů, pak Deník kastelána určitě uspokojí. Jen ten závěr knihy je takový nijaký.

07.11.2014

Chlapec, který přestal plakat Chlapec, který přestal plakat Ninni Schulman

Opět vynikající kniha a velký čtenářský zážitek, možná ještě o trochu větší než u předchozího autorčina titulu. Detektivka bez absurdních dějových zvratů, plná náznaků a k přemýšlení dráždících indicií, autorka dokázala udržet moji pozornost a zájem po celý příběh, ani jedna stránka nebo věta nebyla zbytečná.
Dál pokračuje a rozvíjí se dějová linie kolem osobního života hlavních hrdinů, které jsem si výrazně oblíbila už v Dívce se sněhem ve vlasech, tato část knihy zůstává otevřená pro další pokračování. Pro mě jasných 5* a autorku přidávám do seznamu svých oblíbenců, tohle se jí opravdu povedlo.

05.11.2014 5 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Hans Rosenfeldt (p)

Výborná kniha! Má trochu pomalejší spád a celý příběh je pojatý dost rozvláčně, ale přesto je to dokonale poutavé vyprávění, s velkou zvědavostí jsem obracela každou stránku. Kromě detektivního motivu je velký prostor věnován tématu rodinných vztahů a to mě bavilo opravdu hodně, stejně jako celková atmosféra knihy. A ten překvapivý závěr, nic není jak se zdálo....Povedená severská krimi, jednoznačně doporučuji.

01.11.2014 5 z 5

Manželky Manželky Táňa Keleová-Vasilková

Vždycky se moc těším na každou autorčinu novinku, i když v podstatě dopředu vím, co mě čeká. I Manželky jsou příběhem z běžného života, kniha je plná situací a životních momentů, které se dějí nám i lidem v našem okolí. Je to pohodové, milé čtení a tak i přesto, že autorka píše pokaždé podle obdobného schématu, vnitřní monology hlavních hrdinek se velmi často opakují - ráda si přečtu každou její další knihu.

28.10.2014 4 z 5

Perníková chaloupka Perníková chaloupka Carin Gerhardsen

Kniha mě nadchla. Hodně zajímavá psychologie postav ( zejména vraha ), příjemně vykreslený osobní život vyšetřovatelů, přiměřená dávka napětí, žádné nesmyslné dějové zvraty a akce nad kterými by rozum zůstával stát a poměrně zásadní téma, se kterým se tak často v knihách nepotkáváme. Autorčin styl mi hodně připomíná K. Fossum a jsem hrozně ráda, že jsem našla další severskou autorku, jejíž knihy se mi tak dobře čtou.

23.10.2014 5 z 5

Ledová princezna Ledová princezna Camilla Läckberg

Na knihu jsem se těšila, byla jsem zvědavá na tolik vyzdvihovanou autorku. Mně se ale začíst do příběhu nepodařilo, nedokázal mě vtáhnout do děje, nezaujala mě příliš ani detektivní linka ani osobní život hlavních hrdinů. Škoda, ale po další knize autorky už asi nesáhnu.

21.10.2014 2 z 5

Dívka se sněhem ve vlasech Dívka se sněhem ve vlasech Ninni Schulman

Výborná, napínavá a čtivá detektivka. Hrozně mě bavilo prostředí i jednotlivé postavy, jejich osobní život, vztahy, všechno se mi zdálo dokonale uvěřitelné a reálné. Už aby vyšla další autorčina kniha.....

16.10.2014 5 z 5

Dokonalá iluze Dokonalá iluze James Patterson

Dočteno, ale nadšená rozhodně nejsem. Tohle není ten dřívější pan Patterson a jeho sice jednoduché, ale hodně napínavé a čtivé příběhy. V Dokonalé iluzi jsou karty zhruba v polovině knihy rozdány, nekoná se žádné překvapení. Nebo je to tím, že už jsem se Pattersonových knih přesytila? Nevím, ale i ty 3* jsou skoro z milosti.

13.10.2014 3 z 5

Otevřené manželství Otevřené manželství Tess Stimson

Ač nejsem velkou fanynkou prvoplánově erotických či milostných románů, a že je v této knize sexu a erotického dusna požehnaně, z Otevřeného manželství jsem nadšená. Protože naštěstí není zdaleka jen o sexu.
Může se vlastně z přátelství dvou manželských párů stát milostný čtyřúhelník? A jaká jsou pravidla? A co se stane, pokud jsou překročena? Lze se vrátit zpátky k přátelství nebo je tím vše nenávratně poznamenáno? A co když má každý k otevřenému manželství jinou motivaci?
Mnohokrát mi zůstával rozum stát nad jednáním hlavních hrdinů, ale celkově se kniha více než povedla, jedna z těch, které bez zaváhání doporučuji k přečtení.

