Shiny Broken Pieces přehled

Shiny Broken Pieces
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463420/bmid_shiny-broken-pieces-e2H-463420.jpeg 4 44 44

Tiny Pretty Things série

< 2. díl

Ať zvítězí ta nejlepší. June, Bette a Gigi se naposledy střetnou v souboji o místo v prestižním souboru Amerického baletu. V sázce je teď víc než kdykoli předtím, a tyhle dívky můžou přijít úplně o všechno… a tentokrát nikdo nehraje podle pravidel. June konečně začne sebe samu vidět jako primabalerínu. Ale kvůli snaze stát se tou nejlepší bude možná muset obětovat svou životní lásku. Baletka Bette, které tanec koluje v žilách, je odhodlaná očistit své jméno poté, co byla z konzervatoře podmínečně vyloučena za to, že ublížila své rivalce Gigi. Ale i kdyby se vrátila, podaří se jí znovu se probojovat na výsluní, po kterém tolik touží? Nebo pošpinila rodinné jméno navždy? A Gigi nedovolí, aby Bette – ani žádná z ostatních tanečnic, které ji minulý rok šikanovaly – unikla trestu. Ale pomsta ji záhy pohltí a možná to bude ona, kdo bude muset zaplatit nejvyšší cenu. Všechno se točí kolem posledního tance. Komu se podaří zazářit? A čí sny budou navždy ztraceny?... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , #booklab
Originální název:

Shiny Broken Pieces , 2016


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Shiny Broken Pieces. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (8)

Tess_BooksNerd
18.04.2024 4 z 5

Zajímavá kniha. Bod za Ich formu. Další bod za vyprávění příběhů z vícero pohledu postav. Kdyby byla kniha sepsána jen z jednoho pohledu, spousta podstatných věcí by chyběla. Ovšem takto je to skvělý, komplexně pojatý příběh plný intrik, naschválů a šikany. Baletní svět není žádný med a o to v knize jde. Neustálý boj tanečnic o pozornost, místo v baletním souboru. Skvělé zpracování.

Nelasp
11.03.2024 4 z 5

Slupnuto jako jednohubka. Baletní prostředí opět plné intrik, nástrah a kudel (nebo jehel) vražených v zádech (nebo motýlích hlavách). Šikana je vždy velmi komplexní jev a sledovat, co může udělat s jejími obětmi a jak se to může celé zvrtnout je moc zajímavé. Kniha mě bavila.


sgjoli
18.11.2021 4 z 5

Vrátit se do tohoto nelítostného světa plného kudel v zádech, pomsty, zášti, závisti a bojů o minimum míst v elitním baletním souboru bylo docela zajímavým zážitkem.
Ty kruté vztahy, kdy nikdo nemůže věřit nikomu (a pomalu ani sám sobě), tu pokračují jako v prvním díle série. Soutěživost, rivalita a snaha být nejlepší (ať to stojí, co to stojí) tu opět hrají prim - takže pokud vás veškerá ta dramata bavila už v první knize, tady si opět přijdete na své. Zároveň ale musím za sebe říct, že jsem tu viděla v mnoha postavách určitý posun. Postavy se vyrovnávají nejen s drsným, konkurenčním prostředím, ale také samy se sebou a s tím, co postavy čeká, až dokončí svá studia na konzervatoři, což je pro mnohé samo o sobě děsivé.
Každá z hlavních hrdinek tu bojuje se svými vlastními démony a myslím, že v rámci žánru to tu je zobrazené velmi solidně a nabízí to řadu podnětů k přemýšlení. Když se vrátím k tomu posunu - je skvělé vidět, jak na sobě jednotlivé postavy pracují, a ačkoliv si všechny sáhnou na své vlastní dno, bojují samy za sebe a učí se, co je v životě důležité. Možná ne všechny postavy jdou tou správnou cestou, kterou by jít měly, ale v tom je tahle kniha skvěle rozmanitá, protože ukazuje různé typy charakterů a různé způsoby, jak se vypořádat s okolnostmi svého života.
Styl psaní je opět velmi svižný, dynamický a plynulý, touto knihou jsem vysloveně prolítla, a to nejen proto, že jsem chtěla vědět, jak to skončí.
Ačkoliv je mi svět baletu jinak na hony vzdálený, tuhle sérii jsem si vlastně dost užila. Neumím posoudit, zda a do jaké míry je i v reálném životě svět baletu tak moc drsný a brutálně temný, jak ho zobrazuje tato série, ale tato série si mou pozornost určitě našla. A já jsem ráda, že jsem těmto dvěma knihám věnovala svůj čas.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Knižní novinky (8. týden)

21.02.2021


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Shiny Broken Pieces v seznamech

v Právě čtených3x
v Přečtených52x
ve Čtenářské výzvě5x
v Doporučených1x
v Knihotéce120x
v Chystám se číst34x
v Chci si koupit13x
v dalších seznamech3x

Autoři knihy