NemmamSlov NemmamSlov komentáře u knih

To je přece nesmysl To je přece nesmysl Jiří Kulhánek

Po dlhej dobe sa mi zase dostalo nieco do ruk od pana Kulhanka. Len skoda, ze poviedky neboli viac rozsiahlejsie. Dufam ze sa mi aj ostatne diela co som necital od pana Kulhanka dostanu do ruk.

17.10.2017 4 z 5

Jennifer – Důl Quake Jennifer – Důl Quake Miroslav Žamboch

Nie je to Bakly, nie je to Konias, ale je to stale nas Zamboch. Kratucka, ale vystizna poviedka, ktora sa zhltne na posedenie.

15.10.2017 3 z 5

Morphin Red Morphin Red Petr Heteša

Jeden z dalsich Baltimorskych pribehov, ktory patri zaradit medzi tie lepsie tvorby. Zo zaciatku strasne chaoticke clovek ani nevie ktora postava je ktora, ale ako nahle sa to zacne rysovat, tak clovek to musi precitat na jeden hlt. Sprijemnenie diela je aj vracanie sa do minulosti postav, ktore skvele rozuzluje napinavy dej. Dalo by sa napisat o tom viac ale nechcem spojlerovat. 4 hviezdy, lebo Infico sa mi pacilo viac, tak ak sa vam paci Hetesov styl, odporucam aj toto dielo.

13.10.2017 4 z 5

Erik Erik Terry Pratchett

Dalsi zaujimavy pribeh a tentoraz opet s hrdinom Mrakoplasom, ktoremu sa stale nejak dary utekat pred Smrtakom. Mrakoplasa nechtiac vyvola neplnolety demonolog Erik, ktory bude chciet splnit 3 zelania. Je to sice kratky, ale zaujimavy pribeh, kde nas pan Pratchett zavedie aj do svojej podoby Trojskej vojny, alebo nam tu v kratkosti predstavy samotneho stvoritela sveta. A vsak tento pribeh bol pre mna menej zaujimavy, preto mu davam len 3 hviezdy.

21.09.2017 3 z 5

Stráže! Stráže! Stráže! Stráže! Terry Pratchett

A mame tu dalsiu Prettchetovu bombu. Uz hned po prvych stranach sa musi clovek zacat smiat. Mrkva (Karotka), nas dalsi Pretchettov adept na hrdinu, ktory bol vychovavany trpaslikmi vstupuje do nocnej hliadky. Hned ako vstupil do sluzieb, tak vymlatil Cech Zlodejov a aj clovek by si povedal, ze to bude masaker, ale pan Pretchett  dal tomu taky humorny nadych, ze sa doteraz smejem nad tou genialitou. Dalsim prekvapenim je nas velitel Elanius, je to asi tretia kniha z Elaniovej partie co som cital, a nikdy by som si nemyslel, ze pan Elanius sa stane z totalneho alkoholika vzorovy velitel. Zatial pribehy hliadky su podla mna najlepsie od pana Pretchetta a dufam, ze ma nesklamu ani ostatne co ma este cakaju. Vrele odporucam.

19.09.2017 5 z 5

Čaroděj Zeměmoří Čaroděj Zeměmoří Ursula K. Le Guin

Dalsi skvele prepracovany fantasy svet s uzasnym pribehom mladeho carodeja Geda. Ged bol velmi talentovany, ale zaroven srsil aj hlupostou ktora ho skoro stala zivot a nie raz. Paci sa mi ako sa z mladeho Geda stal mocny carodej, ktory sa po dlhom unikani dokazal postavit minulosti a bojovat proti svojim nedbalim cinom. U mna 5/5 a smelo odporucam.

15.09.2017 5 z 5

Temnota z Pressburgu Temnota z Pressburgu Janko Iša

Z mojho hladiska slabe. Pribeh ma vobec nezaujal, kladivak ako postava celkom fajn, ale to tak vsetko. Dialogy postav tak tiez slabe, je sice pravda ze som sa k slovenskemu prekladu dostal po dlhej dobe tak neviem ci aj to nebol dovod k mojmu hodnoteniu, ale aj tak sa mi to zdalo ako keby to bolo rychlo napisane. Snad to bude nabuduce lepsie.

13.09.2017 2 z 5

Holomráz Holomráz Štěpán Kopřiva

Od Koprivu moja premiera a musim uznat klobuk dole. Sice mi vadil trosku charakter hlavnej postavy, ale aj taky zaporak ,ako hlavna postava, nie je zla. Tesim sa na dalsie diela.

03.09.2017 3 z 5

Na vlastní pěst Na vlastní pěst Miroslav Žamboch

Tak a mame dalsiu Zambochovku za sebou. Po krvavom masakry co nam pan Prochazka nadelil, tu mame zachranne lano od pana Zambocha. Nevedel som si predstavit ako by to mohlo pokracovat, preto som mal aj dlhsiu pauzu co sa tyka JFK, ale Mirko vykluckoval na jednotku. John trosku v tejto casti pochmurnejsi ako je clovek zvyknuty, ale tak zase mal urcite na to pravo, sa smelo stavia na nohy a pokracuje proti boju s jeho uhlavnym nepriatelom X -Hawkom. Uz aby som si zaobstaral dalsi diel.