05.10.2014 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Působivá kniha, složená z několika příběhů, které navzájem prorůstají a ovlivňují se až do samého konce. V prvních kapitolách jsem byla trochu zmatená a popravdě mírně zklamaná, ale jakmile se dalo vyprávění do pohybu, vychutnala jsem si ho. Velmi se mi líbil způsob, jakým je kniha napsaná, jemné náznaky, rozbíhající se několika směry, aby se pak jednotlivé dějové linie do sebe krásně zapadly. Konec byl přesvědčivý, skoro jako odměna za prvotní rozpaky.
Manželovo tajemství je kniha, která vás donutí smát se, plakat a hlavně hodně přemýšlet. Je to příběh, který si zasluhuje soustředěné čtení, aby ho člověk mohl doopravdy plně ocenit.

04.10.2014 4 z 5

Bridget Jonesová: Láskou šílená Bridget Jonesová: Láskou šílená Helen Fielding

Pořád to byla ta dřívější Bridget Jones - chaotická, vtipná, neurotická, ale.........děj knihy se mi zdál dost těžkopádný, chyběla mu původní lehkost, některé momenty už se mi zdály dost násilně zakomponované a místy na hranici trapnosti. A také, Bridget Jones bez Marka Darcyho - to nemohlo fungovat.. Přesto jako odpočinkové a úsměvné čtení to zase tak hrozné nebylo a z věrnosti ke starým knižním přátelům si určitě 3* zaslouží.

30.09.2014 3 z 5

Obuvníkova žena Obuvníkova žena Adriana Trigiani

Tak tohle byla kniha přesně pro mě. Takové laskavé a vřelé pohlazení na duši. Doslova jsem hltala každou stránku, chvílemi se ocitla v kraji věčně zasněžených vrcholků Alp, jindy zase na Manhattanu počátku 20. století nebo v severní Minessotě před 2. světovou válkou, prožívala životní příběh Enzy a Cira a přála si, aby kniha nikdy neskončila.
Vyprávění plyne příjemně a nenásilně, je plné lásky a úcty k rodině, síly přátelství, životního odhodlání a touhy naplnit své sny. A přesvědčení, že nás rodný kraj utváří po celý náš život a že si ho neseme sebou, ať už jdeme kamkoliv.
Obuvníkova žena si mě získala bez výhrad a určitě se k ní jednou ráda vrátím.

28.09.2014 5 z 5

Na čtení jsem se těšila, ale přišlo poměrně velké zklamání. Nedokázala jsem se začíst, nutila jsem se do nadšení i úsměvu a před polovinou knihy jsem to vzdala. Příliš absurdní a předvídatelné, příliš různých postav - možná mi unikla nějaká zásadní myšlenka a nemám vytříbený smysl pro humor, ale tohle není knížka pro mě.

22.09.2014 2 z 5

Nevěsta ve sněhu Nevěsta ve sněhu Jan Seghers

Mám velkou slabost pro detektivky J. Segherse, jeho komisař Marthaler je mojí takřka srdeční záležitostí. Výborný vypravěčský styl autora zaujme od prvních stránek, plně mi vyhovuje pomalejší tempo, děj nepřesycený akcí. O to víc prostoru dostávají dedukce a úvahy kriminalistů, jejich detailní práce na případu. Paralelně s vyšetřováním se odvíjí i příběh soukromého života komisaře a jeho kolegů, vše souvisí se vším a vše do sebe dokonale zapadá. Je to kniha, která se čte jedním dechem a po celou dobu máte pocit, že jste uvnitř celého dění.

15.09.2014 5 z 5

Zapomenuté dítě Zapomenuté dítě Charlotte Link

Kniha mě nadchla, byl to opravdu čtenářský zážitek. Nevím, zda mě více oslovila detektivní linka příběhu - temné rodinné tajemství, mnoho podezřelých, z nichž každý je do poslední chvíle vhodným kandidátem na pachatele nebo psychologický rozměr knihy - dobře skrývaný strach, vina, posedlost. Ať tak či onak, Zapomenuté dítě je kniha, od které se nejde odtrhnout. Kniha, nad kterou budu pravděpodobně přemýšlet ještě dlouho po přečtení poslední stránky.

12.09.2014 5 z 5

Poslední na řadě Poslední na řadě Tess Gerritsen

Po delší době mě zase nějaká kniha dokázala vtáhnout do děje natolik, že jsem se od ní celé víkendové odpoledne nedokázala odtrhnout. Jen rozuzlení jsem čekala trochu jiné, na mém celkovém dojmu to ale nikterak neubralo. Skvělé, Tess vážně umí.

07.09.2014 5 z 5