Nelasp Online Nelasp komentáře u knih

Shiny Broken Pieces Shiny Broken Pieces Dhonielle Clayton

Slupnuto jako jednohubka. Baletní prostředí opět plné intrik, nástrah a kudel (nebo jehel) vražených v zádech (nebo motýlích hlavách). Šikana je vždy velmi komplexní jev a sledovat, co může udělat s jejími obětmi a jak se to může celé zvrtnout je moc zajímavé. Kniha mě bavila.

11.03.2024 4 z 5

Smáli se Galileovi Smáli se Galileovi Graham Willmott

Kniha byla poměrně zábavná, bylo zajímavé si přečíst o nejrůznějších vynálezech a o tom, jak kolikrát vynálezci za své vynálezy i dost draze zaplatili. Knihu jsem si vybrala hlavně díky krásné žluté obálce, která se mi hodila do čtenářské výzvy.

08.11.2023 4 z 5

Celestina Celestina Fernando de Rojas

Jedna z klasik španělské středověké literatury, kterou jsem přelouskala k maturitě, respektuji knihu jako takovou, příběh byl zajímavý, nebyla to hrůza žádná.

05.09.2023 5 z 5

Postel plná růží Postel plná růží Lenka Lanczová

(SPOILER) Druhé pokračování příběhu Nely, která se ocitla v dost prekérní situaci- těhotná v posledním ročníku školy, otec nejistý (docela nevýhoda toho, že spala s dvojčaty). Klasická Lanczovka, četlo se to samo. Nejvíc se mi líbilo, jak se k tomuto postavili rodiče "otců" a že její vlastní otec se kvůli ní nakonec postavil maceše.

05.09.2023 4 z 5

Psohlavci Psohlavci Alois Jirásek

Toto byl pro mě boj, horší jak ten Lomikarův a Kozinův...... ovšem, co bych pro to maturitní vysvědčení před lety neudělala, že? Vydržela jsem do konce i přes těžkopádnost jak příběhu, tak i celkového Jiráskova stylu vyprávění, který mi asi moc nesedí.

05.09.2023 3 z 5

Marie Stuartovna Marie Stuartovna Stefan Zweig

Zajímavá sonda do života silné ženy. Četlo se to velmi dobře.

05.09.2023

Mlha Mlha Miguel de Unamuno

Čteno v originále v rámci přípravy k maturitě ze španělského jazyka a literatury. Kniha je zvláštní, asi jsem ji úplně nepobrala. Nevím, zda to bylo věkem, nebo španělštinou....

04.09.2023 4 z 5

Dvanáct povídek o poutnících Dvanáct povídek o poutnících Gabriel García Márquez

Čteno v originále, magický realismus ve své čisté podobě, kniha se četla dobře.

04.09.2023

Římanka Římanka Alberto Moravia (p)

Povinná četba, která mi neutkvěla v srdci, ani paměti moc.

04.09.2023 3 z 5

Tři španělské pikareskní romány Tři španělské pikareskní romány neznámý - neuveden

Čteno v rámci povinné četby k maturitě že španělštiny, víckrát bych to nečetla, ano, je to specifický žánr a občas se zasměji, ale jednou rozhodně stačilo

03.09.2023 3 z 5

Důmyslný rytíř don Quijote de la Mancha I. Důmyslný rytíř don Quijote de la Mancha I. Miguel de Cervantes y Saavedra

Jak jsem toto dokázala přelouskat a ještě v originále k maturitě dodnes nepochopím. Knize by prospělo, kdyby byla poloviční, je to zdlouhavé a ačkoliv se člověk sem tam zasměje, je to hrozně těžkopádné a čiší z toho doba, kdy to bylo napsáno

03.09.2023 3 z 5

Kousek nebe Kousek nebe Sherryl Woods

Tahle kniha se četla dobře, americké maloměsto má své kouzlo jako kulisa pro téměř cokoliv, nicméně si ráda teď chvíli od Serenity odpočinu a třeba se k dalším dílům vrátím časem .... Dana Sue je velmi sympatická postava.

03.09.2023 4 z 5

Nové začátky Nové začátky Sherryl Woods

Knihu jsem přečetla na základě shlédnutí Netflix seriálu, který se mi líbil jako taková oddychovka a mám dost ráda prostředí maloměsta. Kniha se četla dobře a rychle i v originále. Je to takové ryze ženské čtení, ale to mi nijak zvlášť nevadilo, byly tam krásně vykreslené vztahy a přátelství mezi ženami a upřímně, kdo by takovou skvadru kamarádek jako jsou sladké magnólie nechtěl. Zkusím i další díl. Seriál se místy dost liší od knihy- v dobrém i špatném.

15.08.2023 4 z 5

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

Dočteno po neskutečně dlouhé době teď během vánočních svátků. Po Západozemí se mi moc stýskalo, ale bohužel jsem vzhledem k okolnostem neměla možnost se do knihy začíst tak jak do Hry o trůny. Příběhy mých oblíbenců pokračují, děj se zamotává více a více (a já nechápu, že to vůbec ještě lze- Díky, Georgi), zima přichází, a když se člověk řádně začte, valí stranu za stranou. Jdu na Bouři mečů, see you soon :D

29.12.2018 5 z 5

Červený a černý Červený a černý Stendhal (p)

Krásný nástin a obžaloba společenské nespravedlnosti a pokrytectví těch, kteří momentálně mají peníze a společenské postavení, ačkoliv k němu velice pravděpodobně přišli podobným způsobem jako Julien.

08.10.2017

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Do poslední chvíle jsem čekala, jestli se dají s panem Rochesterem dohromady. Ačkoliv mi Jana byla chvílemi mírně nesympatická a dělalo mi problém pochopit některá její rozhodnutí a pohnutky, knihu jsem si zamilovala a má čestné místo v mojí knihovně.

08.10.2017

Otec Goriot Otec Goriot Honoré de Balzac

Silný příběh muže, který se doslova obětuje a živoří pro své dvě nevděčné dcery, které z něj pouze tahají peníze. Osud hlavní postavy chytne za srdce. Balzaca a jeho lidskou komedii mám celkově ráda, ačkoliv chvílemi ubíjí ty popisné pasáže, které neberou konce.

01.10.2017 5 z 5

Kniha pravé lásky Kniha pravé lásky Juan Ruiz

Četla jsem v rámci španělské literatury na gymnáziu, byla to i má maturitní otázka, nostalgická záležitost :D

01.10.2017 4 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Byl to hukot asi podobný dost rychlosti částic v urychlovači :D Kniha měla spád i přes dějepisno-poučné pasáže. Příběh se šinul dál neskutečnou rychlostí, zvrat vedle zvratu a konečné rozuzlení mě opravdu překvapilo (film jsem stále ještě neviděla). Langdon je velice zajímavá postava a hodlám dočíst i zbylé dvě knihy série (a až vyjde, i tu třetí) věnující se tomuto sympatickému symbologovi.

30.08.2017 5 z 5