03.09.2017 5 z 5

Město mrtvých Město mrtvých Jiří Pavlovský

Omnoho lepsie ako jednotka. Hlasky na jednotku, clovek sa pozitivne naladi pri citani. Z prveho dielu som mal zmiesane pocity, ale po druhej casti Felixovho pribehu viem ze sa pustim aj do 3ky.

03.09.2017 5 z 5

Mráz a hry Mráz a hry Jan Hlávka

Co sa mi zatial potvrdilo tak pan Hlavka este nenapisal brak. Od pani Vybiralovej je to moja premiera, pribeh skvele spracovany, nesustredi sa na jednu hlavnu postavu, co tomu dodava taku vacsiu napetost. Tesim sa na druhy diel.

31.08.2017 5 z 5

Poločas rozpadu Poločas rozpadu František Kotleta (p)

To by chcelo okamzite posledny diel. Je to sice slabsie ako Bratrstvo krve, ale urcite nie na zahodenie. Knizka sa citala takmer sama, novy zaporak a dost zaujimavy dejovy zvrat. Len ten koniec. Clovek si uz normalne praje aby bol november. :)

20.08.2017 5 z 5

Pyramidy Pyramidy Terry Pratchett

Trosku slabsie ako ostatne, ale stoji to za precitanie :). Pratchettov humor nechyba, najlepsia cast matematik Ty Mrcha, ktory je mimochdom velbloud, a aby sa mu zapalili mozgove bunky tak jo musi clovek najprv slahmut palicou po hlave :D.

11.08.2017 3 z 5

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Jaaaaj, keby som si ju mal kupit znova tak to neurobim. Mam rad zmeny, ale toto bol omyl. Cela kniha je o rozhovoru mnicha a kamarata. Niektore pasaze strasne nudne. Cakal som asi od toho vela. :/

07.08.2017 2 z 5

Vládce klanů Vládce klanů Christie Golden

A konecne nejaky pribeh Hordy. Ukazuje, ze ani Horda nie je taka zla ako s ana pociaku zda. Pribeh Thralla ako sa snazi oslobodit zo zajatia a zjednotit orkov.

01.08.2017 4 z 5

Den draka Den draka Richard A. Knaak

Krasny pribeh o Rhoninovi, clovek sa dokonca dozvie nieco viac z historie sveta Waecraftu, ked este samotny draci bojovali proti Plamennej legii. Oblubenci Waecradtu si urcite pridu na svoje.

01.08.2017 5 z 5

Poslední strážce Poslední strážce Jeff Grubb

Jaaaaj Medivha proste zerem. Jeden z najlepaich pribehov tohto sveta co som zatial cital. Skoda ze to ten film trosku tak pokrutil, ale,ked sa clovek odosobni, tak sa urcite dostane k dobremu pribehu. :)

01.08.2017 5 z 5

Magie pro každého Magie pro každého Jiří Pavlovský

Druha ceska seria co som zacal citat. Keby som to mal porovnat s JFK, tak ma JFK prvou knizkou skor zaujal ako Kladivo na carodejnice, ale urcite tomu nedavam zbohom a dalai diel skusim tak tiez precitat. Co sa tyka jednotky, trosku dlho sa to rozbiehalo, ale humor a akcia tomu nechyba.

29.07.2017 4 z 5

Dlouhý černý úsvit Dlouhý černý úsvit Jiří W. Procházka

To to ako vazne? Ako ze umre dajme tomu 1 alebo 2 postavy berem, ale toto? Cakal dom uz dlho na tu chvilu kedy sa X-Hawk konecne rozhodne zautocit na agenturu, ale toto bolo da sa povedat az cez ciaru a ak uz chcel nejak skoncit tuto seriu tak to malo skoncit urcite tou to castou. Neviem si predstavit co tam bude dalej a asi si dam od JFK trosku pauzu. Co sa tyka kvality Prochazka nesklamal a konecne trosku popohnal dej, ale ako vravim nepaci sa mi tam ta rezba postav.

17.07.2017 2 z 5

Soudné sestry Soudné sestry Terry Pratchett

Co by som na to povedal, taka Prettchetova Hamletovka. Babi Zlopocasna zase v akcii. Aj ked sa mi prvy diel s babi pacil viac, tak ale aj tento pribeh ma svoje caro. Humor nechyba, ako v kazdej knizke Zemeplochy. Njalepsia cast ako, ked isli zatknut babi a ta vojsko ponukla buchtami a keksmi. Proste v kazdej knihe si ide Pretchett svoje. Viac oblubujem pribehy Elaniusa, ale urcite aj tato cast stoji za precitanie.

28.06.2017 3 z 5